Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
can a.
9 yıl önce - Pts 21 Hzr 2010, 15:31
İstanbul Seyrantepe - Yeni Şişli Etfal Hastanesi

Şişli Etfal Hastanesi'nin Seyrantepe'de Türk Telekom Arena yanındaki araziye yapılacağı kesinleşti ve resimde görüldüğü gibi inşaat şantiye binası kuruldu..

Bina 9 katlı olacak ve bir de AVM planlanıyor.

(+)

deger034
9 yıl önce - Pts 21 Hzr 2010, 15:33

Benim bildigim şişli etfal yapımına çoktandır başladı diye biliyordum stadın tam karşı tarafında..

can a.
9 yıl önce - Pts 21 Hzr 2010, 15:35

Hayır stadın karşı tarafındaki inşaat Metro inşaatı sadece..
Hastane binası tam Aslanlı Yol'un başladığı tarafa yapılıyor..

Erdal Mindevallı
9 yıl önce - Pts 21 Hzr 2010, 15:57

Galatasaray'lı futbolcular buraya getirilebilir maçtaki bir sakatlık halinde.

Umarım güzel bir ''DEVLET HASTANESİ''projesi olur çünkü ülkemizde ki devlet hastanelerinin çoğu çirkin.

burak_gultekin
9 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 02:12

Ben hala bu projeye anlam verebilmiş değilim... 55bin kişilik bir futbol stadı aynı zamanda yer yer konserlerin farklı gürültülü etkinliklerin yapılacağı koca bir yapının yanına neden bir hastane yapılır? Ben mi yanlış düşünüyorum acaba ordaki hastaların durmunun içler acısı bir durum olacağını düşünerek

emrullah
9 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 05:36

Alıntı:
Ben hala bu projeye anlam verebilmiş değilim... 55bin kişilik bir futbol stadı aynı zamanda yer yer konserlerin farklı gürültülü etkinliklerin yapılacağı koca bir yapının yanına neden bir hastane yapılır? Ben mi yanlış düşünüyorum acaba ordaki hastaların durmunun içler acısı bir durum olacağını düşünerek

Bencede kesinlikle katılıyorum.

Ben çoğu ilde hastaneleri yükseltisi olan bir yerin zirversinde kurulu iken gördüm.Babam Almanya'da çalışırken oradaki hastanelerin hep ormanlık alanların içinde olduğunu söylerdi.Neden Şişli Etfal Sarıyer de bir orman içine yapılmasın gerçi Şişli kısmının kaldırmak gerekicek o zaman

can a.
9 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 00:42

Haklısınız.

Stadın gürültüsü hastaları rahatsız edebilir. Stad dışındaki korna sesleri vs.yi saymıyorum bile..

Ama asıl sorun bence trafikte olacak. Düşünsenize, burada koca stad olacak, bir de AVM planlanıyor..
Özellikle de maç günleri, TEM'in o bölgesinin felç olacağı kesinken acil ambulansları nasıl girip çıkacak anlamış değilim..

Bu arada, iki de bilgi:

1. Metrodan gelen 3 tünelden biri direkt hastane kampüsüne çıkacakmış.
2. Hastane başhekimi o bölgenin adının "Etfaltepe" olması için belediyeye başvurmuş. Bu ikincisi komik. Galatasaray kulübü de o bölgenin adının Aslantepe olması için başvurmuş ve belediye meclisi bunu kabul etmişti.

Bölgenin adı bence etfalseyranaslantepe olsun..

mehmet uşak
9 yıl önce - Cum 25 Hzr 2010, 22:58

Merhabalar ben bir gs taraftarı olarak stadyum inşaatını ve dolayısıyla bu inşaatı çok yakından takip ediyorum.İnşaat o bölgenin daha da gelişmesi için çok önemli ve şu an başlama aşamasında fotoğraflar elime gelince yüklerim.Bölgenin adı da seyrantepe çünkü tem in hemen karşısında metro istasyonu bitti (henüz metro gelmesede) ve seyrantepe olarak geçiyor.Bu arada ihaleyi alan firma GG inşaat dır.

Erdal Mindevallı
9 yıl önce - Cmt 26 Hzr 2010, 01:51

Alıntı:
2. Hastane başhekimi o bölgenin adının "Etfaltepe" olması için belediyeye başvurmuş. Bu ikincisi komik. Galatasaray kulübü de o bölgenin adının Aslantepe olması için başvurmuş ve belediye meclisi bunu kabul etmişti.

Bölgenin adı bence etfalseyranaslantepe olsun..

O da güzel..Artık her gelen oranın ismini değiştirsin..

Taşyapı'da var..Taşyapı tepe olsun..

Sonra metro var..Metro tepe olsun..

Oh ne güzel!

+Muharrem burası neresi ?
-Aslantepe
+O isim de neymiş?
-İşte karşıda bir stadyum var ya onun adını koymuşlar

Oradan başkaları gelir..

+Ahmet burası neresi?
-Etfaltepe
+O isim de nereden gelmiş?
-İşte karşıda Etfal Hastanesi var ya onun adını koymuşlar
+O zaman bizde buradayız...Muharrem mahmut hasan mehmet tepe koyalım buranın adını
-Olur..

Ya seyrantepe kalsın,ya da Aslantepe.Sonuçta onlar önce geldiler.

karahan1976
9 yıl önce - Cmt 26 Hzr 2010, 09:24

Gürültü 15 günde bir ve maksimum 2 saat sürecek. Ayrıca 90 dakika sürekli olarak yüksek bir ses olmaz. Üstelik stat ve hastane, binaların arasında ve kapalı bir bölgede olmadığı için ses sıkışmaz, dağılır. Bilenler bilir stadın gürültüsü insana sadece stat içindeyken fazla gelir.Dışardayken bir bebek bile uyuyabilir ses ninni gibi gelir.Ciddiyim... 55 bin kişi yüzünü hastaneye dönüp bağırmayacak. Herkesin yüzü birbirine dönük olduğundan ses bir noktada toplanır.

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet