Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

Hangi Üniversite
Anadolu Üniveritesi 29.9%  29.9%  [40]
Dokuz Eylül Üniversitesi 33.6%  33.6%  [45]
Diğer 36.6%  36.6%  [49]
Toplam Oy : 134

Ayhan
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:31

Alıntı:
9 Eylül Üniversitesi daha bebek gelişecek büyüyecek ondan sonra Anadolu Üniversitesi gibi bir üniversite olacak

Alıntı:
kampüs açısından, gelir açısından, öğrenci sayısı açısından ve kuruluş yılları açısından söylüyorum

Pardonnn... DEU'dan bahsediyoruz ne bebeği. Tıpkı AÜ gibi 1982 yılında Ege Üniversitesi'nin fakültelerinden kurulmuş bir üniversitedir. Temelleri ise 1955 yılına kadar dayanır. Üniversite için daha yeni bir üniversite diyenler biraz araştırma yapsınlar bence. İzmir'in birçok yerinde fakülteleri vardır. Buca Kampüsü'nü baz alırsanız tabii ki Anadolu Üniversitesi daha önde gözükür, ama kurumsal anlamda DEÜ, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biridir. Tıp Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi en gözde fakülteleridir. Bugün DEÜ Hastanesi İzmir'in belki de en gelişmiş ve de en donanımlı hastanesidir. Anadolu da çok iyi bir üniversite ama DEÜ için de bilgi sahibi olmadan yalan yanlış bilgiler verilmesin....

serkan_life
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:39

Konuyu dağıtmak istemem ama aynı konular benim içinde geçerli.
Bu sene tercih yapacağım.
muhtemelen girebileceğim yerler:
-Dokuz eylül üniversitesi insaat müh-metalürji müh
-Eskişehir Osmangazi üni İnsaat mühendisliği-makina mühendisliği
-Yıldız Teknik Üniversitesi- Metalürji müh.
-Kocaeli Üniversitesi- Makina-İnsaat Müh.

bu okullar hakkında bilgi verebilecek varsa yardımlarınızı beklerim özel mesajdan.
teşekkürler şimdiden

Mehmet.21
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:56

Abi sınav bitsin puana göre karar verelim. Bu hafta sonu sınav var daha. Çalışın bence şimdilik

İlker Saygın
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 18:01

Dokuz Eylül hakkında bir bilgiye sahip değilim fakat Anadolu Üniversite'si Dünyanın en zengin Üniversitelerinden biridir. 1 milyonu aşkın öğrencisi bulunmaktadır(tabi ki açık öğretim dahil). Ayrıca Türkiyedeki her iki üniversite öğrencisinden biri Anadolu Üniversitesine kayıtlıdır.

batuhan
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 18:45

Alıntı:
Dokuz Eylül hakkında bir bilgiye sahip değilim fakat Anadolu Üniversite'si Dünyanın en zengin Üniversitelerinden biridir. 1 milyonu aşkın öğrencisi bulunmaktadır(tabi ki açık öğretim dahil). Ayrıca Türkiyedeki her iki üniversite öğrencisinden biri Anadolu Üniversitesine kayıtlıdır.

Kendinizde söylemişsiniz zaten neden 1 milyon öğrenci olmasının sebebini.Bunun üzerine yorum yapamam ama açık öğretime hepsini katamam okuyamamış olabilir ve ya daha sonra okumak isteyen olabilir onları katamam onlara büyük bir saygım vardır ama çoğunun ne amaçla girdiği biliniyor.Askerden kaçmak için boşta kalmamak için ama dediğim gibi gerçekten okumak isteyen ve bu şansını değerlendirenlere sonsuz saygım var.

yalinn

10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 10:13

konuya verilen cevaplara baktıkça anadolu üniversitesinin açık öğretim imajının ne kadar üst noktada olduğunu fark ediyorum, o zaman bunu göz önünde bulundurarak sanırım tercihimizi yapmalı

İlker Saygın
10 yıl önce - Cum 25 Hzr 2010, 16:37

açıköğretim olayı evet belki kötü bi imaj yaratıyor olabilir fakat siz diplomayı aldıktan sonra farkınız zaten anlaşılır... bu çok basit ve mantıksız bir ayrıntı bence

Burak ÇİÇEK
10 yıl önce - Cum 25 Hzr 2010, 17:24

Şehir milletçiliği yapmanın anlamı yoktur, iki güzel ve büyük şehir... Tabi İzmir çok daha büyük ama Eskişehir tam bir öğrenci şehri... Anadolu Üniversitesi gerçekten çok başarılı bir üniversitedir. Açık Öğretim imajı diye bir şey düşünme çünkü 'diploma' zaten her şeyi anlatır... Açıköğretim imajı yalnız öğrenciler arasında vardır bundan bir şüpheniz olmasın iş yaşamınızda böyle bir şeyle karşılaşmazsınız...

Bilmiyorum Anadolu'nun kampüsünü gezdiniz mi? Şehir içinde bir başka şehirdir... Ama bu İzmir'i tercih etmeyin anlamına gelmeyecektir. Zaten İzmir ile Eskişehir'in 'sosyal yaşantısı' oldukça benzerdir, iki canlı şehir... Ancak Anadolu Üniversite'sinde ülke genelinde İletişim Fakültesi ve Eğitim Fakültesi en başarılı olanlardır, eğer bu alanda olsaydınız kesinlikle Eskişehir'i tercih edin derdim ama sizin alanınızda İzmir'i tercih edin derim...

Ömer Çiçek

10 yıl önce - Cum 25 Hzr 2010, 20:16

Bu Dumlupınar Üniversite'sinden kaçma planları niyedir anlayamadım. Bende Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi 1.Sınıfı bitirdim. 3.48 ortalama yaptım Sakarya Üniversitesi'ne yatay geçiş başvurusu yapmayı planlıyorum. Bana kalırsa siz sadece 2 üniversite üzerinde yoğunlaşmayın, dilerseniz Uludağ Üniversite'sini de düşünebilirsiniz yatay geçiş için, İktisat Bölümü'nde okuyan arkadaşımın söylediğine göre gayet güzel bir üniversite ve Bursa şehri tabikide. Zaten Dumlupınar Üniversite'sini ve onun öğrenciden para koparma taktiklerini gördükten sonra hangi üniversiteye geçerseniz geçin mutlu olacaksınızdır benim görüşümce. Eğer ben illa İzmir'de olsun istiyorum diyorsanız 9 Eylül Üniversitesi'ne başvurun. Bu arada bildiğim kadarıyla birden çok üniversiteyede yatay geçiş başvurusu yapabiliyorsunuz. Eğer size yakınsa Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nede yatay geçiş başvurusu yapabilirsiniz. Sanırım İktisat bölümü var ve İ.İ.B.F'si Nazilli'de olması lazım.. Dipnot olarak Güz Yarıyılından sonra ara dönemde bizim bölümden bir arkadaş 2.70 ortalamayla 9 Eylül Üniversitesi'ne yatay geçiş yapmayı başarmıştı.. Buna bakarak başvurursanız büyük ihtimalle Yatay Geçiş başvurunuz kabul edilir diye düşünüyorum..

yalinn

10 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 13:49

Açık öğretim diploması ile örgün eğitim diploması arasındaki tek fark eğer açık öğretim mezunuysanız diplomada mesela bölüm işletme ise iktisadi idari bilimler fakültesi işletme bölümü yerine işletme fakültesi işletme bölümü yazıyor, bu farkıda algılamak araştırmadan çok güç o yüzden biraz tedirgin ediyor yoksa o yönde bi endişe taşımazdım sanıyorum gerçi haklısınız çünkü işe girerken elbet mülakatta vs örgün eğitim aldığın belli olacaktır ya da sonuçta gerçekten biliyorsan kendini geliştirmişsen aöf dahi olsan işe alınabilirsin, ama evet öğrencilikte bu insanın kafasını karıştırıyor.
Bu arada amacım dpudan kaçmak değil aslında kampüsü ile olsun şehrin ekonomik konuşlları olsun benim için çok uygun ama bari böyle bi ortalama yapmışken değerlendirelim diyorum yoksa dpuyu seviyorum ben bu arada hocam bahsettiğim iki üniversiteye başvuru yapacağım en uygun onlar görünüyor ama sonuçta ikisinden birisini seçmek zorunda kalacağım o yüzden böyle wowturkey kullanıcılarına danıştım hemde üniversitelerin tartışıldığı bir başlık olsun diye açtım ve kafamı karıştıranda büyük olasılık ile başvurumun iki üniversite tarafından kabul edilme ihtimalinin yüksek olması o yüzden fena halde kararsızım

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET