Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli İzmit ile Yalova arasına yeni otoyol
123 ... 848586   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 1
Süha
9 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2010, 15:34
Kocaeli İzmit ile Yalova arasına yeni otoyol


İZMİT - YALOVA ARASINA YENİ OTOYOL
Alıntı:


Yalova’nın doğusundaki ilçe ve beldelerin ortasından geçen D 130 karayolu yeni yapılacak projeyle güneye kaydırılacak. Böylece pek çok ilçe ve beldenin bölünmüşlüğü ortadan kalkacak.

Çiftlikköy, Taşköprü, Tavşanlı, Altınova gibi Yalova’nın doğusundaki yerleşim birimlerinin ortasından geçen ve bu nedenle çeşitli sorunlara yol açan Yalova- İzmit karayolu güneye taşınıyor. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nün 2006 yılında startını verdiği, 2008 yılında ihalesini gerçekleştirdiği projeyle her gün binlerce aracın geçtiği karayolu yerleşim birimlerinin güneyine taşınacak. Mevcut D 130 karayolu ise yeni otoyolun hizmete girmesiyle birlikte şehir içi yol olarak kullanılacak.

Konuyla ilgili açıklamayı geçtiğimiz gün düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü yetkilileri yaptı. Mevcut karayolunun yerleşim birimleri arasında kaldığından dolayı sıkıntı yaşandığına dikkat çeken yetkililer, güneye kaydırılacak yeni otoyolla bu sorunun ortadan kalkacağına değindi. 2011 yılında projenin süresinin dolacağına işaret eden yetkililer yeni otoyolla ilgili şunları söyledi:

“25 metre genişliğindeki otoyol toplam 80 kilometre uzunluğunda olacak. Bunun 21 kilometresi Yalova il sınırlarında yer alıyor. Otoyol içinde 4 tünel, 9 köprü ve 30 alt- üst geçit yer alacak. İkişer şeritli duble yol şeklinde tasarlanan otoyolla ilgili çalışmalar sürüyor”


Alp KOÇ
9 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 00:38

Nihayet, yıllardır gidip geldiğim ve daha da çoook yıllar gideceğim, kabus olan "trafik ışıklı" yol son buluyor...İnşallah çabuk başlar ve kararlılıkla devam eder...Ama otoyol değil, sanırım devlet yolu statüsünde olacak...

Hakanozh86

9 yıl önce - Cum 25 Hzr 2010, 11:41

Bu hattın paralelinde bir demiryolu yapılamaz mı? Böylece Yalovada YHT ye bağlanmış olur. YHT olmasa bile Raybüs seferi konabilecek bir sistem olmalı. Körfezden demiryolu geçirilemeyecekse bu olabilir mi? Bursa da YHT ye bağlanacağına göre, hatta devam ettirilip Yalovadan Bursa yapılabilinir. Yeni yapılacak TEM e paralel. Körfeze demiryolu köprüsü yapılamazsa bu yapılabilinir?

Son durum nedir bilmiyorum ama Körfeze demiryolu yapılınca yine bu hat üzerinden gidebilir?

Var mı bu konuda gelişme ? Körfez Köprüsü ve Yalova ?cenk CAMCAY
9 yıl önce - Cum 25 Hzr 2010, 11:58

Bu yolun yapılacağı yıllardan beri söylenir her sene başlanacak denir ama hiçbir icraat yapılmaz Anadolu'da en icra köşelere bile çok güzel yollar yapılmasına rağmen araç tarafiği bakımından özellikle tır ve kamyon trafiğinin çok yoğun olduğu bu bölgede bu yolun yapılmasına nedense bir türlü başlanamadı.Hergün binlerce kamyon ve tır İzmit ve çevre illerde bulunan sanayi tesislerine lojistik destek sağlamak için İzmit ilinin karamürsel,gölcük bölgelerinde şehrin tam içinden geçiyorlar çok ciddi trafik tehlikesi saçıyorlar sürekli bu yolda ölümlü kaza oluyor mevcut şehirlerarası yol artık şehiriçi yol oldu ama yapılan bir yatırım yok.
Tren yoluna gelirsek ben karayolunu bile yapamayan yönetimin tren yolu yapacağına hiç ama hiç ihtimal vermiyorum.


Süha
8 yıl önce - Cmt 23 Ekm 2010, 11:29

YENİ İZMİT YOLUNUN PROJESİ HAZIR
Alıntı:


Yalova’nın doğusundaki ilçe ve beldeleri ikiye bölen Yalova- İzmit karayolu tarihe karışıyor. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, mevcut otoyolun güneyinde yer alacak 81 kilometrelik yeni bir otoyol projesini tamamladı.

Çiftlikköy, Taşköprü, Tavşanlı, Altınova gibi Yalova’nın doğusundaki yerleşim birimlerinin ortasından geçen ve bu nedenle çeşitli sorunlara yol açan Yalova- İzmit karayolu güneye taşınıyor. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nün 2006 yılında startını verdiği, 2008 yılında ihalesini gerçekleştirdiği projeyle her gün binlerce aracın geçtiği karayolu yerleşim birimlerinin güneyine taşınacak. Mevcut D 130 karayolu ise yeni otoyolun hizmete girmesiyle birlikte şehir içi yol olarak kullanılacak.

Karayolları 1. Bölge Müdür Yardımcısı Recep Diker, Yalova ve İzmit arasında yeni bir yol yapılacağını söyledi. İki şehir arasındaki yolun tamamen yerleşim merkezlerinden geçtiği için yeni bir projeye başladıklarını belirten Diker, 1/ binlik projesi tamamlanan yolun 81 kilometre uzunluğunda olacağını kaydetti. Diker, Körfez Geçiş Projesi’nin bu yeni yol projesini de yapımına hız katacağını dile getirerek şöyle konuştu:

“İzmit-Yalova arası tamamen yerleşim. Karayolu şehir içinden geçer hale geldi. Yalova İzmit arasında bir projemiz var. 1/ binlik seviyesinde üretildi. İzmit Yalova arası D-100’den başlıyor Yalova –Bursa Yolu ile birleşiyor. 81 km uzunluğunda. Böyle bir projemiz de var. Körfez geçişi ile gündeme daha da gelecektir. Proje olarak üretilmiş durumda kavşak yerleri belli. Hazırlık çalışmaları devam ediyor.”

25 metre genişliğindeki otoyol toplam 80 kilometre uzunluğunda olacak. Bunun 21 kilometresi Yalova il sınırlarında yer alıyor. Otoyol içinde 4 tünel, 9 köprü ve 30 alt- üst geçit yer alacak. İkişer şeritli duble yol şeklinde tasarlanan otoyolla ilgili çalışmalar sürüyor.

Kaynak: http://ajansyalova.com/Haberler/yeni-izmit-yolunu ...hazir.htmlSerdar_Valerii

8 yıl önce - Cmt 23 Ekm 2010, 11:52

Bu proje güzel ama İzmit-Yalova arası ilçeler için otobüs bakımından iyi olmayabilir. Şöyle. Oradan geçen otobüs firmaları (Gölcük, Karamürsel, Altınova gibi) yerlere girmeyebilir. Araba ile gitmek isteyene ise çok güzel. Bölge halkı da kamyonlardan tırlardan kurtulmuş olur böylece.

Burak KAYNAŞ
8 yıl önce - Cum 29 Ekm 2010, 04:24

Sanırım bu yeni güzergah ile Körfez yolculuklarımızda deniz manzarası keyfimizden de mahrum kalma gibi bir durumda söz konusu... Kendi aracımızla seyahat ederken eski yoldan gidebiliriz belki ama ağır taşıtların şehiriçinden geçmesine ; dolayısıyla otobüslere de izin vereceklerini sanmıyorum..
Bu yeni yol ile İzmir , Manisa , Balıkesir , Bursa gibi illerden İzmit ve Batı Karadeniz illerine yapılan yolculuklarımızda süre açısından tahmini olarak ne kadar kazancımız olacak arkadaşlar bilgisi olan var mı ?Sezgin Cengiz

8 yıl önce - Cum 29 Ekm 2010, 07:28

İzmir-İstanbul arası 565 km.araç yolu 3.5 saatte katedeceği söyleniyor ozaman ortalama 160 km hızla gitmelidir.Bu ortalamaya göre

Manisa - İzmit= 2 saat 36 dakika (418 km)
Balıkesir- İzmit= 1 saat 46 dakika (283 km)
Bursa - İzmit= 50 dakika (132 km)

Tekrar söylüyorum bu hesap saatte ortalama 160 km hızla giden bir araç için geçerli.Tabi körfez geçişiyle birlikte yol izmit merkezden geçmeyeceğii için mesafe kısalacak.Ortalama hız da 150 km/s 'e düşer. Bu ortalamaya göre Batı Karadenize mola vermeden gidilir.


korkutyil
8 yıl önce - Cum 29 Ekm 2010, 08:32

Verilen 3.5 saat Gebze-İzmir arası sanırım. Şu an zaten Gebzeye kadar otoyol var.

can a.
8 yıl önce - Cum 29 Ekm 2010, 08:38

Alıntı:
Sanırım bu yeni güzergah ile Körfez yolculuklarımızda deniz manzarası keyfimizden de mahrum kalma gibi bir durumda söz konusu...


O yolda deniz manzarası mı var?. Önümdeki kamyonların poposuna bakmaktan farkedememişim yıllardır..
O yol o kadar tehlikeli ki, bir an gözünüzü ayırsanız manzaraya çok yakından bakarsınız..

Bir de o kadar çok bina var ki...sayfa 1
123 ... 848586   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara