Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
recep demirbas
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 11:54

peki neden sadece 2 üniversite ?
chp sizin bahsettiğiniz gibi bir parti olsa tümünü kapattırmak için başvurmaz mıydı mahkemeye ?
bu 2 üniversitede bir sorun var ve buna göz yumulmuş ki adamlar mahkemeye gitmiş ?

Yusuf Esengül
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 18:41

Alıntı:
peki neden sadece 2 üniversite ?

Hemen sebebini söyleyeyim. Fatih Sultan Mehmet ve Bezm-i Alem Üniversitelerini kuracak vakıflar muhafazakar olarak bilinen vakıflar da onun için. Vakıf senetlerinde üniversite kurabilir ifadesi yokmuş bu bahane. Zira Bezm-i Alem Vakfı kurulduğunda Türkiye'de 7 tane üniversite vardı. Adamlar 50 sene sonrasını görüp o gün senetlerine üniversite kurmayı nasıl yazacaklardı ki?

gök-khan
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 18:45

Alıntı:
Hemen sebebini söyleyeyim. Fatih Sultan Mehmet ve Bezm-i Alem Üniversitelerini kuracak vakıflar muhafazakar olarak bilinen vakıflar da onun için.

O zaman CHP sonuna kadar haklı. Daha nasıl bir sebep olması gerekiyorki??

İsmail270116
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 18:47

Niye muhafazakar diye mi haklı ?
Eğer böyle düşünüyorsanız yazık yani...

ismail özçelik
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 19:39

Alıntı:
O zaman CHP sonuna kadar haklı. Daha nasıl bir sebep olması gerekiyorki??

CHP vakfiyeleri kafasına göre değerlendirmeyi çok iyi biliyor ve haksız. Bu vakfiyelerden Bezmi Alemde eğitim konusu olduğu gibi okuluda zaten var. Okulun ismi ise Mekteb-i Maarif ve Valide Mektebi (İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi) ayrıca Fatih Sultan Mehmet'in de İstanbul'u fethettiğinde kendi vakıf ile kurduğu ilk medresenin adı 'Sahn-ı Seman Medresesi'ydi yani CHP haksızdır ve bu gidişle hep haksız olacaktır.

En son ismail özçelik tarafından Çrş 16 Hzr 2010, 19:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kazım Arslan

10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 19:40

Gökdelen de yaptıramazlar.. Vakfın gökdelen yaptırması için, kuruluş tarihinde belirtmesi gerekiyordu.. İmkanı olsa dahi uzaya füze de gönderemez.. Bilgisayar alıp satması ve belki de kullanması bile Anayasa'ya aykırıdır.. İş yaptığını sananlara duyurulur..

Eski tas eski hamam.. Baykal gittiğinde "acaba?" demiştim, ama nafile..

Ayhan
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 19:42

İyi de sadece 2 tane mi muhafazakar üniversite var? Yeni açılan birçok vakıf üniversite muhafazakar yapıda. İzmir'de bile var...

Mehmet.21
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 19:45

Eğlendirici ve komik bir haber Yarın bir kaç karikatür dergisi almam lazım. İlgili karikatürleri kaçıramam.

Samet Gemici
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 19:56

Alıntı:
Eski tas eski hamam.. Baykal gittiğinde "acaba?" demiştim, ama nafile..

Tamamiyle katılıyorum. Bende acaba demiştim ilk başlarda ama CHP parti içindeki eski leş kargalarından kurtulmadığı sürece böyle sürekli alay konusu olmaya devam edecek.

Bir de bazı çok akıllı arkadaşlarımız fazla üniversite olduğundan diplomalı işsizlerin artacağını söylemiş.
Bu nasıl bir bakış açısıdır anlamak mümkün değil. Tabi ki herkes üniversite okumalı. Herkes akademik eğitim almalı. İşte ülkemizde doğu gerçeği ortada. Eğer halk üniversite okusa, aydınlansa kim onları kandırabilir ki ?
Bu bakış açısı devam ettiği sürece cahillik hiç bitmez.

arda erlevi

10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 20:02

bir chp klasiği herşeye hayır.
har yeni açılan üniversite, açıldığı ile çok büyük ekonomik katkı sağlıyor, o ilin çehresi değişiyor, o ile kültürel etkinlikler geliyor.

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET