Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6650
ugurbey27

4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 11:30

M60 T
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 13:00
Pars

Ben inanıyorum ilerde bu araca çift darbeli motor ile 20 km menzilli tanksavar takılacak. Günümüz savaş ortamında yakın mesafeden Tank avlamak kolay değil. Daha büyük füze ile menzili uzatırsak, araç daha güvende olur . Atıcı Sistemin sağ tarafın da 2 adet Çok uzun menzilli tanksavar, Sol tarafın da 4 adet Cirit bulunsa , Arka tarafına da çok küçük sesssiz bir iha koyarsak ; Çok öldürücü bir makine elde ederiz.

eminwow
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 14:33

maml, tb2 ve ankanın kısıtlı faydalı yük kapasitesine uygun olması için geliştirildi. sadece 22 kg olmasına rağmen büyük fayda sağladı ama yeni ihalarla birlikte artık yeni mühimmatlarada ihtiyaç var. bence şunlar kesinlikle yapılmalı.
mamXL 50kg menzil 15km
kuzgun 100kg itkili, hareketli hedefler için (tanıtıldı ama yapılacak mı yapıldımı bilmiyorum ama kesin olmalı)
temrenXL 250kg 40+km antiship füzesi, (penguin muadili)
düşünsenize bu mühimmatlarla artı birde bozdoğan veya gökdoğanla birlikte akıncının aksungurun görev yaptığını. egede yunan helilerine ihalarına hücumbotlarına karşı tek bir iha, üstelik 24 saat havada kalabiliyor. gerçekten çok büyük bir güç çarpanı olur.

M60 T
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:18
Akinci- Kuzgun

Bir adet akıncı 8 adet Kuzgun taşıyabilir. Ikisi birlikte çok öldürücü bir ikili oluşturur

M60 T
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:30
KUZGUN

Kuzgun Amerikan yapımı SDB 2 ( small diameter bomb) ile benzer bir sistem . Amerikan sisteminde IIR kamera ile birlikte uzaktan hedef saptama için Milimetrik dalga radari kullanılıyor. Bu sayede hertürlü hava koşulunda daha uzaktan hedef tespiti yapabiliyor. Belki kuzgun füzesindede benzer sistem olur. Bu sistemin arkasına roket eklersek , Akinci ile menzil yüksek irtifadan 100 km ye ulaşır. Umarim sonunda kuzgun sistemi envantere girer.

süleymanKS

4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:47

erkan_gs_mk

4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:55

Akıncı heybetiyle düşmanlarımızı alt etmek için sabırsızlanıyor olsa gerek.

Vay be nereden nereye. Yakın geçmişte paramızla İHA/SİHA alamazdık ya da bin bir zorluklar çıkarırlardı. Şimdi Bayraktar'dan Akıncı'ya, Anka'dan Aksungur'a doğru seviye atladık. Darısı jet motorlu SİHA lara inşallah...

ali-
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:07

Alıntı:
Akıncı heybetiyle düşmanlarımızı alt etmek için sabırsızlanıyor olsa gerek.

Vay be nereden nereye. Yakın geçmişte paramızla İHA/SİHA alamazdık ya da bin bir zorluklar çıkarırlardı. Şimdi Bayraktar'dan Akıncı'ya, Anka'dan Aksungur'a doğru seviye atladık. Darısı jet motorlu SİHA lara inşallah...

ya yerli ve milli diye hebetli bulabiliyor olabilirsin ama elini vicdanina koy lutfen. Son derece cirkin bir IHA. Ordan cekmis burdan bukmusler, neden boyle bir sekil verdiler gercekten anlamakta gucluk cekiyorum.

vedatvuran
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:09

Alıntı:
ya yerli ve milli diye hebetli bulabiliyor olabilirsin ama elini vicdanina koy lutfen. Son derece cirkin bir IHA. Ordan cekmis burdan bukmusler, neden boyle bir sekil verdiler gercekten anlamakta gucluk cekiyorum.

kaplosu kalın ya yeter

samsa çavuş
4 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:10

Alıntı:
IHA. Ordan cekmis burdan bukmusler, neden boyle bir sekil verdiler

Motor ve pervane yerleşimi/faaliyeti için.

sayfa 6650
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET