Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6551
süleyman60
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 05:05

Başkan Erdoğan ; envanterimizin %70'i gizli ,
Soylu ; Yaptığımız silahları bir bilseniz sevinçten ağlardınız.

Facebook ta böyle bir yazı dolaşıyor, aslı astarı varmıdır acep ..

BENDENİZ
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 05:13
ABD, uçak ihtiyacı

ABD'nin Çin'in hava saldırı olanaklarını kaynağında vuracak derin nüfuz edebilen saldırı uçağı ihtiyacı var. Uçak gemilerinin batırılmasından korkuyorlar. Rusya ile gelişen yeni durumlar da başka ihtiyaçlar doğuruyor. O nedenle tedarik mekanizmalarının hızlı işleyip ivedi çözümler üretmelerini bekliyorlar. Üç senelik üretim olan 72 adet üretim yeterli deyip başka modele geçiyorlar. Bir F35 gibi dünyaya satacak sağlam bir uçak yerine ömür devri üçte bir kadar olan özel maksatlı uçaklar istiyorlar. Biz de motor konusunu halledebilsek bu yola girebiliriz.

mustafa1981
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 05:25

Alıntı:
Başkan Erdoğan ; envanterimizin %70'i gizli ,
Soylu ; Yaptığımız silahları bir bilseniz sevinçten ağlardınız.

Doğru olsaydı şimdiye kadar çoktan öğrenmiştik bence. Bizimkiler dayanamaz çatlar söylerdi bence

Adem sivri
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 06:09

Ben almanyada doğdum büyüdüm
Ama son 9 aydır tekirdağ kapaklıda yaşıyorum hayatımda ilk defa bir mitinge katıldım mart ayında süleyman soylu kapaklıda bir konuşma yapmıştı ilk defa bir mitinge katıldığım için tüm konuşması hala aklımda hatta youtubede bile konuşması var
36-38 dakika aralığını dinleyim

Burda yanımdaki arkadaşa dedimki seçim için yalan söylüyor olabilir ama sonra yalan olmadığı ortaya çıktı

Onun için süleyman soylu ve erdoğanın yalan söyleyeceğini sanmıyorum seçim olsa olabilir diyecem ama bence gizli tuttulan çok projeler olabilir

Not: geçen hafta erdoğan nükleer hakında konuşmuştu
Kimbilir belkide gizli olan budur

napan
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 08:10

Her ülkenin kendi çapında geliştirdiği gizli silahları vardır, bu bizim içinde geçerli ama öyle %70 falan değil tabi 😎

napan
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 08:29

Bu arada geçen haftanın hatta Dünyanın en büyük olayı yaşandı, ABD resmî olarak görüntüleri de yayınlayarak UFO ları yani uzaylıları kabul etti. Bu olayın arkası diğer devletler tarafından getirilir ve Dünya da çok büyük köklü değişiklikleri tetikleyecektir. Eski düşünceler doktrinler düşmanlar ve anlayışlar ters yüz olabilir. Bu olaydan ilk etkilenecekler arasında Savunma Sanayi de olacak.

Gümüşeğer
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 10:08

Bence soylunun ve cumhurbaşkanının söylediği doğru. Hangi savunma bakanı idi hatırlamıyorum. Millet mevcut projelerin ancak %3unu biliyor şeklinde bir demeci vardı. Biz asla ne kadar silahımız vardır bilemeyiz ama yeterince var olduğundan eminim

YasharP
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 11:12
Gizli silahlar

Arkadaşlar çoğu zaman bizler burada gönlümüzü yemişlendiriyoruz. Ülkelerin , hele bizim gibi ülkelerin silah miktarları ve çeşitleri her zaman gizlidir. Ancak müttefiklerimizden aldığımız silahların cinsi bilinebilir ama adedi ve kabiliyetleri gene de belli ölçüde gizli tutulur. Hasımlarımız devamlı bu gizli silahları öğrenmeye çalışır, biz saklamaya. Zaman olur hasımlara gözdağı vermek ve politik ve stratejik üstünlük sağlamak için bazı gizli tutulan silahlar açıklanır (yıldırım füzesi, Bora füzesi, Som füzesi gibi) . On da da kesin detayları hasmın bilmesi gereken kadarı açıklanır.
Doğrudur çok şey var hala haberimiz yok. Ama belli bir süre sonra kokusu çıkar. O zaman bizde öğrenmiş oluruz.
Ancak bugünkü modern dünya şartlarıyla , elektronik medyayla ve uydu teknolojisi ile çoğu şeyi gizlemek artık kolay değil. O bakımdan hepimiz belli ölçüde savunma sanayii uzmanı olduk. 1960lı , 1970li yıllarda burada münakaşa ettiğimiz konuları ulu orta konuşsak devlet sırlarını açıklamadan içeri atarlardı çoğumuzu. O günleri yaşayan birisi olarak söyleyebilirim ki, şu anda erişebileceğimiz bilgi zenginliği baş döndürücü seviyede.

Oezel

4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 11:16
G Roketleri

Sadece G harfi ile baslayan Roketler sergilendi
G40 G50 G60 diye bu roket türevleri ne zaman gelistirildi ve hangi roketlerin muadilleri bu soruya cevap verebilen arkadaslar varmi

M60 T
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 12:02
Cirit

Roketsan videoda görüldüğü gibi , Atak 2 , Hürkuş C ve Hür JET için 6 li cirit podu üretmeli. Ayrıca cirit füzesinin yarı aktif lazer dışında IIR seçeneğide olmalı. Sonuçta her hedefe lazer göndermek riskli olabilir.

sayfa 6551
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET