Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ali_35
9 yıl önce - Prş 17 Mar 2011, 22:18

(+)

(+)

Menemen Belediyesi'nin tek otomatik vitesli Man Lion Classic'i. (Voith şanzıman)

ali_35
8 yıl önce - Pts 23 May 2011, 19:46

Alıntı:

Daha önce bahsetmiştim. Karşıyaka Belediyesi'nin ESHOT'tan çıkma V6'sını yüklediğimde , Bayraklı Belediyesi'de 2 tane 302T almış ama o tamamen yapma kasa olcakmış demiştim.
İşte Çağdaş'ın bu fotosunda , Baltanın önünde duran Güleryüz'e benzeyen otobüs aslında ESHOT'tan çıkma 35 APM 95 plakalı Mercedes-Benz O302T V6. Bu aracın önü 302S'e benziyor. Diğer araç ise boyaması bu araçla aynı sadece kırmızı yoğunlukta yandaki dalgalar ise beyaz renk. Onun plakası 35 ALS 15 ve önü ise Travego'ya benzetilmiş.
Fotoları yakında.

ali_35
8 yıl önce - Çrş 13 Tem 2011, 18:09

Arkadaşlar size bir haberim var.

Menderes Belediyesi büyük ihtimal Mercedes O302'lerini hurdaya ayırdı ve yerine 2011 model yeni Isuzu Novo City aldı.
Arabadan çekmeye çalıştım bir iki tane yarın yükleyeceğim şimdiden haberiniz olsun diye söyledim

ali_35
8 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 23:01

Dün sözünü verdiğim gibi Menderes'in yeni oyuncaklarını gönderiyim. Ayrıca bir dip not. Yukardaki mesajımda 302'lerin hurda olabileceğini söylemiştim ancak Eren arkadaşım gidip bakmış ve o 302'ler hurda değilmiş pazar servisi olarak çalışıyormuş.
Şimdi Menderes'in Novo'sunun ilk fotoları.

(+)

Plakası ne yazıkki tam okunmuyor ama ben 35 AP 8588 diye gördüm.
Fotonun kalitesinden dolayı özür diliyorum fotolar bilgi ve kanıt niteliğindedir. Bari bir fotosu net olarak gözüksün diye ön fotosunu büyük yüklüyorum.

ali_35
8 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 00:42

Şu otobüsü artık bence yüklemenin zamanı geldi.

(+)

Bu Urla Garaj'ı tam ben ve benim gibiler için İçi tam bir hurdalık Araba kamyon otobüs ne ararsanız hurdası var Kırmızı beyaz 345 boyalı 302'ler , Urla Belediyesi'ne ait bi sürü Baltalar , yeşil renk 302ler Renault 12 ler ne ararsanız var hurda.
Birde dikkat ederseniz arkaya eski Levend'lerin farı takılmış.
Son olarak Garaj'da bunlardan daha bi sürü var. Hepsinin fotoları tek tek yakında...

M Ali Çelik
8 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 13:05

Alıntı:
Birde dikkat ederseniz arkaya eski Levend'lerin farı takılmış.
bu araç BMC fabrikalarında ilk üretilen Belde serisinden. Bir süre arka farları levend panelvanlar ile ortak oldu. İlk havalı süspansiyon kullanımı bu serilerde başladı. Ön taraftakipanjur görüntülü parça iptal edildi, farlar kareye döndü. bundan önceki baltalar bursa dörteller yapımı dır.

mert1969

8 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 19:27

80'li yılların 2.yarısında , Menemen Belediyesi'ne ait 1985 model Man SL200'lerden biri tüm görkemiyle, Karşıyaka'da kalkış saatini bekliyor.."Tüm görkemiyle" dedim çünkü o yıllarda Karşıyaka duraklarında çoğunluk Man 590larda idi.En yenisi 1983 model olan Man590ların yanında Man SL 200 şöförlerinin havası başkaydı.Yaklaşık 15-20 dakika durakta bekleyen SL200 , hemen önündeki döner kavşaktan iskele istikametine geçer ,Girne'yi mütakip Dedebaşı'ndan Çiğli'ye uzanırdı.Çiğli hava lojmanlarından sonra trafiğinde nispeten rahatlamasıyla hızını arttırır ,havalı süspansiyonlarını konuştururdu.1985 yılında İzmir'de deneme amaçlı SL 200'ü Hatay caddesinde gördüğümde çok ümitlenmiştim ama Eshot , 3 kapılı Mercedes'leri tercih ederek İzmir'de Man geleneğini bozdu.Doğrusu kasa yapısında önemli bir değişiklik olmayan O 302'ler ,bana heyecan vermemişti .Aynen İstanbul'da ilk nesil İkarus'lardan sonra 90'lı yıllarda gelen turuncu-lacivert İkarus'ların aynı kasa olduğunu görüp yaşadığım hayal kırıklığı gibi..(teknik özelliklerine girmiyorum burası yeri değil çünkü )

(+)

SERDAR OZAN
8 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 20:40

Alıntı:
Şimdi Menderes'in Novo'sunun ilk fotoları.

Rengiyle, modeliyle bunların aynılarından İnegöl'de de var. Bayramda ben de oralardaydım. Kendi yaşadığım şehrin otobüslerinin aynısını Menderes'de de görmek güzeldi.

can_ycln

8 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 20:51

Alıntı:
Menemen Belediyesi'nin tek otomatik vitesli Man Lion Classic'i. (Voith şanzıman)

menemen belediyesinin man otobüsleri neden sivil plakalı?

tornado83
8 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 23:35
:) Eurobus 27.14

Merhabalar,

Elinde Iveco Eurobus olan var mı? veya M50 olan? lütfen benimle irtibata geçsin...

05325231402
Tayfun DEDE

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege