Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
ali dostbey
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 01:51
AYM VE CHP KARDESLIGI...

Artik Anayasa Mahkemesi yalama oldu, adeta anamuhalefet mahkemesine dondu, chp'nin yaptigi iptal basvurulari'nin neredeyse tumunu iptal etti (esastan karar verme yetkisi olmamasina ragmen) , ama onumuzdeki referamdumda artik bu duzen tamamen ortadan kaldirilmalidir onun bu referandumda milletce en dogru karari vermeliyiz yani evet diyecegiz.

gök-khan
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 01:53

Alıntı:
buna karar vereceklerde yine o insanlardır, isteyen gider okur istemeyen okumaz , onların tercihine biz karar veremeyiz.

Onlarca, yüzlerce üniversite açtıktan sonra elbette kimse karar veremez. Ama çok fazla üniversite açmak yanlış diyorum. Şu an Türkiye için faydadan çok zarar getirir.

Ibrahim
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 02:27

Dogru hükümet ne yapmisdi Meslek okullari konusunda Danistay ne karari vermisdi????
Dogru ya ne yapacak bu millet meslegi yada üniversiteyi hepsi zaten coban kalsa chp de ovada at kosdurur.
Hükümet hergün fabrika acsin degilmi??? sen bilim adami yetisdirme siyasetci yedisdir sonra diplomali issiz diye köseye at. hersey devletten hükümetten beklenmez zaten 80 senedir öyle degilmiydi DEVLETIN MALI DENIZ YEMEYEN KERIZ

Ha unutmadan DEMOKRASI ve CHP ???? kulaklarimda referandum , meclis oylamasi, Millete karsi ANAYASA Mahkemesi öyle seyler geliyor
yok yok ben yine gecenin bu vakti ne yazicami sasirmisim

Ibrahim
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 02:39

Ha unutmadan benden CHP ye bi teklif valla kacmaz bu hemen gitsin bence ANAMUHALEFET mahkemesine

o teklif su biz CHP olarak ISBANKASI hisseleri konusunda kendimizi mahkemeye veriyoruz

İsmail270116
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 09:20

Alıntı:
6 üniversite kuruluyor, itiraz bunların hepsine değil, 2 tanesine. Amaç kösteklemek olsa hepsine itiraz ederlerdi. Yazılan gerekçe de gayet mantıklı. Bırakın da mahkeme değerlendirsin...
Korkut Abicim çok iyimser olmamak gerek. Chp ile Aym'nin kardeşliği ortada.
Sırf sizin gibi düşünceler ortaya çıksın, dikkat çekmemek için hepsini Aym'ye tasımamıslardır.
İmkanları olsa hepsini verirlerdi mahkemeye. Formaliteden 2 tanesi gitti işte.
Artık kim ne dese Aym ile Chp konusunda beni ikna edemez. Hiç şaşırmıyorum gördüklerim konusunda...

isa_kul

10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 09:29

Bu partiden hiçbirşey olmayacak galiba. Genel başkan değişti, myk'sı değişti ama vizyon da, misyon da aynı. Bakalım bundan sonra ne göreceğiz gerçi bütün numaralarını biliyoruz bu partinin ama birde bu kadro ile görelim. Yakında da gene TSK üzerinden siyaset yapmaya ve Cumhuriyet mitingleri ile demogojiye hazır olmak lazım ...

Ahmet Özbuluk

10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 09:34

şu anayasa değişsede Anayasa mahkemesine aklı başında chp'nin yalakası olmayan hakimler yerleştirse cumhurbaşkanı iyi olacak.

Orhan Kınık

10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 10:19

Anamuhalefet partisinin geldiği noktaya bakın. Pes demekten öte bir söz bulamıyorum. Kurulu düzenin bekciliğini yapan bu parti değişim adı altında iyice gericileşmeye ve Kamalist düzenin muhafızlığına soyunmuştur. Kılıçdaroğlu güya değişim getirecekti. Fos çıktı. İşin diğer acı yönü ise Anayasa mahkemesi CHP'nin arka bahçesi durumuna gelmiş olmasıdır.Anayasa mahkemesinin verdiği kararların hiç birisi toplum nezdinde karşılık bulmuyor artık. İnandırıcılığını ve güvenilirliğini kaybetmiştir.

Bu düzen değişmelidir.Hemde radikal şekilde değişmelidir.

mert erdem
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 10:22

yeni üniversite kurulacak da ne olacak sanki oradan mezun olanlar şıp diye iş mi bulacaklar mevcut üniversitelerden mezun olanlar işsiz dolaşırken yeni üniversitelerin yapılma gayesinin ne olduğunu tahmin etmek hiç de zor gelmiyor bana. üniversite okumak bir marifet değil okuduktan sonra ne olacak peki

Rüveyda Karabudak
10 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 10:28

dava aç, dava aç, dava aç, dava aç. artık halkın hakkını savunduklarına inanmıyorum. basit bir iş değil bu. sen taşıdığın, ilkelerini hedef edindiğin bir ülkünün temsilcisisin, bu yaşadığın politikayla sen bir yere de varamazsın. "Sen" diyorum "Siz" gibi bir tabiri hak etmiyor. o kadar kızgınım ki. gayet açık da söyleyebilirim üniversite, halkın hakkı bahane. çıkarları için "biz halkın hakkını savunuyoruz" demesinler. aptal değiliz biz, halkın size ihtiyacı yok. kendi hakkımızı gayet güzel de savunuruz, sandıkta konuşuruz, çıkar ayaklanırız, sesimizi duyurur çözüm ürettiririz, senin gibi basit ve güçsüz değiliz, kibirimizin altında ezilmiyor, güçsüzlükle kıvranmıyoruz. ne güzel bir bahane çıktı size değil mi? Vakıf Üniversiteleri!

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET