Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Güney Çevre Yolu Projesi
123 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Adana'ya güney çevre yolu yapılmasını ister misiniz?
Evet 84.8%  84.8%  [156]
Hayır 15.2%  15.2%  [28]
Toplam Oy : 184

sercan97
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:05
Adana - Güney Çevre Yolu Projesi

(+)

çevre yolu projesine göre yol "Adana Yakapınar Misis Organize Sanayi Girişi" diğer bir dilde ADANA E5'in başından başlayıp Mersin - Yenice ye kadar uzanan ve E5 otoyoluyla paralel olarak ilerleyen yoldur. bu yol üzerinden iki bağlantı sayesinde hem adana merkezine hemde havaalanı biraz geçtikten sonra yine E5 otoyoluna çıkabileceksiniz.

Proje'nin %90 yapılacağı 2 ay önce vurgulanırken şuanda e5 üzerinde yapımına başlanan ve üç önemli kavşağa yapılacak olan yeraltı geçiş (tünel) projesi bu çevre yoluna gerek kalmayacak hissini arttırıyor. bu yeni yapılan kavşak düzenlemesinin ilk bölümü bitmek üzere ve üçü bittiğinde adana'nın trafiğinin nasıl etkileneceği merak konusu. eğer trafik bayağı rahatlarsa çevre yoluna gerek kalmayacak.

sercan97
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:31

ayrıca adanaya çevre yolu yapılırsa mersin havaalanına çok yakın olacak. ve bu şekilde havaalanı yoluyla, adana çevre yolu birleştirilebir. böylece adanaya gidenler çok daha çabuk ve hızlı bir şekilde adanaya varabilirler.

fatih civelek
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:34

srcnekinselek bey/hanım, (isminizi bile rumuzunuzdan anla(ya)mıyoruz)

Bu sizin kendi ürettiğiniz fikir projesi mi, yoksa internette bir yerde bahsedilen bir proje midir?
Sizin kendi görüşünüz bu konuda nedir?

Size göre Adana'yı doğu batı eksininde kesen iki ana arterden hariç bir de güney çevreyolune gereksinim var mıdır? Size burada hem kaynak belirtmediğiniz için hem de kendi görüşünüzü belirtmediğiniz için 2 eksi puan vermem gerekir. Herneyse .. bizi kısa vakit bu iki eksik hakkında bilgilendirirseniz berhudar olurum.

Saygılarımla
fatih civelek

sercan97
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:45

Alıntı:
srcnekinselek bey/hanım, (isminizi bile rumuzunuzdan anla(ya)mıyoruz)

Bu sizin kendi ürettiğiniz fikir projesi mi, yoksa internette bir yerde bahsedilen bir proje midir?
Sizin kendi görüşünüz bu konuda nedir?

Size göre Adana'yı doğu batı eksininde kesen iki ana arterden hariç bir de güney çevreyolune gereksinim var mıdır? Size burada hem kaynak belirtmediğiniz için hem de kendi görüşünüzü belirtmediğiniz için 2 eksi puan vermem gerekir. Herneyse .. bizi kısa vakit bu iki eksik hakkında bilgilendirirseniz berhudar olurum.

Saygılarımla
fatih civelek

öncelikle neden sadece aşşağılayarak konuştuğunuzu merak ediyorum. size karşı bir davranıştamı bulundum yoksa küfür mü ettim? hayır ben size hiçbir şey yapmadım ve siz beni aşşağılıyorsunuz. bakın hala size karşı bir şey yapmıyorum ve kibarca konuşuyorum.

öncelikle ben bu projeyi bir sitede görmüş ve bu konunun üzerinde çok durmuştum. sitenin ismi aklımda değil ama o siteyi kaynak yazmak için çok aradım ve bulamadım. ama çizim tamamen aklımdaydı. bende çizimin aynısını çizdim. eğer proje üzerinde kendi çizdiğim yol bi yarım santim oynamışsa ve bu sizin için önemliyse projeyi araştırmaya başlayabilirsiniz.

En son sercan97 tarafından Prş 17 Hzr 2010, 16:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sercan97
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:47

ayrıca ben bu başlığı tüm içtenliğimle adanalı kardeşlerimi bilgilendirmek için açmıştım. kısa sürede cevaplarsanız sevinirim.

şenoll
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:56

Evet bu proje arkadaşımızında dediği gibi var olan bir proje ve bir gün mutlaka yapılması gerekecek. Nedendir bilinmez ama her sene yapılacak diye söz verilip bir türlü başlamıyor. Hem şehir içi trafiğini rahatlatacak hemde tarım arazileri ile yapılaşmayaı ayırmayı amaçlayan bir proje.

İnşallah kısa zamanda gerçekleşir.

Proje detayları aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=736752

Anketiniz için teşekkürler.

En son şenoll tarafından Prş 17 Hzr 2010, 16:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

fatih civelek
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 16:58

Estağrullah ne aşağılaması, hatta gülücük bile attım çünkü sizin bu başlığınızdan muhabbet aldım. Sanal ortamda ne de ters yansıyabiliyormuş. Herneyse. Lafı uzatmaya gerek yok. özür dilerim.

şimdi bir kaynağa bakalım:

Alıntı:
Adana Güney Çevre Yolu

Adana trafiğinin keşmekeşliği, trafiğe çıkanları canından bezdiriyor. Adana’nın nüfusunun ve araç sayısının artmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alan trafik sorunumuz nihayet çözülüyor. Güney Çevre Yolu Projesi olarak adlandırılan: Mersin yolu Sasa Fabrikası civarından, Ceyhan Yolu İncirlik civarına kadar şehrin güneyinden geçen yol Adana trafiğini rahatlatıyor. Bu yol projesi Karayolları Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Aytaç Durak, Yüreğir Belediye Başkanı Karayolları eski Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çelikcanın yoğun çabaları neticesiyle yapılmıştır.

http://www.idealistgazetesi.com/Manşet%20Haberler ...l#comments

Teşekkürler

Not: ve ayrıca wowturkey'nin arzu ettiği ve rumuz ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

HalilA01

7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 23:54

Böyle bir proje gerçekleşirse adananın geleceği çok parlak olur. Adana yıllardır yanlış tarafa büyüdü şimdi bazı şeyler alaşıldı ve ona göre hareket ediliyor İnş bu proje gerçekleşir

Surkentli_21
5 yıl önce - Cmt 05 May 2012, 20:38

bu projede gelişme yokmu?

İsmailSY
5 yıl önce - Cmt 05 May 2012, 20:38

Alıntı:
Erdoğan, “Geçen yıl 4 Haziran’da Güney Çevre Yolu ve demiryolu ağının yapımına başlayacağımızı ifade etmiştim. Şu anda bu projenin etüt çalışmaları bitmek üzere, uygulama projesini de inşallah bu yıl içinde uygulamaya koyuyoruz ve yolun yapımına başlıyoruz” dedi.

Etüt çalışmaları bitmek üzereymiş..Bu yıl içinde başlanacak deniyor..

bakalım göreceğiz

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM