Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Kozanlı
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:16
CHP Yeni üniversiteleri de Anayasa mahkemesine taşıyor [SİYASET]

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=995813&a ...-goturuyor

Alıntı:
CHP, 6 yeni vakıf üniversitesi kurulmasını öngören yasanın, Fatih Sultan Mehmet ve Bezm-i Alem Üniversiteleri ilgili hükümlerinin iptali için Anayasa Mahkemesine başvuracak. Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Mahkemeye giderek halkın hakkını savunuyoruz' demişti.

Milli Eğitim Bakanı CHP'ye 'pes artık' dedi

En son Ahmet Kozanlı tarafından Çrş 16 Hzr 2010, 01:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

mehmet ÇİMEN

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:29

Onların yaptığı en iyi işlerden biri,AYM'ye Dava Açmak,Bu milletin yararına hayırlı bir iş yaptıkları ne zaman görüldüki!?.
İyice aşinalar zaten Aym'deki beybabaları ile.
Bu millet Onlara seçimde sorar bunun hesabını,her zaman olduğu gibi

İsmail270116
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:33

Ülkenin önünü tıkamak için tam gaz çalışıyorlar Allah hepsinden razı olsun !
Tebrik ediyorum yani. İnsanoğlu uğrasmaz bu kadar yani.
Kötülük için gelmişler ya...
Sandıkta rezil olacaklar ama bakalım o zaman ne diyecekler ?
Bu ülke bunun hesabını sorar...
Hadi yazın bakalım şimdi bu baslığa neyi savunacaksızın bekliyorum

En son İsmail270116 tarafından Sal 15 Hzr 2010, 21:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:36

Etekler tutuşmuş vaziyette... Hak hukuk sadece AKP için geçerli tabii...

CHP'nin atıp tuttuğu şeylerde varsa iddiası mahkemeye gitsin, TV'lerde şov yapmasın diyenler bu durumda ne diyecek acaba? Mahkemeye gitmese suç, gitse suç, hukuk devletinde isteyen herkesin başkasına dav açması durumu son derece normal değil mi? Kaldı ki sadece 2 üniversite hakkında dava açılmış geri kalan onlarca yeni üniversiteye birşey diyen var mı? Duyan da tüm üniversitelere karşılar sanacak. Hükümete göre herkes koyun olsun, kimse kendilerine karşı gelmesin, muhalefet etmesin mantığı son sürat devam ediyor... Diğer partileri terörist ilan eden Başbakan'ın partisi sonuçta...

İsmail270116
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:43

Bence chp Aym'nin önüne çadır kursun birşey olduğu zaman anında yetiştirirler. Kolay olur onlar için.
Artık alay konusu oldular. Farkında değiller. Cocuk oyuncağına çevirdiler işi.
Yani kimse kimseye koyun ol demiyor ama cocukda ol demiyor. Cıvıttılar yani
Şu ülkenin zor günlerinde aksam aksam eğlence cıkıyor işte
tek işe yaradıkları millete kendilerini güldürmek...

Abdullah Şentürk
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:53

Evet çok haklısınız,Türkiye'de üniversite sayısı çok az,dolayısıyla diplomalı işsizler de çok az...Onların sayısını arttırmak gerekiyor.Tabi ne de olsa Avrupa Birliği'ne gireceğiz,nüfusumuzun okuma düzeyinin yüksek olamsı gerekiyor.Diploması olsun da iş bulur mu bulmaz mı ne önemi var.Önemli olan o diplomayı alması.

Ya bu nasıl demokrasi anlayışı.Benim bildiğim demokratik ülkelerde demokrasi anlayışını güçlendiren en önemli unsurladan bir tanesi muhalefetin olmasıdır.Yani hükümetin her yaptığını sorgusuz süalsiz kabul etmesini mi isterdiniz.O zaman mı muhalefetlik görevini yapmış olurdu.

hakanda
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 21:53

Mahkemeye başvuruların sayısının çok olması ve sürekli CHP'nin başvuruyor olması CHP'yi haksız bir biçimde günah keçisi yapıyor.
Başvurduğu davalar olumlu ya da olumsuz sonuçlanabilir. Bunun kararını Anayasa mahkemesi verir. Anayasa mahkemesine başvurabilecek parti ise, ana muhalefet partisidir.
Muhalefetin görevlerini de saymama gerek yok herhalde.

Muhalefetsiz bir toplumun düşünülemeyeceğini savunuyorum. Bu savımı destekleyen bir kitabı mutlaka okumanızı öneriyorum. Yazar "George Orwell"in "1984" adlı romanını, hele ki yaşanan olayları düşünerek okursanız demek istediğimi anlayacaksınız!

Burç

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:01

Muhalefetin muhalefet yapmasına bir diyeceğim yok da üniversiteler niye batıyor? Yani nedeni ne olabilir cidden anlayamadım. Bence muhalefet daha yapıcı olmalı. Mesela yeterince üniversite açılmazsa bu konuda bir girişimde bulunması lazım. "Muhalefet" yapılan işleri engellemeye çalışmak olmamalı.

Bir de şu atanan 5 hakimin, seçilmiş 500 milletvekilinden daha üstün olması çok yanlış bence.

Berat Öz
10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:02

Partideki değişim sadece başkanın değişmesi olduğunu kaç gündür görüyoruz.Rüzgarları ters esmeye başladı bile.Başbakan daha 2 gün önce boşuna demedi "elinde olsalar duble yolları,üniversiteleri de AYM ye götürecekler " diye.Sonunda bunuda yaptılar.Ama merak etmesinler, millet bunları kaçtığı deliğe kadar kovalayacak.

Baykal'da elini ovuşturuyordur kenarda.Bir an önce seçim olsada bu adam rezil olup kaçsa diye.Ancak öyle geri dönebilir.

mehmet ÇİMEN

10 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 22:14

Alıntı:
Bir de şu atanan 5 hakimin, seçilmiş 500 milletvekilinden daha üstün olması çok yanlış bence.

Onlara o üstünlük duygusunu aşılayan"tabi efendim"ciler sağolsun.Bu yalakalar sayesinde,adamlar yıldızlarda yaşamaya başladı ve kendilerini herşeyin üstünde,hatta ANAYASA'nın bile üstünde görmeye başladılar.500 millet vekili ne'ki?

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET