Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Meydan Batıkent
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
dr_alper
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 15:49

Hakan_ank89
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 17:32

dr_alper
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 21:08

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 21:17

Hakan_ank89
7 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 18:36

Alıntı:
düşüröeyelim, cawap wermeden , war

Bu arada ufak bir not, bu mesajları okuyan üyelere yanlış örnek olmaması açısından şu uyarıda bulunalım, alfabemizde w harfi bulunmamaktadır.

Alıntı:
Yapıcı hiçbir eleştiriniz yok.

Koskoca Batıkent'te başka arazi mi yok, yani illa bu proje metro istasyonunun yanına mı yapılmak zorunda ben sadece bunu sorguluyorum. Siz de benim bu soruma hiç tatmin edici cevap veremiyorsunuz.

Benim anlatmak istediğim şey, metro istasyonları çevresini binalara boğmamak gerekiyor. Siz artık o bölgelerde ring otobüsleri çalışmayacak dolayısıyla otobüslerin park etmesi gereken alana gerek yok diyorsunuz. Kusura bakmayın ama bu düşünce tarzı ön görüden uzaktır, gelecek 50 senenin bize ne getireceğinden haberdar mısınız? Batıkent 50 sene sonra yine böyle kalmayacak ki, kuzeye doğru çevre yoluna kadar konut alanları oluşturulursa 40-50 sene sonra bugün Batıkent metroda yaşanan kaos o metro istasyonlarında da yaşanacak.

Hani hep derler ya Avrupalılar çok mükemmel şehir kuruyorlar diye, ancak iş bize düştüğü zaman maalesef şehircilik vs. hak getire.

Benim bu projeyi eleştirme amacım çok net, metro istasyonları çevresinin bu rant alanları ile doldurulmasına karşıyım. Çayyolu'nda Gordion avm ile istasyon çevresi dolduruldu, Batıkent metro da Gimsa AVM ile dolduruldu, bugün Batımerkez metrosunun dibine de bir sürü inşaat yapılıyor. Bunlar plansızlık örnekleri.

Ancak bu plansızlıklar neden savunuluyor ben buna anlam veremiyorum, eğer particilik adı altında bu işler savunuluyorsa, partiler gelir geçer, yanlışlar baki kalır.

Şehirlerimizi tasarlarken 40-50 yıl sonrasını aydınlık görebilecek şekilde tasarlamıyoruz. Benim takıldığım temel nokta burası.

Eğer belediyeciliği bilmek her yeri doldurmak demekse siz belediyeciliği çok iyi biliyor olabilirsiniz, zaten benim öyle bir iddiam da olmamıştı. Neyse bu başlık hakkında başka mesaj yazmayacağım, görünen köy kılavuz istemez.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA