Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6534
Kaptan Barbaros
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:35

Alıntı:
Bir incelemede, bu denli detay vermek, ne kadar doğru! Anlayamadım. umarım sakıncası yoktur

Böyle insanları kaale bile almaya gerek yok.
2 lafından biri onu bilmem bunu bilmem ama aynı zamanda sürekli olarak ukalalıkla mühendis olan şunları bilir bunları bilir?
Altayı tanıtacağım diye video yaptığını söylüyor arkadaş yersennn...
Düşmana tankın zayıf noktalarının istihbaratını verecek olsam aynı bu şahsın yaptığını yapardım.

seymen61
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:38

Alıntı:
ruslarla yapılan görüşmelerde 2+ 2 filo konuşuldu.son 2 filo anlaşması opsiyon olarak bırakıldı.2 filo anlaşması imzalandıktan sonra abd caatsa yasasını onayladı.diğer 2 filo opsiyon olduğundan hala muallakta ama ilk imzalanan anlaşmada artırım yoluyla bir katakulli çevirirlerse toplam 4 filo 16 batarya s 400 alınması düşünülüyor.ege akdeniz kıbrıs ve suriye sınır komple kapatılacak böylece

selçuk kardeş. eğer görüşmede 2 + 2 filo konuşulduysa, toplam 5 milyar dolar ödememiz gerekiyor. ama diğer m60 arkadaş da sadece 2,5 milyar dolarlık bir toplam alım olduğunu söylüyor. yani 2 filoluk ve 4 bataryalık alım. o da 1 + 1 filo opsiyonlu. bunun 1. filosu yani 2 bataryalık bölümü geldi. kurulum altı ay içinde bitecek. kalan 1 opsiyonlu filosu yani 2 bataryası belki ortak üretim olduğu için bunların ateşe hazır hale gelmesi 2021 yılında olacak, yani 2 yıl sonra olacak diyor. eğer öyleyse ancak 2021 yılında bizim 2 filomuz ( 4 bataryamız ) olacak.
eğer senin anlattığın gibiyse, yıl sonuna kadar 2 filo ( 4 batarya ) hepsi gelmiş olacak ve kurulumları 2020 nisanda bitip ateşe hazır olacak. ayrıca +2,5 milyar dolarlık ödeme daha yaparak Türkiye + 2 filo
( 4 batarya ) daha satın alacak. o zaman elimizde 4 ayrı filo birden olacak. yani senin dediğine göre 4 filo ( 8 batarya / 64 fırlatıcı / 256 füze )
Alıntı:
toplam 4 filo 16 batarya

4 filo 16 bataryadan değil, 8 bataryadan oluşuyor diye açıklanmıştı.

Kenanwow
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:47

Alıntı:
ABD'nin ürettiği 'tanker İHA' MQ-25 ilk uçuşunu yaptı

Boeing tarafından üretilen, dünyadaki ilk insansız havada yakıt ikmali yapabilen İHA'sı MQ-25 Stingray ilk uçuşunu başarıyla tamamladı.

Haberin Devamı:

http://video.haber7.com/video-galeri/145857-abdni ...sunu-yapti

Bu tanker İHA projesinin önü açık. Sivildede yangın söndürme amaçlı kullanılabilir.

selcukkocak78
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:52

Alıntı:
Selçuk hocam şu anda 2 batarya teslimatı yapıldı. Bu bataryalar Nisan Mayıs 2020 gibi kullanıma girecek. Diger 2 batarya da ise ortak üretim var. Ayrica yazılım konusunda Türkiye nin bazı istekleri var. Bu sebeple görüşmeler devam ediyor. Bu değişiklikler daha sonra ilk 2 bataryaya da eklenecek . Diğer 2 bataryanın bize gelişi 2021 den önce olması beklenmiyor

kardeş ben görüşmelerde olanı yazdım planlanan + opsiyon catsa yasasına takıldı.birde 16 batarya yazmışım yanlışlıkla.doğrusu 8 olacaktı değiştirdim

mustafa1981
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:54

Alıntı:
S-400'lerle ilgili kritik açıklama: Aralık ayında kurulmuş olacak
Giriş Tarihi: 20.09.2019 11:27
Güncelleme Tarihi: 20.09.2019 12:08

İŞTE S-400'LERİN KURULACAĞI TARİH
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Rusya'dan alınan S-400'ler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İsmail Demir, "S-400 füze savunma sistemi aralık ayında kurulmuş olacak" açıklamasında bulundu.
Rusya'dan alınan ve ikinci bataryasının teslimatının geçtiğimiz günlerde tamamlandığı S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili önemli bir açıklama geldi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "S-400 füze savunma sistemi aralık ayında kurulmuş olacak" dedi.

.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/09/20/s-400 ...mus-olacak
Mayıs 2020 tarihi değişti. S-400 lerin Aralık gibi kurulması düşünülüyor.
Hava sahamız güvenceye alındıktan sonra Fırat ın doğusuna operasyon yapabiliriz. Belki de o bekleniyordu?

selcukkocak78
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:56

s 400 de planlanan 4 sistem di 2+2 yani.ilk 2 sinin sözleşmesi yapıldıktan sonra catsa yasası onaylandı.yani+2 opsiyonumuz işleme konmadı.ama yapılan sözleşmede kelime oyunlarına giderek artırım yapacağız deyip opsiyonuda sözleşmeye dahil edebilirler o zaman toplam 4 sistem 8 batarya olacak şekilde s 400 sistemlerimiz olur.ben 2 bataryada yerli üretim olacak felan gibi şeylerden bahsetmiyorum orasını devletin üst kademesi biliyor.ne kadar yerli ne kadar paylaşıma açılacağını bilmiyoruz

En son selcukkocak78 tarafından Cum 20 Eyl 2019, 14:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

osman53
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:56

Bu kadir baba denen şahıs art niyetli videolar yapıyor. Savunma sanayimizi karalamak için videolarını kaale almaya gerek yok neyse ağzının payını verdim.

selcukkocak78
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:58

bence + 2 opsiyon hisar o-u nun durumlarına ve abd ile olan sürtüşmemizin durumlarına bağlı.su 35 te aynı sebeple belli olacaktır.standart bekle gör hamle yap politikası

seymen61
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 15:10

Alıntı:
s 400 de planlanan 4 sistem di 2+2 yani.ilk 2 sinin sözleşmesi yapıldıktan sonra catsa yasası onaylandı.yani+2 opsiyonumuz işleme konmadı.ama yapılan sözleşmede kelime oyunlarına giderek artırım yapacağız deyip opsiyonuda sözleşmeye dahil edebilirler o zaman toplam 4 sistem 8 batarya olacak şekilde s 400 sistemlerimiz olur.ben 2 bataryada yerli üretim olacak felan gibi şeylerden bahsetmiyorum orasını devletin üst kademesi biliyor.ne kadar yerli ne kadar paylaşıma açılacağını bilmiyoruz

selçuk kardeşim. tamam şimdi herşey netleşti. 2 + 2 filo alımının ikinci bölümü caatsaya takılınca biz sadece 2,5 milyar dolar ödeme yaparak 2 filo ( 4 batarya ) alıyoruz. ilk filo ( 2 batarya ) geldi, kuruluyor. nisan 2020de hazır olacak. diğer filo ( 2 batarya ), m60t kardeşin yazdığına göre ortak üretim olacak. hepsinin tamamlanması 2021 yılı olacak.
Alıntı:
yapılan sözleşmede kelime oyunlarına giderek artırım yapacağız deyip opsiyonuda sözleşmeye dahil edebilirler o zaman toplam 4 sistem 8 batarya olacak şekilde s 400 sistemlerimiz olur.

sistem sayısını sözleşme üstünde oynayarak arttırmasalar da, 1 bataryaya bağlı fırlatıcı sayısı maksimum 12 olduğu için ekleme yapabilirler. batarya kontrol sistemi 12ye kadar launchere izin veriyor. şu anda 1 bataryaya 9 fırlatıcı / launcher bağlı olarak sözleşme imzalandı. yani bize 2021ye kadar 36 launcher gelmiş olacak. ama bataryalardaki +3 ek launcherler boş bırakılmaz ve bunlar ek opsiyon sözleşmesiyle satın alınabilir. o zaman 1 bataryaya 12 fırlatıcı bağlanır. 4 bataryada 48 fırlatıcı olur. bu da tam 192 füzenin birden aynı anda ateşe hazır olması demektir.

Kaptan Barbaros
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 15:30
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 1000 adet VURAN

BMC tarafından geliştirilen VURAN Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı’nın (TTZA), Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Jandarma Genel Komutanlığı’na teslimatları devam ediyor.

Reklam_link.com’un edindiği bilgilere göre BMC, Jandarma Genel Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na toplamda 1000 adet VURAN TTZA teslim edecek. Halihazırda 90 adetten fazla araç, ilgili birimlere teslim edilmiş durumda. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından tedarik edilen araçlar “Zırhlı Personel Taşıyıcı” konfigürasyonundayken, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından tedarik edilen araçlar ise üç temel konfigürasyonda olacak. Bu konfigürasyonlar; “Zırhlı Personel Taşıyıcı”, “Zırhlı CİRİT Atıcı” ve “Zırhlı 120mm Havan Atıcı” olarak adlandırılmaktalar.

(+)

sayfa 6534
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET