Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Hangi Üniversite
Anadolu Üniveritesi 29.9%  29.9%  [40]
Dokuz Eylül Üniversitesi 33.6%  33.6%  [45]
Diğer 36.6%  36.6%  [49]
Toplam Oy : 134

yalinn

10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 21:15
Hangi Üniversite ?

Bu başlığı ben öncelikle kendimle ilgili bir sorundan dolaylı açıyorum aslında konu başlığı anadolu mu dokuz eylül mü olabilirdi. Şöyle ki ben Dumlupınar Üniversitesi iktisat bölümü öğrencisiyim bir sene hazırlık okudum o bitti ve bu sene birinci sınıftım, bayağı başarılı oldum genel ortalamam 3.58... Önümde geçiş yapmak gibi bir şans var lakin bu aynı zamanda kafamın karışmasına neden oluyor, benim memleketim izmir ancak kemalpaşa ilçesinde yaşıyorum buradan dokuz eylül üniversitesi iibf fakültesi bir saat kırk dakika kadar sürüyormuş bu ciddi bir mesafe bunun dışında aile yanında olmak, bir sene dışarıda yaşadıktan sonra bana pek hoş görünmüyor. Eskişehirse çok iyi tanıdığım bir şehir ama anadolu üniversitesinin açık öğretim imajı beni düşündürüyor... Siz olsanız yatay geçişi hangi üniversite için ön planda tutardınız ? veya anadolu üniversitesinin açık öğretim imajı hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce hangisi daha iyi bir üniversitedir ? Ve bu başlıkta diğer üniversitelerde tartışılabilir diye düşünüyorum o yüzden başlığı hangi üniversite olarak koydum, şimdiden teşekkürler herkese.

osmancık
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 21:24

İkisine de başvurabiliyorsan ikisine de başvur ama kazanırsan dokuz eylül'e git.
Aile yanında olmayı kendine niye dert ediyorsun ki, geleceğin daha önemli.
İyi bir işin olduktan sonra ailenden uzaklaşırsın merak etme.

Dokuz eylül daha iyi bir üniversite gibi geliyor.
Eğer senin araştırmalarına göre de öyleyse, başka faktörlere bakıp daha düşük bir okulu seçme.

SERDARR1
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 21:25

dokuz eylül derim

batuhan
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 21:34

Bence de Dokuz Eylül'ü seç.Tabi kendi kararın.Bunda biz ne dersek diyelim sen kendin için önemli olanı seçmelisin.Kimse sana karışamaz.Ancak Dokuz Eylül daha iyi bir üniversite.Zaten ailende buradaymış.Ben Dokuz eylüle git derim.Mesafeye bakma.eğitimin için önemli olana bak.

yalinn

10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 21:41

Benim aile ile ilgili bir sorunum yok yalnız evden okula git gel yapmak hoşuma gitmeyecek mesela anadolu ile ilgili öğrendiğim bir şey var
Alıntı:
Anadolu Üniversitesi’nin, Avrupa Komisyonu’na (The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency – EACEA), Diploma Eki Etiketi (Diploma Supplement Label) için 15 Ocak 2010 tarihinde yaptığı başvuru, detaylı bir değerlendirme süreci sonrasında 15 Haziran 2010 tarihinde başarı ile onaylandı. Anadolu Üniversitesinin Diploma Eki Etiketi Ödülü 5 Ekim de Anvers/Belçika da gerçekleştirilecek törende verilecek.

Diploma Eki, Yükseköğretim Kurumları tarafından diploma ile birlikte verilmekte ve öğrencinin sahip olduğu derecenin düzeyi, içeriği ve işlevi hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi amaçlamayan AB düzeyinde geçerliliği olan bir belgedir. Ulusal eğitim sistemi ve üniversitenin eğitim ve değerlendirme sistemi gibi bilgilere de yer verilen Diploma Ekinin en önemli amaçlarından biri Yükseköğretimde şeffaflığı ve tanınırlığı arttırmaktır, dolayısıyla derecelerin akademik ve mesleki açıdan adil ve tarafsız bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır. Diploma Eki Etiketi de, “Diploma Eki” belgesinin eksiksiz, doğru, şeffaf olduğuna ve EACEA tarafından belirlenen kalite ölçütlerine uygun olarak verildiğini belgeleyen bir tanınırlık sertifikasıdır.

Alınan Diploma Eki Etiketi hakkında görüşlerini paylaşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, “Avrupa Komisyonu tarafından bu yıl, Avrupa düzeyinde sadece 53 üniversiteye verilen Diploma Eki Etiketi (DS Label) Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları diplomanın AB düzeyinde tanınması anlamına gelmektedir. Avrupa ve Türkiye’de sayılı üniversitenin sahip olduğu Diploma Eki Etiketi’nin alınmasıyla mevcut Diploma Ekimizin şeffaflık başta olmak üzere, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen kalite ölçütlerine uygun olduğu belgelenmiş ve bu şekilde uluslararası tanınırlığı bir kat daha artmıştır. Anadolu Üniversitesi 2011 yılının başında da AKTS Etiketine (ECTS Label) başvuracaktır. Üniversitemizin bu başarısında başta Uluslararası İlişkiler Birimimiz ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız olmak üzere emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

yani bütün avrupada sanıyorum anadolu üniversitesinin diplaması geçerli olacak. Sanırım dokuz eylül diploma eki etiketine sahip değil tabi yanılıyor olabilirim sonra okulun yerleşkesi vs kafamı çelen faktörler bi türlü emin olamıyorum ne yapacağıma, kafam fena karışık

batuhan
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 21:46

Bence iyice bir araştır.Hangisinin bu alana dair eğitimi daha iyi ve kaliteliyse oraya git.Avrupada geçerli olup olmaması bunlar olmayacak şeyler değil.Açıkçası bende tam bilmiyorum Dokuz Eylülde bu var mı yok mu ama herşeyden önce hangisinin bu alanda eğitimi daha iyiyse ona git derim.

umutberk
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 22:36

Birden geçen yılki kendi halim gözlerimin önüne geldi.Ben de Anadolu ile Dokuz Eylül arasında kaldım. Sonuçta Dokuz Eylül'ü seçtim. Memnunmusun diye sorarsan okulun eğitiminden çok memnunum çok kaliteli bir okul. Ama okulun bulunduğu yer ilk başlarda insanı bunalıma sokabiliyor. Tabi nereden geldiğine bağlı bir olay ama Buca'ya geldiğinin ilk 2 veya 3 ayı neden buraya geldim çopk aptallık ettim demekle geçebilir. Benim öyle olmuştu ama şimdi alıştım. Okul da güzel Buca da
Ev konusuna gelince İzmir'de okuyosun diye ailenle kalmana gerek yok. Benim ev arkadaşım Torbalı'lı ama benimle kalıyor ailesiyle değil. Ev arkadaşım haricinde ailesi Karşıyaka'da , Bostanlı'da hatta Hatay'da oturup da Buca'da evde kalan var.Nerede kalacağın sana bağlı.. Sonuç olarak bana sorarsan Dokuz Eylül...

yalinn

10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 22:37

anladım hocam bunları dikkate alacağım birde dokuz eylüle gitmeyi ve ders uyumluluklarını konuşmayı planlıyorum eğer ki dersler uyuşmuyor diye alttan çok fazla ders almamı isterlerse buda beni caydırabilir, en iyisi bi gidip konuşmak sanıyorum

Mehmet.21
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 22:38

Ben Eskişehir'i tercih ederdim. Anadolu Üniversitesi sıralama yapılsa bence rahatlıkla Türkiye'nin ilk 3 üniversitesi arasına girer.

yalinn

10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 22:40

görüşün için teşekkür ediyorum umutberk bende deü olursa ev tutmayı düşünüyorum ama tabi ortama alışana, arkadaş bulana kadar bir süre kemalpaşdan gelip gideceğim eğer dokuz eylüle gelirsem. tekrar çok teşekkür ediyorum aynı özelliklerde birisi olarak bu konuyu cevaplaman çok iyi ve faydalı oldu

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET