Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Aydinsert
14 yıl önce - Çrş 13 Ekm 2004, 14:35
[İST-B1.47] - Üsküdar'da Ramazan VapuruAlıntı:
Her yıl Üsküdar meydanında kurulan Ramazan çadırı , Marmaray projesi nedeniyle bu yıl kurulamıyor. Onun yerine kentsel dokuya uygun bir uygulamayı başlatan Üsküdar Belediyesi, boğaz bölgesi olan Üsküdar sahiline yanaşan Ramazan Vapuru ile Üsküdar'ın Ramazan kültürüne yeni bir açılım getirecek. Vapur, iftarın yanı sıra tüm Ramazan boyunca, musikiden, ortaoyununa, söyleşiden konserlere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Ramazan Vapurunda ortalama 2000 kişiye verilecek iftarın yanı sıra Üsküdar'daki çeşitli okullarda ve Harem otogarında toplam 10 bin kişi iftar yapma imkanı bulacak. Gerek iftar, gerekse kültürel programlarla Üsküdar halkı şanına yaraşır bir şekilde Ramazanı geçirecektir.
(kaynak:Üsküdar Belediyesi)

Gökçe

14 yıl önce - Çrş 13 Ekm 2004, 15:35

Ben de günlerdir bu arabalı vapur Üsküdar'da ne arıyor diyordum, meğer bu yüzdenmiş.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 03 Ekm 2005, 03:26

Bu sene de Üsküdar'da "Ramazan Vapuru" (Daha doğrusu Ramazan Arabalı Vapuru) kurulması yönünde bir karar alınmış:

Alıntı:
Üsküdar Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğu "Ramazan Vapuru", bu yıl da iftar ve çeşitli eğlencelere ev sahipliği yapacak. Her akşam 2 bin kişinin iftarını açtığı ve 15 bin kişinin bu ikramdan faydalandığı organizasyon, bu yıl sadece vapurla sınırlı kalmayacak.

"Ramazan Vapuru", Üsküdar'daki ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere, Eminönü ve Beşiktaş iskelelerinden Üsküdar'a geçen yolculara, iftar vaktinde evlerine yetişemeyip dışarıda iftar etmek zorunda kalanlara, Harem Otogarı'nda otobüs saatini bekleyen insanlara ve bazen de yalnızca birliktelik ve paylaşma duygusunu yaşamak isteyenlere ev sahipliği yapacak.

Hazırlıklar son aşamada
Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nden kiralanan Gayrettepe adlı arabalı vapur, Üsküdar'da düzenlenecek olan Ramazan organizasyonu için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Vapurun üstünün kapatılması için hazırlanan iskelet ve bağlantı demirleri gemiye monte edildi. Işık ve ses düzeni, "Ramazan Vapuru" içindeki çayhane ve mutfak gibi bölümlerin yapımı da Ramazanın ilk iftarına yetiştirilecek.


Akın KURTOĞLUsimon

10 yıl önce - Çrş 19 Ksm 2008, 04:18

Bu başlık misyonunu tamamladığından dolayı tarafımdan kilitlenmiştir.

Wow Turkey - İstanbul-Ulaşım denetçisi
Simon Alen Özcengiz

(19 Kasım 2008)ANA SAYFA -> ULAŞIM