Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Hangi Üniversite
Anadolu Üniveritesi 29.9%  29.9%  [40]
Dokuz Eylül Üniversitesi 33.6%  33.6%  [45]
Diğer 36.6%  36.6%  [49]
Toplam Oy : 134

Rüveyda Karabudak
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 12:28

" dokuz eylülün öğrencilerine sağladığı imkanlar hakkında neler söyleyebiliriz acaba, benim çok az bilgiye sahip olduğum bi konu bu? "

http://www.deu.edu.tr/deuwebv2/Anasayfa.php?

http://www.iibf.deu.edu.tr/

http://www.deusozluk.com/

http://www.uniaktivite.net/universiteler/15/dokuz ...i/kulupler

saygılar, sevgiler...

ayrıca bir şehrin belediye olması, büyükşehir belediye olması onu büyükşehir yapmaz.

yalinn

10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 12:40

Alıntı:
niye sadece bu iki üniversite?
bu iki üniversite çünkü birisinde ailem yaşıyor diğerinde okuyan arkadaşlarım var ve benim izmirden sonra çok iyi tanıdığım ikinci şehir. eğer üniversiteleri tartışacaksak neden sadece iki üniversite var başlıkta derseniz biraz bencillik yaparak bilgiye ihtiyaç duyduğum konu ile ilgili seçenek eklemiştim k.bakmayın

RüveydaKarabudak çok teşekkür ediyorum bilgiler için bu arada eskişehirde bence gayet büyük bi şehir (: belki yüzölçümü olarak değil ama halkına sağladığı şartlar düşünülünce ülkemizin en sağlam şehirlerinden birisidir diye düşünüyorum

Rüveyda Karabudak
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 13:47

Sn Yalinn

Rica ediyorum, yüzölçümünden bahsetmiyorum, öyle olsaydı İstanbul yüzölçüm olarak pek çok şehirden küçük.

esenlikle kalın, akademik hayatınızda hayırlı ve başarılı günler dilerim

hafta sonunun hemen gelmesi dileklerimle

yalinn

10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 14:17

k.bakmayın saırım bir yanlış anlaşılmaya sebep oldum burayı iller arası yarışma yerine çevirmek istemem hepsi bizim şehirlerimiz sonuçta sadece üniversiteleri konuşuyoruz ve dediğiniz konuda haklısınız elbette özellikle özel sektör düşünülecekse izmir, istanbul sanayi olarak eskişehirden daha üstündür neyse konuyu dağıtmayayım ben

levent çlk

10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 16:39

Başlık ile başlık içeriği uyuşmuyor.Başlıkta genelleme hakimken içeriğinde ise büyük ölçüde iki Üniversitenin biri biri ile kıyaslandığı görülüyor.Ben iki seçeneğin dışında diğerleri şıkkı üzerinde duruyorum.Bu şıkta başlığa göre hareket ettiğimizde en azından Türkiye de bulunan diğer üniversitelerinde kastedildiğini,içeriğine baktığımızda ise İzmirde ki diğer Üniversitelerin kastedildiğini anlıyorsunuz.Konuya gelince bence İzmirin en iyi üniversitesi bana göre Ege Üniversitesidir.Çünkü daha köklü ve Akademisyen kadrosunun daha iyi olduğunu düşünüyorum.

serkan90
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 16:57

Alıntı:
Akademisyen kadrosunun daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Fakülteye göre değişecek bir durum bu söylediğiniz.

Ben DEÜ öğrencisi olarak sana burayı önerebilirim İİBF konusunda Türkiye'de ilk 5 içerisinde yer alan bir üniversitedir. Hukuk,Yabancı Diller ve İİBF Dokuzçeşmeler kampüsünde yer almaktadır. Biraz küçük bir kampüs ama yeşilliğin bol olduğu,öğrencilerin iç içe olduğu bi yerdir.Öğrenci kulüpleri olarak fazlasıyla aktif bir üniversitedir. Ben DEÜ seçtiğime şuana kadar pişman olmadım aksine iyi ki seçmişim diyorum. Tek olumsuz tarafı ulaşımın biraz zor olması Soruların olursa özelden yanıtlayabilirim

serdarsara

10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:06

Alıntı:
ayrıca bir şehrin belediye olması, büyükşehir belediye olması onu büyükşehir yapmaz.

büyükşehirlik ünvanını devlet verdiyse bu kazanılmış bir haktır buna kendi çapınızda yorum getirmeniz sadece sizi bağlar ve bu yorum o şehrin büyükşehir belediyesini belediye statüsüne düşürmez
kaldıki Eskişehir in merkezi nüfusu azımsanamayacak bir rakam 650 000 nüfus ve nufus dışı ikamet eden öğrenciyle beraber bu sehrin nüfusu 750 000 lere dayanıyor.
Konuyu dağıtmadan sunu söylemek istiyorum burda şehirleri yarıştırmıyoruz üniversiteleri tartışıp arkadaşımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz
9 Eylül Üniversitesi daha bebek gelişecek büyüyecek ondan sonra Anadolu Üniversitesi gibi bir üniversite olacak
ekleme olarak öğrenci kenti Eskişehir kadar öğrenciye okul yıllarında tat verecek şehir ülkemizde bir elin parmaklarını geçmez
bunu daha önce yapılan bir ankette sitemizde tehit ettirmiştik
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=79585
saygılarımla

Behçet Uluvar

10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:16

Sözkonusu olan her iki üniversitemizin akademik kadrolarına bakınız. Farkı görüp tercihinizi yapabilirsiniz.

serkan90
10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:19

Alıntı:
9 Eylül Üniversitesi daha bebek gelişecek büyüyecek

Gelişip büyümekten ne demek istediğinizi tam anlayamadım ? Akademik kadro açısından söylüyorsanız bu konulara çok uzak olduğunuz belli. Fiziki açıdan söylüyorsanız hiç bi üniversitenin açıköğretim geliri yok bu konuda da kıyas yapmanız çok anlamsız olur.

serdarsara

10 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 17:23

Alıntı:
Gelişip büyümekten ne demek istediğinizi tam anlayamadım ? Akademik kadro açısından söylüyorsanız bu konulara çok uzak olduğunuz belli. Fiziki açıdan söylüyorsanız hiç bi üniversitenin açıköğretim geliri yok bu konuda da kıyas yapmanız çok anlamsız olur.

kampüs açısından, gelir açısından, öğrenci sayısı açısından ve kuruluş yılları açısından söylüyorum bunu
herkesin bilgisi kendini bağlar ama karşınızdakini tanımadan bilginiz yok demek sizin bilgisizliğinizdir..

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET