Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ahmet Çamlı

4 yıl önce - Prş 27 May 2010, 19:17
Ofis 2007 Word'te Sayfa Atlamalı Sayfa Numarası Nasıl Verilir ? [BİLGİSAYAR]

Word'de hazırlamış olduğum bir çalışmama sayfa numaraları verirken ilk 5 sayfadan sonrasından
1'den başlayarak numara vermeye başlamasını istiyorum. Çünkü İlk Beş sayfada roma rakamları yazmam gerekiyor.
Bir türlü yapamadım.

Ofis 2007 kullanıyorum.

Bu alanlardan yapılmıyor muydu?
Ben bulamadım.Belki de Word'ün böyle bir özelliği yoktur.

Yardımcı olursanız sevinirim.

C. H. Engin Er

4 yıl önce - Prş 27 May 2010, 19:20

Bitirme tezimi hazırlarken aynı sorunu bende yaşamıştım, tüm çabalarıma rağmen sorunu çözemeyince, ilk sayfaları ayrı bir word dokümanı haline getirmiştim ve ayrı dokümanlarda ayrı numaralandırma sistemi kullanmıştım. Tezi çıktı olarak teslim ettiğim için sorun olmamıştı. Eğer sonuçta çıktı alacaksanız en kolay çözüm bu...

Ahmet Çamlı

4 yıl önce - Prş 27 May 2010, 19:26

Ben sanki bir yolu vardı diye hatırlıyordum.
Olmadı artık ayrı word dosyalarına kaydedip çıktısını alacağım.

ozhanesemen

4 yıl önce - Prş 27 May 2010, 19:29

5. sayfaya gelip ilk içeriğinizin bittiği yere
Ekle > Kesme > Bölüm Sonu / Sonraki Sayfa
seçersiniz. Varsayılan olarak bir sonraki sayfa 6 numarayı alacaktır. 6. sayfadayken
Ekle > Sayfa Numaraları > Biçim...
dedikten sonra
Önceki bölümden devam et
seçeneği yerine
Başlangıç
seçilerek değer olarak 1 verilir.

Bu yöntem 2007 öncesi için birebir geçerlidir, 2007 de ise mantıken aynı şekilde ilgili düğmelerden Kesme verebilirsiniz.

Akın Kurtoğlu

4 yıl önce - Prş 27 May 2010, 19:42

Bir diğer alternatif de; tezin Romen rakamı verilen ilk kısmını "A-Ön Bölüm" adıyla kaydet ve sayfa numaralarını (kapak sayfasında görülmeyecek ancak zahiri şekilde 1 olacak şekilde) at. Bunun için de numaratör sayfasının altındaki "ilk sayfada numara göster" parafını açık bırak. Böylece ilk sayfayı 1 kabul eder, lâkin numaranı göstermez. Direkt ikinci sayfaya 2 atarak devam eder. 2. sayfa da tez onay sayfasıdır. Hangi Enstitüye bağlısın, bilemiyorum. Orada tez yönergesinde detayı yazılmıştır muhakkak...

Asıl çalışmanı içeren bölüme ise "B-Ana Bölüm" ismini ver ve burada da Arap rakamlarıyla 1'den itibaren sayfa numaralarını atarak bu dosyanı da kaydet (Kaynakça en son sayfada olacak, unutma. Özgeçmiş de ilave edeceksen, onu da kaynakçanın devamına eklemen gerekir).

Böylece 2 dosyan olmuş olacak. Sonra her ikisinin de birer PDF kaydını al aynı adlarla... Ardından PDF'li dosyalarının olduğu klasöre gir ve her ikisini birden seçerek mousenın sağ tuşuna bas. Orada menüde; "Combine in Adobe Acrobat" seçeneği çıkacak. Bunu seç. Adobe derhal sana otomatik olarak bu iki dosyayı birleştirip tek bir dosya haline getirecek ve yeni bir isim vermeni isteyecek. Buna da "Tez-Birleşik" adını verebilirsin. Çalışman yekpâre bir biçimde elinde baskıya hazırdır. (Benzer şekilde 3, 5, 10, 20, 30... arzu ettiğin kadar PDF parça dosyasını bu tuş sayesinde tek parça haline getirebilirsin kolayca ).

Şimdiden hayırlı olsun çalışman, Allah utandırmasın... Yine de takıldığın bir nokta olursa bana mailden çalışmanı gönder gece, hemen sana son şeklini dizayn ediveririm. Hiç üzülme...

Akın KURTOĞLU

Ahmet Çamlı

4 yıl önce - Cum 28 May 2010, 09:50

Teşekkürler Akın Abi yardımlarınızla hallettim. Sonunda Bugun Y.Lisans tezimin çıktısını alacağım.
Her yaptığım çalışmada bu numaralandıma hep sorun oluyordu. İnşallah bir dahaki çalışmama artık ,unutmam.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET