Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
« önceki   123 ... 121314 ... 343536   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
yarsa007
2 yıl önce - Sal 17 Eyl 2013, 18:00
YBÜ Esenboğa Merkez Kampüs yapım işi.

Ankara Ili Çubuk Ilçesi Yildirim Beyazit Üniversitesi Esenboga Kampüsü Insan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Doga ve Mühendislik Fakültesi ve Laboratuvarlar Binasi, Teknik Bina, Spor Merkezi ve Kafe Binasi Insaatlari ile Altyapi ve Çevre Düzenlemesi Isi 13.11.2013 14:00
Toki resmi sitesinden alıntıdır.

Bu duruma göre yeni yılın ilk aylarında temel atılır İNŞALLAH.

salihemre
2 yıl önce - Prş 19 Eyl 2013, 10:50
YBÜ geriye kalan fakülte ihaleleri

İslami İlimler Fakültesi
İşletme Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Mimarlık Fakültesi

Bu fakültelerin ihaleleri ne zaman acaba ?

cebir44
2 yıl önce - Cum 20 Eyl 2013, 09:19
YBÜ

Önce şu anki ihale sonuçlanıp inşaat başladıktan sonra diğer ihaleler yapılır. Ama en azından bu ihalenin çıkması bölgedeki cazibeyi artıracak.

salihemre
2 yıl önce - Cum 20 Eyl 2013, 15:45
YBÜ 1 inci Etap ihalesi

http://www.ybu.edu.tr/

Üniversitemizin Merkez Kampüs İnşaatı

Üniversitemizin Merkez Kampüs İnşaatı 1 inci Etap ihalesi TOKİ tarafından ilan edildi. 13.11.2013 tarihinde saat 14.00 de yapılacak olan 1 inci Etap İhalesi kapsamına giren birimler ve inşaat alanları aşağıdaki listededir;
Hukuk Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Laboratuar Binası
Teknik Bina
Spor Merkezi
Kafe Binası
Altyapı ve Çevre Düzenlemesi

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan resmi Twitter hesabında bazı akademik birimlerimizin Ekim 2015 itibarıyla Merkez Kampüste eğitim görecekleri müjdesini verdi:

https://twitter.com/drMetinDogan/status/367310343 ...08/photo/1

salihemre
2 yıl önce - Çrş 25 Eyl 2013, 11:06
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 6 bin 200 öğrenciye ulaştı

http://www.kanalahaber.com/haber/egitim/yildirim- ...ti-143471/

Kampüs alanın 2 bin 500 dönümlük alanda yapılacağını hatırlatan Prof. Dr. Doğan, 74 bin metrekarelik kapalı alana sahip 1. Etap inşaatın ihalesinin TOKİ tarafından Kasım ayında yapılacağını ve 550 günde tamamlanacağını söyledi.

Kampus alanının 2015 yılında eğitim öğretime hazır hale geleceğinin altını çizen Prof. Dr. Doğan, ''Çubuk'ta bulunan kampus alanımızda74 bin metrekare kapalı alana sahip 1. Etabının inşaat ihalesi TOKİ tarından Kasım ayında yapılacak. Bununla birlikte 9 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Bilkent bölgesindeki Sağlık Temel Bilimleri binasının inşaatı başladı. Bu binanın inşaat süresi ise 300 gündür'' dedi

yarsa007
2 yıl önce - Çrş 25 Eyl 2013, 15:40
YBÜ Merkez Kampüsü'ne ulaşım ve öğrenci barınma olanakları.

İhalelerin tarihleri belli oldu güzel haber,İNŞALLAH Esenboğa-Kızılay metro hattı yapım işi seçim öncesi ihale edilir.

Süha35

2 yıl önce - Çrş 25 Eyl 2013, 23:00
Haberler Sevindirici

Devamını Takıp Ediyoruz ...

Arkadaşlar şu YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ nin tam alanına Google Earth tan yada internetten google dan nasıl bakabiliriz? Yani havaalanına uzaklıgına , konumuna , mesafesıne bakabilmek anlamında?

salihemre
2 yıl önce - Prş 26 Eyl 2013, 10:12
Üniversitenin harita üzerindeki yerleşimi

(+)

salihemre
2 yıl önce - Prş 26 Eyl 2013, 15:33
YBÜ 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni

Rektörümüz, Esenboğa’daki Merkez Kampüs inşaatı ile ilgili son bilgileri aktarırken 74000 metrekarelik 1’ inci etap inşaat ihalesinin TOKİ tarafından Kasım2013 ayında yapılıp Temmuz 2015 de tamamlanacağını ve ilgili Fakülte ve birimlerin Ekim 2015’ de burada ders başı yapabilecekleri müjdesini verdi. Bu müjdenin hemen ardından 2016 yılında tamamlanması düşünülen Havaalanı raylı sisteminin Üniversitemiz Merkez Kampüsüne de bağlanacağı müjdesini de ekledi.

http://www.ybu.edu.tr/

salihemre
2 yıl önce - Cmt 28 Eyl 2013, 21:00
Savaş meydanına eğitim kampüsü kurulacak

https://www.aa.com.tr/tr/egitim/233788--savas-mey ...-kurulacak

28 Eylül 2013 11:46 (Son güncelleme 28 Eylül 2013 11:52)

TOKİ, 1402'de Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt ile Timur arasındaki Ankara Savaşı'nın yapıldığı meydana büyük bir üniversite kampüsü kuracak.

ANKARA -Duygu Can

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 1402'de Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt ile Timur arasındaki Ankara Savaşı'nın yapıldığı meydana büyük bir üniversite kampüsü kuracak.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin yeni kampüsü 3 bin 500 dönüm alana inşa edilecek. Kampüs arazisinde bin 500 dönümlük alan yapılaşma için ayrıldı.

450 dönüm ağaçlandırılacak

Kampüs sınırları içerisinde, yaklaşık 450 dönümlük alan ormanlaştırılmak üzere ayrıldı. Bu alana, karasal iklime uygun, az bakım gerektiren ve çabuk büyüyen ağaçlar dikilecek. Dumlupınar Çayı çevresindeki mevcut ağaçlar ise korunarak yine kampüsün peyzaj tasarımında ve yer yer ormanlaştırılacak alanlarda değerlendirilecek.

Kampüs tamamlandığında 40 bin kişi kapasiteli bir üniversite haline gelecek.

Spor üniteleri de inşa edilecek

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin ana kampüsüne, insan ve toplum bilimleri, hukuk, siyasal bilgiler, işletme, mimarlık, mühendislik ve doğa bilimleri, İslami ilimler, güzel sanatlar, tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakülteleriyle konservatuvar binaları inşa edilecek. Yabancı diller yüksekokulu ve fen ilimleri enstitüsü de kampüste kurulacak akademik binalar arasında yer alıyor.

Kampüste, ayrıca, kütüphane, teknoloji ve bilim araştırma merkezi, kültür ve kongre merkezi, müze, rektörlük binası, misafirhaneler, üniversite oteli, rektör evi, lojmanlar, yurtlar ve merkezi arşiv binası da inşa edilecek.

Eğitim ve öğretim gören öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunmaları için spor üniteleri de planlandı. Bu kapsamda 2 spor salonu, spor merkezi, olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, stadyum, halı sahalar, basketbol, voleybol ve kriket sahaları, koşu ve bisiklet parkurları yapılacak.

Kampüs içerisinde, mekanlar arasındaki sirkülasyonu sağlayan servis ve ring yollarıyla yürüyüş ve bisiklet yolları da bulunacak.

Kendi enerjisini üretecek

Üniversite kampüsü, enerjisini kendi üretecek şekilde tasarladı. Elektrik ve su ihtiyacının karşılanması ve geri dönüşüme katkıda bulunulması amacıyla kampüsün yüksek noktalarında rüzgar türbinleri yer alacak.

Ayrıca, güneş ışığından maksimum yararlanmak için açık otoparklarda güneş panelleri, yağmur suyundan yararlanmak için su deposu ve atık suları geri kazanmak amacıyla da su arıtma tesisi bulundurulması planlandı.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet