Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ayhan
9 yıl önce - Pts 20 Eyl 2010, 14:08

Diğer tüm maddeler tamam da;

Alıntı:
- Vefat etmiş kişilerin başlığı açılırsa silinir.

Yakın zamanda vefat etmiş birinin TV'deki görüntülerinden foto eklense, ona vefa gösterilmiş olur.

Mehmet!
9 yıl önce - Pts 20 Eyl 2010, 19:44

Alıntı:
Yakın zamanda vefat etmiş birinin TV'deki görüntülerinden foto eklense, ona vefa gösterilmiş olur.

Aramızdan ayrılmış değerli insanlara vefa gösterilmesi gerektiğine ben de katılıyorum. Sitemizde (fotobiyografi olmayan) çok başlık var bu konuda.

Fotobiyografi başlıkları yeni bir proje olduğu için henüz farkına varılmayan bir özelliği var. Yıllar sonra bakıldığında başlıktaki fotoğraflar ve bilgiler tarihsel (kronolojik) olarak sıralı olacak.

Bu başlıkların en büyük amacı ise; ister cumhurbaşkanı olsun, ister figüran olsun, insanlara ölmeden önce vefa göstermektir.

fatih civelek
9 yıl önce - Sal 21 Eyl 2010, 11:06

Ayrıca bir bilgi daha;

Vefaat etmiş olan değerli insanlarımız ile ilgili fotoğraf, özgeçmişi ve mesleği ile ilgili teknik bilgileri " Kaybettiklerimiz " isimli başlkta da paylaşabilriz.

Mehmet!
9 yıl önce - Pts 11 Ekm 2010, 19:16

Fotobiyogafi başlıklarında kullanılacak fotolar dizi sitelerinden de alınabilir. En az bir fotoda tv logosu görülmesi şartıyla.

Fotoğrafları dizilerin eski bölümlerinden değil, son günlerde yayınlanmış güncel bölümlerinden almaya çalışınız.

Ancak bu yöntemi kotalı internet kullananlara tavsiye etmem. Dizi izlemek kotayı bitirebilir.

Örnek bir dizi sitesi;

http://www.diziizle.gen.tr/

Bay Bülent
9 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 23:52

Artık hep bayan fotobiyografiler sunacağım,bay fotobiyogafilerine kimse + vermiyor yahu

Haldun Turan

9 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 23:55

Harika Bülent bey. Şimdiden teşekkürler.

Bay Bülent
9 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 16:52

Google'a fotobiyografi yazınca ilk mesaj olarak sitemiz wowTurkey gözükmekte

(+)

Paylaşmak istedim

Bay Bülent
9 yıl önce - Pzr 31 Ekm 2010, 02:51

Kısa bir süre içinde 510 fotobiyografi başlığımız olmuş,emeği geçen herkese teşekkür ederim

Bazen fotobiyografi olarak kimse aklıma gelmiyor,görmek istediğiniz kişiler olursa buraya yazabilirsiniz.Bu sayede hem bize yardımcı olursunuz hemde istediğiniz kişilerin başlığı sitemizde mevcut olur.
Tabi'ki kurallar çerçevesinde olmalı.
Alıntı:
Bu başlıkların temel amacı, Türkiye'nin gündeminde yer alan (aklınıza kim gelirse) herkesi günümüzden geleceğe fotoğraflarla tanıtmaktır.

Ben şahsen elimden geldiği kadar sunmaya çalışırım

Saygılarımla

emrullah
9 yıl önce - Pzr 31 Ekm 2010, 03:33

Alıntı:
Google'a fotobiyografi yazınca ilk mesaj olarak sitemiz wowTurkey gözükmekte

Şimdi bende baktım bazen tepkiler geliyor ama bence mükemmel bir şey

ha bu arada dikkat ettim kimin fotobiyografileri ilk sırada
1. sırada Sibel Kekilli
2. sırada Tuba Atav var

Wowturkey çalışıyor başlığına da eklenmeli bence

Rifat Behar
9 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 00:16

Fotobiyografi başlığı açılan ünlüler için gördğüm kadarı ile herhangi bir sınırlama yok. Az ünlü, çok ünlü farketmiyor. Dizilerdeki yardımcı oyuncular dahil herkes için başlık açılabiliyor. Hal böyle olunca bir zaman sonra sitemizde fotobiyografi olarak temsil edilen kişi sayısı yüzleri belki de binleri bulacak. Günümüzün ünlüleri kadar önümüzdeki senelerde ünlü olacak kişiler için de birer başlık olacak. Bana kalırsa ucu bucağı belli olmayan bu başlıklar wowturkey'deki diğer başlıkları boğabilir, bir zaman sonra sıkıcı olabilir. (Bana şimdiden çok sıkıcı geliyor)

Ayrıca hepimiz biliyoruz ki başlıklar kısa bir zaman içinde unutulmaya başlanıyor. Başlık geride kaldıkça kimse oraya ne bakar ne de yeni fotoğraflar ekler.. Birkaç fotoğraf eklenerak açılmış, sonradan unutulmuş başlıkların siteye fazla bir katkısı olacağını sanmam...Bütün menfi taraflarına rağmen bu fotobiyografi konusuna devam edeceksek şunları öneririm:

1- Haberler ve sohbet ana başlığı bu iş için uygun değil. İşin sohbet tarafında ben çok severim, ben az severim geyiğine dönme tehlikesi var. Fotobiyografiler diye bir başlık açıp fotobiyografileri orada toplamakta fayda görüyorum. Merak eden oraya gider karıştırır, isterse favori kişisi için yeni başlık açar.
2- Fotoğraflar belli bir standart büyüklüğe indirgensin.
3- Kişinin en az xxx kelimelik biyografisi olmadan sadece birkaç fotoğraf ile başlık açılamasın.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET