Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
zali44

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:17

Alıntı:
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Mahkemeye giderek halkın hakkını savunuyoruz' demişti.

siz ancak Halkın hakkını çalarsınız

Mert K.

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:26

Alıntı:
siz ancak Halkın hakkını çalarsınız

Halkin hakkini calanlar suan belli zaten baksaniza bir etrafiniza...

Ahmet Özbuluk

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:28

üniversite açılmasını engelleyen bir muhalefet dünya ya gelmedi gelmezde. her ne sebeple olursa olsun..

Türk halkı bunları görmüyor musun daha...

Adamların işi yaptırmamak... Allah ıslah etsin....

Serdar OKAN
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:28

40 Yıldır iktidar olamadan Ülkeyi yöneten CHP'nin nasıl Halkın değilde Devletin Partisi olduğu hergün daha net olarak gün yüzüne çıkıyor. Anayasa Mahkemesinin yapısını değiştiren Anayasa değişikliğine neden karşı çıktığı da net olarak görünmeye başlıyor. CHP arka bahçesi olan ve iktidar olamadan Ülkeyi yönetmesine yardımcı olan Anayasa Mahkemesi bahçesini kaybetmekten korkuyor.

Başbakanımızın dediği gerçek oluyor galiba. ''Bunların elinden gelse duble yolları rulo yapıp Anayasa Mahkemesine götürecekler, bunların elinden gelse yapılan TOKİ'lerin, Üniversitelerin altına tekerlek takıp Anayasa Mahkemesine götürüp iptal ettirecekler'' diyordu.

Ama unuttukları bir şey var Halka rağmen yapacağınız işler eninde sonunda bir yerde tıkanır ve o tıkanıklıkta boğulursunuz. Halka rağmen işler yapmaktan vazgeç artık CHP...

Dogukan

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:30

CHP ve zihniyetinden aksi yonde hareketler beklemek zaten mucize olurdu. Hak ettikleri yeri yani arada bir muhalefet etme konumunu pekistiriyorlar bu yuzden cok uzerlerine gitmemek gerek, herkes gorevini yapiyor. Ancak CHP'nin bu yaptiklarini bazilarinin "muhalefet yapiyorlar iste" sacmaligi ile yutturmaya calismalari dahada komik olmus. AKP'nin neredeyse her icraatini anayasa mahkemesine tasiyan bu zihniyetin yaptigina muhalefet degil soytarilik denir.

Ayhan
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:36

Ya sevgili arkadaşlar Burç abi haricinde dişe dokunur mesaj yazılamıyor maalesef, varsa yoksa bunların tek yaptığı iş bu, üniversite hakkında açılan başlıkta bambaşka şeyler yazılıyor, hak hukuktan bahsediyorsunuz. Haberi okumadan direkt hemen atlıyorsunuz... Karşınızdaki koyun olsun herkes hükümetin yolunu açsın, hiç konuşmasınlar, dava açmasınlar, dava açmayınca TV'lerde söyleyince neden dava etmiyorsunuz diye sızlananlar çıkıyor ama... o zaman muhalefet neden var, partiler neden var, çok sevdiğiniz dilinden düşürmediğiniz demokrasi nerede?

Alıntı:
Mesela yeterince üniversite açılmazsa bu konuda bir girişimde bulunması lazım. "Muhalefet" yapılan işleri engellemeye çalışmak olmamalı.

Muhalefetin verdiği üniversite kanun teklifleri:

Alıntı:
Teklif ile; Ankara ili Kazan ilçesinde Satı Kadın Üniversitesi adında yeni bir üniversite kurulması; söz konusu Üniversitenin, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Ziraat Fakültesi, İleri Mühendislik Enstitüsü; Aile, Kadın ve Kadın Sorunlarını Araştırma Enstitüsü, Kadın İstihdamını Yaygınlaştırma ve Geliştirme Enstitüsünden oluşması öngörülmektedir.

Alıntı:
Teklif ile; Tokat ili Niksar ilçesinde Danişment Üniversitesi adında yeni bir üniversite kurulması; söz konusu Üniversitenin, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Orman Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitüsünden oluşması; ayrıca, bu Üniversitede kullanılacak kadroların ihdas edilmesi öngörülmektedir.

Alıntı:
Teklif ile; Tokat ili Zile ilçesinde Mustafa Necati Sepetçioğlu Üniversitesi adında yeni bir üniversite kurulması; söz konusu Üniversitenin, Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Güzel Sanatlar Enstitüsünden oluşması; ayrıca, bu Üniversitede kullanılacak kadroların ihdas edilmesi öngörülmektedir.

Alıntı:
Teklif, Aydın ili Nazilli ilçesinde "Nazilli Sümer Üniversitesi" adıyla yeni bir üniversite kurulmasını düzenlemekte; bu Üniversitenin, Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulacak Fen-Edebiyat, Mühendislik-Mimarlık Fakülteleri, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimler Enstitüleri ile halihazırda Adnan Menderes Üniversitesine bağlı bulunan Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve çeşitli Yüksekokullardan oluşmasını öngörmektedir.

Alıntı:
Adana'da "Adana 5 Ocak Üniversitesi" adıyla bir üniversite kurulması öngörülmektedir.

Alıntı:
Teklif ile İzmir'de İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi adıyla bir üniversite kurulması öngörülmektedir.

Alıntı:
Teklif ile Tarsus'ta Tarsus Üniversitesi adıyla bir Üniversite kurulması öngörülmektedir.

Dileyenler meclis sayfasından bakabilir...

Eğer kuruluş kanunlarında hukuksuzluk yoksa, kayıtsız şartsız destek vermeliler, sonuçta eğitim hizmeti bu. Kaldı ki onlarca yeni üniversite açıldı, kimse de birşey demedi.... O zaman bişey diyen çıkmadı tabi...

Yeni açılacak 8 üniversite de en kısa zamanda kurulur umarım...

ismail özçelik
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:41

Kafa yapısı değişmedikten sonra biri gider biri gelir ne fark ne eder. Olan yine ülkeme, vatandaşıma oluyor. Anlamıyorum üniversitenin ne zararı var ya da zarar üniversitenin değil de üniversite de okumuş iyiyi kötüyü ayırtedip muhalefetin ne demek olduğunu bilen bilinçli gençler mi? Galiba tek sorun bu da değil çünkü üniversiteler artık siyaset yapmıyor, araştırma yapıyor tabi buda birilerinin işine gelmiyor.
CHP bence anayasa mahkemesinin yanına başkanlık açsın camdan uzatırlar belgeyi, üniversitelerden başlamışken yollarıda versinler mahkemeye bizim ülkeye oda fazla, hızlı trende de bu kadar hıza gerek yok ne de olsa yurdun dört bir tarafı DEMİR ağ. Mahkemeye vermesi gereken diğer birşey de CHP'nin sağlık reformu bu şekilde olunca Kılıçdaroğlu doğmamış torunlarını sigortalatamaz....

En son ismail özçelik tarafından Sal 15 Hzr 2010, 23:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

murat ay

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:52

üretemiyorlar ve kendilerine oyalanacak bir şeyler buluyorlar.iş güç yok ne yapsınlar

Figen
site denetçisi

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 23:02

Anladıım kadarıyla, verilen haber linkine göre, okuyan var mı bilmiyorum...., ana muhalefet partimiz açılması düşünülen 6 vakıf üniversitesinden sadece 2 si hakkında mahkemeye gideceklerini açıklamış. O da kuruluş şekli usule uygun olmamasından dolayı, yani vakıf senetlerinde ''üniversite açmanın'' bulunmadığı için, ''vakfedenlerin iradesi dışına çıkıldığını'' düşündükleri için dava açmayı düşünüyorlar.

engin yeşil
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 23:05

Yeni üniversiteye CHP nin hele Kılıçdaroğlu'nun karşı olacağını düşünmüyorum ve bu haberi maksatlı olduğunu düşünüyorum (Hükümetin basın sözcüsü olur bu gazete).Bu gazete hariç diğer haberlere baktım,hiç böyle bir haber yok.Ama ben CHP den başka bir bomba beklerim.Vakıf üniversitelerinde burslu öğrenci oranı %80-90 olmalı,HERKES VAKIF ÜNİVERSİTELERİNE MÜMKÜN OLAN EN EŞİT KOŞULLARDA GİRMELİ.Bu ülkede eğitim paralı olmamalı.Ben sınav kazanarak üniversiteye girdim.Geçen sene bir arkadaşımın kardeşi parayı bastırdı,üniversiteye girdi.Artık herşey bu kadar basitleşmişken eğitim kalitesi artmadan 100 tane daha üniversite açsanız farketmez,kazanan okul çevresindeki kafeler olur,okeyciler,51 ciler olur.Ben 2002 mezunuyum şimdi daha kötü.

ESAS BU KONU TARTIŞILMALI,OKUMA AŞKIYLA YANAN AMA HİÇ İMKANI OLAMAYAN ÇOCUKLAR İMKANSIZLIKLAR YÜZÜNDEN ÜNİVERSİTEYE GİDEMEZKEN(TÜRKAN SAYLAN'LA ÇALIŞMIŞTIK ZAMANINDA)EN İYİ İMKANLARA SAHİP ÖZEL ÜNİVERSİTELERE OKULLA ALAKASI OLMAYAN ORTAM İÇİN GİDEN GENÇLERİ GÖRÜNCE ÇOK ÜZÜLÜYORUM.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET