Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
mehmet mendoza
4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 17:14

Alıntı:
ASAL daire başkanlığında bir rütbeli tanıyan herkesin yapabileceği bir KIYAK aslında...

Aynen. Hepimizin bildiği mevzular bunlar. Birileri sadece isimleri vermiş liste halinde o kadar. Bunlar yalan değil.

Bırakın korgenerali, bahsedildiği gibi ASAL'dan herhangi bir rütbeli sayesinde uzun dönem erliği bile kıyak yerlerde yapabiliyorsunuz. Ben bizzat şahidim.

isa_kul

4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 17:51

Bazı arkadaşlarımız sanki ilk defa duymuşlar gibi tepki veriyor ! Sanki öyle bir şey yok... Askerliğini yapmış herkes yaa torpilli birinin askerdeki rahatlığına şahit olmuştur yada yakınındaki bir birlikten bu tarz haberler almıştır mutlaka , daha neler neler ... Bunlar bizim gerçeklerimiz uyanın uyanın ...

mehmet emin
4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 17:59

Alıntı:
Bazı arkadaşlarımız sanki ilk defa duymuşlar gibi tepki veriyor ! Sanki öyle bir şey yok... Askerliğini yapmış herkes yaa torpilli birinin askerdeki rahatlığına şahit olmuştur yada yakınındaki bir birlikten bu tarz haberler almıştır mutlaka , daha neler neler ... Bunlar bizim gerçeklerimiz uyanın uyanın ...

Ne acıdır ki ömrüm boyunca paşa çocuğu yada yeğeninin şehit haberini duymadım, Ali Babacan 'ın öz yeğeni Bitlis'te şehit olmuştur, aile büyüklerinden birisi yeğenine torpil yapmadığından dolayı kendisine "katil, bu çocuğu sen öldürdün" diyerek cenaze töreninde üzerine yürümüştür, Osman Durmuş 'un yine öz yeğeni şehit olmuştur Diyarbakır'da, bunlar benim bildiklerim..

ÖZTÜRK_Y77
4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:11

Onlarda Bizim paşaları en büyük asker bizim askerlerindendir nede olsa ordu depolarında gazinolarda yalı kıyılarında, Sahil kenarlarında kısa veya uzun fark etmez askerliklerini tamamlayıp terhis belgelerini alırlar
Sonuçta onlarda askerlik yapıyor değimli?
Şimdi Türkücü Emrah pardon popçu Emrah askeri gazinolarda komutan eşlerinin matinelerinde türkü çığıra çığıra teskere almadı mıydı askerlik bu işte. Yüksek rütbeli paşalarımızın çocukları da rahat rahat kutsal askerlik görevini yapıyorlar niye çomak sokuyorsunuz arkadaş bu olaya PAŞA PAŞA ASKERLİK YAPIYOR ONLARDA değil mi?
Terörün yoğunlukta olduğu çatışma bölgelerine de benim gariban vatandaşlarımın evlatlarını kurban veririz artık
Nede olsa bu ülkede garibandan fazla ne var ha biri şehit olmuş ha olmamış şehit olan paşanın çocuğu olmadıktan sonra kimin umurunda olur ki?

Cemal M.oğlu
4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:12

Neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum ? Türkiye'de torpil olağan birşey.Halk arasındada çok yaygın olarak kullanılıyor.Ben askerliğimi Tuzla'da yedek subay olarak yaparken yanımızdaki bölükte çok ünlü bir sanatçımızla beraber askerlik yapıyorduk.3 Aylık eğitim süremizden sonra doğunun bu gün gibi çok karışık olduğu bir sırada kuralarımız çekiliyordu.Kuraya katılanların %70'i doğu illerine yaklaşık %5'ide İstanbul'a çıkacaktı.Bu ünlü sanatçımızın bileği o kadar kuvvetliydiki İstanbul'u haşırt diye çekti.
Sizinde varmı böyle anılarınız ?

SERDARR1

4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:15

sankı devlet kurumlarında hiç torpil yapılmamıs ilk defa askeriyede yapılmıs gıbı sasıranlar var... beyler burası Türkiyede torpilsiz bir adım bıle atamıyorsunuz...

İsmail270116
4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:17

Yasama özgürlüğü = Torpil mi ?
Adam torpille gidecek tatil gibi askerlik yapacak ben gidecem canımı verecem orada elin itlerine...
Tamam vatan için can vermek şehit olmak onlar ayrı konular ama bu ülkenin evladı isen burada ekmek yiyorsan yeri geldiğinde sende gideceksin doğuya , sınıra !
Devlet dairesindeki torpilde torpil mi yani ?
Burda can söz konusu

arda erlevi

4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:19

üst düzey subayları bilmem fakat, vakti zamanında tansu çillerin oğlu askerliğini istanbulda ve evcil yapmıştır, yani sabah 8 akşam 5 asker,akşam 5'ten sonra eve ve gece kulüplerine gitmiştir. ayrıca

http://www.milliyet.com.tr/2005/05/24/guncel/axgun01.html

SERDARR1

4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:20

Alıntı:
Devlet dairesindeki torpilde torpil mi yani ?
Burda can söz konusu

Torpilin kralı paralı askerlık var ...
gunahın kucugu buyugu olmaz torpıılınıde hepsı aynı kapıya cıkar.
ust duzey komutanın cocugu istanbulda askerlık yaptırıyorsa
burokrat kendı akrabasını işe aldırıyorsa bunların hepsi aynı halttır bence

0345 özer er

4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:22

Alıntı:
Ne acıdır ki ömrüm boyunca paşa çocuğu yada yeğeninin şehit haberini duymadım, Ali Babacan 'ın öz yeğeni Bitlis'te şehit olmuştur, aile büyüklerinden birisi yeğenine torpil yapmadığından dolayı kendisine "katil, bu çocuğu sen öldürdün" diyerek cenaze töreninde üzerine yürümüştür, Osman Durmuş 'un yine öz yeğeni şehit olmuştur Diyarbakır'da, bunlar benim bildiklerim..

paşa oglu ve subay oglu yakını şehit olmuyor peki hiç milletvekili yakını şehit oluyormu,ali babacan ve osman durmuş istisna,neyi suçluyoruz neyi tartışıyoruz,çillerin oglu adı nedir bilmem güya brövemi ne alıyor komutana selam vermiyor ,ne özalın,ne erbakanın,erdoganın,veya başbakanlık yapan ,bakanlık yapanların hangisinin oglu dogru dürüst askerlik yapmış.
ben askerlik yaparken astsubayın oglu bizimle aynı bölükte askerlik yaptı hemde bahriye yapılmıyordu çorumlular o zamanlar.bunlar her zaman torpilin kralı yapılan ülkemizde ,ne diye yadırganıyorki.general,subay,astsubay torpil yapmış çokmu. şehitlik çok yüksek merrtebedir onlar o mertebeye erişemezler.
bu adı açıklanmayan yetkili adını ne diye saklıyorki sanki bu torpil olayları bilinmiyor.
torpil her zaman oluyor.fbli isa,tsli serdar bali,bjklı ferruh,fbli bulgar mahmet aynı tertib tik ve ben onların hiç yürüyüş yaptıgını görmedim isa yı asker elbisesi ile gördüm,tabi degerlerinide.

En son 0345 özer er tarafından Cum 18 Hzr 2010, 18:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET