Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6533
YasharP
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 12:56
F35

Mustafa1981 kardeş, ben iyi hatırlıyorum. İngilizlerde bizim ve diğer ortaklar gibi. BAE Systems birçok parça üretiyor montaj yapıyor ama onlarda kaynak kodlarına hakim değiller. 1inci sınıf ortak. Ama kaynak kod erişimi yok. Hatta bir forum da birisi önemli değil Çinlilerden alırız kodları demiş!

YasharP
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 12:59
F35

Mustafa1981, birşey daha ekleyeyim. En son kaza ve Japonya’nın yaşadığı teknik problemlerden sonra siparişi arttırması halinde kaynak kodlarını teklif etmiş ABD .

selcukkocak78
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 13:19

Alıntı:
ama Ruslarla 2 filo ( 4 batarya ) karşılığı anlaşmadık mı? toplam 2,5 milyar dolar. 1 filo başına 1,25 milyar dolar olarak basın yazdı. yani bu alım zaten net değil mi? 4 bataryanın ikincisi geçen hafta geldi. alımın yarısı tamamlandı.
2. filo olarak yeni bir 2. alımı mı kast ettin? yani + 2,5 milyar dolarlık, ek 4 batarya daha mı?

ruslarla yapılan görüşmelerde 2+ 2 filo konuşuldu.son 2 filo anlaşması opsiyon olarak bırakıldı.2 filo anlaşması imzalandıktan sonra abd caatsa yasasını onayladı.diğer 2 filo opsiyon olduğundan hala muallakta ama ilk imzalanan anlaşmada artırım yoluyla bir katakulli çevirirlerse toplam 4 filo 8 batarya s 400 alınması düşünülüyor.ege akdeniz kıbrıs ve suriye sınır komple kapatılacak böylece

En son selcukkocak78 tarafından Cum 20 Eyl 2019, 14:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Toğan

1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 13:20
Mini zeplin göreve başlıyor

• Karagöz GAG Balonlu Geniş Alan Gözetleme Sistemi, ASELSAN tarafından özgün ve milli olarak geliştirildi
• Kasım ayında Suriye sınırında kullanıma alınacak
• Geniş alan gözetleme kamerasıyla anlık olarak 8 kilometrekarelik bir bölgeyi tarayan Karagöz, olağan dışı hareket tespit edildiğinde alarm veriyor
• Hafif silahlarla vurulduğunda kendini tamir edebilen malzemeden üretilen balon, 7/24 görev yapıyor ve haftada bir kez helyum gazı takviyesine ihtiyaç duyuyor

mustafa1981
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 13:28

Alıntı:
[img]Mustafa1981 kardeş, ben iyi hatırlıyorum. İngilizlerde bizim ve diğer ortaklar gibi. BAE Systems birçok parça üretiyor montaj yapıyor ama onlarda kaynak kodlarına hakim değiller. 1inci sınıf ortak. Ama kaynak kod erişimi yok. Hatta bir forum da birisi önemli değil Çinlilerden alırız kodları demiş![/img]

Aslında bizim düştüğümüz hata şu ABD ve İngiltereyi çok farklı ülkeler olarak düşünüyoruz. İngiltere ABD nin kurucu üyelerinden birisidir. Kaynak kodlarının ortakları olarak düşünürsen zaten kodlara hakimiyet konusunun ne kadar saçma olduğunu anlarsın.

Alıntı:
Mustafa1981, birşey daha ekleyeyim. En son kaza ve Japonya’nın yaşadığı teknik problemlerden sonra siparişi arttırması halinde kaynak kodlarını teklif etmiş ABD .

Doğrudur kardeş doğrudur. Biz hariç herkese teklif edilebilir o kaynak kodları. ABD nin gözünde ne kadar sıkıntılı ne kadar problem ülke olduğumuzu buradan da anlayabilirsiniz. Aslında bunun en büyük sebebi ABD nin kurucu üyelerinden Yahudilerin ülkesi İsrail .

İsrail bölgede kalıcı olmasının önündeki en büyük engel olarak Türkiye yi görüyor.
Arapları, Mısır ı Bae yi kendine kul köle yaptılar. Bae, İsrail adına Libya ya Yemen e saldırıyor. Suudlar, Filistin konusunda her platformda İsrail in yanındalar.
İran desen ne yazık ki Şia lığın derdinde. Bunun uğruna Türkiye ile karşı karşıya bile gelmeye razılar.
İran ın İsrail e olan tehditleri hava gazı gibi geliyor bana.
İsrail in gözünde tek sıkıntı Türkiye kaldı şu anda. Gezi olayları sur olayları ekonomik krizler ve Darbe bile Türkiye yi durduramadı.
Bu yüzden F-35 gibi iyi bir uçağı tam kapasite olarak kesinlikle Türkiye ye vermeyecekler.
Adamların bize vermek istedikleri uçak tamamen kendi kontrollerinde olacak bir f-35.
Pilot tuvalete gitmek için bile kendilerinden izin alsın istiyorlar

En son mustafa1981 tarafından Cum 20 Eyl 2019, 13:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Metehan209
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 13:31
ALTAY incelemesi

Bir incelemede, bu denli detay vermek, ne kadar doğru! Anlayamadım. umarım sakıncası yoktur

anilsahing
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 13:41

mustafa1981
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 13:48

Alıntı:
Bir incelemede, bu denli detay vermek, ne kadar doğru! Anlayamadım. umarım sakıncası yoktur

Mete, Düşman olsam ve Altay tankına karşı savaşacak olsam Altay tankının zayıflıklarını öğrenmek ve buna göre hazırlanmak istiyorsam kesinlikle bu videoyu seyrederdim.
Bu arkadaşın BMC ye karşı bir antipatisi olduğunu düşünüyorum. Ses tonunda bile bir sitemkarlık var.
Kimse ya ya ya şa şa deyip övsün demiyor ancak bu kadar tepkili olmak da insana başka şeyler düşündürüyor doğal olarak!
Yapılan şeyleri iyi görmek yerine sürekli kötüleme çabasında olmak bende art niyet varmış düşüncesini oluşturuyor. Kimse kusura bakmasın arkadaşlar. Tabi ki eleştiriler yapılır daha iyisi yapılsın diye. Ancak amacın bu olmadığını düşünenlerdenim.
Dünyanın en iyi tankını da yapsanız bu arkadaşın önüne çıkarsanız bizim yapımız olduğu için bu arkadaş yine yerden yere vurmaya devam edecek diye düşünüyorum.
Bende öyle bir izlenim oluşturdu. Darılmaca bozulmaca yok!

M60 T
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:14
S 400

Selçuk hocam şu anda 2 batarya teslimatı yapıldı. Bu bataryalar Nisan Mayıs 2020 gibi kullanıma girecek. Diger 2 batarya da ise ortak üretim var. Ayrica yazılım konusunda Türkiye nin bazı istekleri var. Bu sebeple görüşmeler devam ediyor. Bu değişiklikler daha sonra ilk 2 bataryaya da eklenecek . Diğer 2 bataryanın bize gelişi 2021 den önce olması beklenmiyor

Metehan209
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:31

Alıntı:
Mete, Düşman olsam ve Altay tankına karşı savaşacak olsam Altay tankının zayıflıklarını öğrenmek ve buna göre hazırlanmak istiyorsam kesinlikle bu videoyu seyrederdim.
Bu arkadaşın BMC ye karşı bir antipatisi olduğunu düşünüyorum. Ses tonunda bile bir sitemkarlık var.
Kimse ya ya ya şa şa deyip övsün demiyor ancak bu kadar tepkili olmak da insana başka şeyler düşündürüyor doğal olarak!
Yapılan şeyleri iyi görmek yerine sürekli kötüleme çabasında olmak bende art niyet varmış düşüncesini oluşturuyor. Kimse kusura bakmasın arkadaşlar. Tabi ki eleştiriler yapılır daha iyisi yapılsın diye. Ancak amacın bu olmadığını düşünenlerdenim.
Dünyanın en iyi tankını da yapsanız bu arkadaşın önüne çıkarsanız bizim yapımız olduğu için bu arkadaş yine yerden yere vurmaya devam edecek diye düşünüyorum.
Bende öyle bir izlenim oluşturdu. Darılmaca bozulmaca yok!

Eksikliklerin giderilmesi adına, ( Bütün iyi niyetimle) olabildiğince hayra yormaya çalışıyorum.
Ama, yinede, niyeti anlayabilmiş değilim

sayfa 6533
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET