Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ali_35
9 yıl önce - Pts 14 Hzr 2010, 15:15
İZM » İzmir Çevre Ve Merkez Belediyelerin Otobüsleri

Arkadaşlar bu başlık altında İzmir'in çevre belediyelerinde veya merkez ilçe belediyelerinde görev yapan araçları paylaşalım. Aslında daha önceden de paylaşıyorduk ama hepsi ayrı ayrı başlıklarda. Şimdi hepsi bir arada olsun.

Hangi Belediyelerde Hangi araçlar var kısaca belli başlarını yazayım.

Alaçatı Belediyesi
-Man 590
-ESHOT üretimi Man 590 görünümlü körüklü

Aliağa Belediyesi
-Mercedes Benz O302
-Man SL222
-Birde Aliağa'nın için de çalışan Özel Halk Araçları (Ö.H.A.) var. Mavi renk Karsan J9 Premier. Aliağa'ya Karsan biraz küçük gibi olmuş bence en azından bi Isuzu Urban lazımdı. O zaman en azından adı Halk Otobüsü olurdu.

Balçova Belediyesi
-Isuzu Urban

Bayraklı Belediyesi
-Man 590
-İzulaş'tan çıkma tabelalığı olan 1991 model Balta Belde lakaplı BMC Belde

Bergama Belediyesi
-Mercedes Benz O302
-Mercedes Benz O302T V6

Buca Belediyesi
-Man 590
-Mercedes Benz O302T V6

Çeşme Belediyesi
-BMC Belde 260-CB

Çiğli Belediyesi
-BMC Belde 260-SB

Çandarlı Belediyesi
-Eski bir Fiat otobüs modelini tam bilmiyorum.
-Mercedes Benz O302

Dikili Belediyesi
-Iveco Eurobus

Foça Belediyesi
-Man 590
-Mercedes Benz O302

Güzelbahçe Belediyesi
-Man 590

Karaburun Belediyesi
-Iveco Eurocity

Karşıyaka Belediyesi
-Man 590
-Mercedes Benz O302
-BMC Probus
-2005 Universiade için alınan (sanırım) Setra

Kemalpaşa Belediyesi
-İzulaş'tan hibe Isuzu Urban

Konak Belediyesi
-ESHOT üretimi Man 590 görünümlü körüklü. Ama bu araç tamamen Konak'ın değil. Konak Belediyesi sponsorlardan biri sadece.

Menderes Belediyesi
-Mercedes Benz O302
-Iveco M50 Cityline

Menemen Belediyesi
-Man Sl200 (bi tane sanayide hurda yatıyor.)
-Mercedes Benz O302 (menemen yolu üzerinde boş bi tarlada yatıyor.)
-Man SL 232-Sl222
-Man Lion's Classic
-Iveco M50 Cityline
-Magirus midibüs

---Menemen/Türkelli Belediyesi---
-Man 590
-Man 590 görünümlü bir otobüs
-Magirus midibüs

Seferihisar Belediyesi
-BMC Belde 220-17B

Tire Belediyesi
---Tire/Gökçen Belediyesi---
-ESHOT'tan hibe Mercedes Benz O302T V6

Ödemiş Belediyesi
---Ödemiş/Konaklı Beldesi---
-ESHOT'tan hibe Mercedes Benz O302

---Ödemiş/Zeytinova Köyü---
-İzulaş'tan hibe Isuzu Urban. Hatta bu aracın plakası değişmemiş ve kırmızı İzulaş stickeri bile hala üstünde duruyor. Plakası 35 DHT 26. Koltukları sonradan değiştirilen koltuklardan (eurocity koltuklarından) Yani büyük ihtimal 2007'den sonra hibe edildi.

Yeniköy Muhtarlığı
-ESHOT'tan çıkma Mercedes Benz O302

NOT: Bu bilgilerin bi kısmını ben biliyordum bi kısmını da internetten buldum. Eksiğim varsa tamamlarsanız iyi olur.

ali_35
9 yıl önce - Pts 14 Hzr 2010, 15:16

Şimdi bu kadar saydım bi kaç foto paylaşayım.
Fotoları bilerek ayrı mesajda yazdım bilgilerle fotolar iç içe girmesin diye.

(+)

(+)

Karşıyaka Belediyesi ESHOT'tan çıkma 302

(+)

(+)

Menemen Belediyesi Iveco M50 Cityline

(+)

Menderes Belediyesi Iveco M50 Cityline

(+)

Balçova Belediyesi Isuzu urban. (foto bilgi amaçlıdır)

(+)

Karşıyaka Belediyesi BMC Probus

(+)

Dikili Belediyesi Iveco Eurobus

(+)

(+)

Çiğli Belediyesi BMC Belde 260-SB

(+)

(+)

(+)

Menemen Belediyesi Mercedes Benz O302

(+)

Aliağa Belediyesi Özel Halk Aracı Karsan J9 Premier

(+)

(+)

(+)

Çandarlı Belediyesi Fiat. Dikkat edin plaka serisi Man 590larla aynı ama 35 PN 460 plakalı Man 590 ımız yokmuş. (o plakalı man 590 ımızın olmadığını söylediğinden dolayı 35CEM35 nickli üyemize teşekkür ederim. )

Alıntı:

(+)

(+)

Yeniköy Muhtarlığı Mercedes Benz O302

Foto Efecan'a aittir.

Kemalpaşa Belediyesi'nin İzulaş'tan hibe Isuzu Urban'ı.

İşte listede de bahsettiğim Zeytinova Köyü'nün İzulaş'tan hibe üzerinde stickeri bile hala duran Isuzu Urban'ı

Bu da Gökçen Belediyesi'nin ESHOT'tan hibe 302T 'si

NOT:: Bu son 3 fotoda Efe Enes adlı arkadaşımıza aittir. Başkasının olduğu için tuğralı yüklemedim.

Aslında liste de olanların çoğunun fotosu bende var ama onların büyük bi kısmı cep telefonumla çekmiş olduğum için göndermek istemedim.
Birde yine listedekilerin çoğunun sitemizde resmi var ama hepsini buraya kopyalamak istemedim. Sadece Efecan'ın fotolarıyla Efe Enes'in fotolarını alıntı yaptım buraya o da bu otobüsü çok sevdiğim için ve bazıları ilginç olduğu için.

Not: İlk fotolar olduğu için tuğralı yükledim.

mert1969

9 yıl önce - Cum 13 Ağu 2010, 18:28

Urla Belediyesi'nin ESHOT'tan hibe 0302T'lerinden iki tanesi..

ali_35
9 yıl önce - Pzr 05 Eyl 2010, 14:21

Mert Hocam'ın harika V6 fotolarından sonra bizde 302S yüklüyelim.

Torbalı Belediyesi
35 TJH 05

Gökhan AsGül
9 yıl önce - Pzr 26 Eyl 2010, 01:40
... Dikili Belediyesi - 0302S (üçü bir arada)

Alıntı:
Dikili Belediyesi
-Iveco Eurobus

mert1969

9 yıl önce - Cum 01 Ekm 2010, 22:17

Urla Belediyesi'nin özel hizmetlerde kullandığı Mercedes-Benz 0 303

Serdar_Valerii

9 yıl önce - Cum 01 Ekm 2010, 22:31

Alıntı:

Bu araçlar İzmir-Çandarlı-Dikili mi yoksa sadece Çandarlı-Dikili mi çalışıyor.

Çandalı'da bir de minibüs kooperatifi var. En son geçen yıl Bergama dışında hatları yoktu , Dikili'ye bile gidemiyorlardı. Bir da Çandarlı pazarı kurulduğu günlerde Çandarlı Tatil Köyü'ne de sefer açıyorlardı. Aliağa'ya da hat açacaklarını söylemişlerdi .Son durum ne oldu

ali_35
9 yıl önce - Çrş 17 Ksm 2010, 02:31

1998'de ESHOT otobüsleriyle aynı renkte olan Menemen Karşıyaka hattında çalışan , lastiklerinde yanak boyası olan hatta 1980 li yıllarda Karşıyaka fotoğrafında tesadüfen kareye giren ve hatta Kentkart'ın üstüne bile basılan Menemen Belediyesi'nin meşhur Man SL200'ü.

Sonradan maviye boyanıp Menemen içinde çalışmaya başladı. Çok bindiğim ve çok sevdiğim bir otobüstü.

Yıılar sonra , O güçlü motoru , yıllara yollara meydan okuyan o motor , artık yaşlanmaya ve sorun çıkarmaya başladı. Tamir için 4. sanayiye gönderildi. Gidiş o gidiş...
Kentkart kapaklarına bile basılan o güzel otobüs ne yazıkki Allah'ın dağının tepesinde kaderine terkedildi. Bu güzel otobüsün sonu böyle olmamalıydı.

(+)

İşte belkide çözülebilecek olan ufak bir arızadan dolayı bu hale geldi bu araç. Anlamadığım bir nokta bu otobüsü bu kadar parçalamak en ufak parçasına kadar sökmek için çok uğraştılar mı? Ölmüş gitmiş motoru niye söküyonuz ? Ya kaputu , kapıları , direksiyonu... Ya bari koltuklar kalsaydı.
Kısacası bir zamanlar Menemen halkına hizmet veren otobüs , şu an Köpeklere hizmet vermekte. Köpek yuvası olmuş.

Umarım yakında Menemen Belediyesi'nin şu an kullandığı Man Lion's Classic'lerin sonuda böyle olmaz.
Üstteki eski iki foto mert1969 üstadımıza aittir.

mert1969

9 yıl önce - Cum 26 Ksm 2010, 01:42

Alıntı:
Menemen Belediyesi'nin meşhur Man SL200'ü.

2000 yılında Man SL 222'lerin gelmesiyle Man SL 200'ler Menemen'in içinde çalıştırıldılar..
Bu otobüs son zamanlarında kaportası çürük içinde , egzostundan siyah dumanlar çıkartıp adeta traktör sesi gibi bir motor sesiyle Menemen'de pili bitene kadar çalıştı.Sanayiye gitmeden de, uzunca bir süre motoru sökük vaziyette belediye tamirhanesi önünde yattığını hatırlarım..
Alıntı:
Umarım yakında Menemen Belediyesi'nin şu an kullandığı Man Lion's Classic'lerin sonuda böyle olmaz.

Man SL 283'ler şu an çalışıyorlar ama yaklaşık 2 yıldır belediye garajında yatan 2 adet Man SL 222'den biri elden geçirilip tekrar seferlere başladı ...

tanil
9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 02:40

Alıntı:
Bu araçlar İzmir-Çandarlı-Dikili mi yoksa sadece Çandarlı-Dikili mi çalışıyor.

Dikili-Çandarlı-İzmir çalışıyor. Tabelada öyle yazdığına bakmayın. İzmir dönüşü İzmir-Çandarlı-Dikili yazılamadığından sadece Çandarlı-Dikili yazılmış.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege