Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6508
eminwow
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:10

otokar altay tank

tasarım: g kore k2
motor: mtu
transmisyon: renk
süspansiyon: g kore
top: güney kore yardımıyla MKE
aktif koruma sistemi: aselsan akkor
.
.
.
herşeyi hazır tank?
otokar devletin parasıyla tank ürettim diyeceğine yeni gelişterdiği akrep 2 ye yerli 30mm kule üretsin nasıl fnss yapıyorsa otokarda yapsın. 70 senelik marka montajdan ileri gidememiş hala savunanlar var. siz bmc yi suçluyacağınıza motor ve transmisyon işi neden bu zamana kaldı neden bmc ya kaldı bunu düşünün. Bİ ZAHMET !!

cengiz6161
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:22

helal

En son cengiz6161 tarafından Sal 17 Eyl 2019, 18:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kagan4343
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:27

Bu arada Akıncı nın güzel bir boyaması iyi olurdu teknofestte.

cengiz6161
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:27

Akıncı için AESA radarı 2022'de hazır olacak Turan oğuz

En son cengiz6161 tarafından Sal 17 Eyl 2019, 18:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kagan4343
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:30

Bu arada TAI Aksungur bence hala değişime açik bir platform.

En cok menemen hikayesini seviyorum Bir de Yunan nın yanında savaşanların darağacı hikayesini

En son kagan4343 tarafından Sal 17 Eyl 2019, 18:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cengiz6161
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:33

güzel füze düz yani

(+)

En son cengiz6161 tarafından Sal 17 Eyl 2019, 18:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

eminwow
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:37

ALTAY TANK

ALTAY TANKININ GECİKMENİN EN BÜYÜK SEBEBİ MOTOR VE TRANSMİSYON İKİLİSİNİN ALMANYADAN TEDARİK EDİLECEK OLMASI. PROJE BAŞLANDIĞINDA ÖYLE PLANLANDI AMA ZAMANLA ALMANYA İLE ARAMIZ BOZULDU. SEBEP KENDİ ŞEHİR MEYDANLARINDA PKK YA ÇADIR KURDURMALARI, HENDEK OPERASYONLARI VE HDP Lİ YÖNETİCİLERİN TUTUKLANMASI İPLERİ NEREDEYSE KOPMA NOKTASINA GETİRDİ HATTA YURTDIŞINA OPERASYON YAPACAĞIMIZ ZAMAN BİZİM TANKLARIMIZI KULLANAMAZSINIZ BİLE DEDİLER HAL BÖYLE İKEN DEVLET BUNUN İLERİDE SORUN TEŞKİL EDECEĞİNİ GÖRDÜ VE TANKI ALT BİLEŞENLERİ PARÇALARIYLA BİRLİKTE YERLİ ÜRETİLMESİNİ ŞART KOŞTU. BUNU KABUL EDEN BEN YAPARIM DİYENDE Bİ TEK BMC OLDU. OTOKAR SERİ ÜRETİM İHALESİNE ALMAN MOTOR TRANSMİSYON KULLANACAĞINI BEYAN EDEREK GİRDİ ÜSTÜNE ÜSTLÜK BMC NİN VERDİĞİ FİYATIN İKİ EVE RAKAMLADA YAZALIM 2 KATI FİYAT ÇEKTİ HALİYLE DEVLET İHALEYİ BMC YE VERDİ. BMC DE MUSLUKLARI AÇTI MOTOR ÜRETEMEMİŞ ÜLKEDE 1500 HP LİK MOTOR VE BU GÜCÜ EN AZ KAYIPLA AKTARACAK TRANSMİSYON ÜRETME İŞİNE GİRDİ. HAYIR ANLAMIYORUM BMC NİN YARIDAN 1 FAZLASI BİZİM ELİMİZDE, FABRİKA TÜRKİYEDE VE DAHA BÜYÜĞÜDE TÜRKİYEYE KURULACAK, ORDA ÇALIŞACAK DENEYİM KAZANACAKTA YİNE BİZİM MÜHENDİSİMİZ NEDİR BU BMC DÜŞMANLIĞI ANLAMADIM. ADAMLAR BU KADAR RİSKLİ ZOR Bİ İŞE GİRMİŞLER NE VAR BİRAZ TÖLERANSLI OLSAK AMA YOK OTOKAR HERŞEYİ ÜRETMİŞTE HAZIRMIŞTA OTOKAR MİKEMMELMİŞTE FANBOYLUK DİZ BOYU AYIP YAHU.

napan
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 18:40

TCG Yzb.Durmuş GÜNGÖR ve TCG Ütğm.Arif EKMEKÇİ lojistik destek gemilerini inşa eden Selah Tersanesi konkordato ilan etmiş. Bu haber hiç iyi olmadı özellikle Savunma Sanayi şirketleri bile zor durumdaysa demek ki Deniz üstü savaş gemilerimizde gecikmeler kaçınılmaz gibi.

cengiz6161
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 19:14

akıncı iha

En son cengiz6161 tarafından Sal 17 Eyl 2019, 19:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kaptan Barbaros
3 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 19:15

Altay şuan gecikmeyip üretilmiş olsaydı operasyonlarda kullanılmayacaktı.Akkor'u,gelişmiş zırh koruması olmayan bir Altay ancak geçit törenlerinde gezinirdi.Kaldı ki hiçbir devlet terör ile mücadelede elinde daha eski sistemler varken en yeni sistemleri kullanmaz.Akkor hazır olsun tak modernize ettiğin tanklara hepsi Altay olsun sana.Şuan modernize edilmiş bir sürü tank var büyük devletlerle savaşa girmediğimiz sürece onlar hayli hayli yeterli.Ki büyük bir savaş durumunda artık tanklara karşı çok fazla tehlike olduğundan eski savaşlar gibi binlerce tankın kullanılacağını düşünmüyorum istikbal İhalarda,akıllı mühimmatlarda.
Altay'ın gecikmesi şuanki devlet bütçesi sebebiyle uzamış olabilir,yerlilik oranını arttırmak amacıyla olabilir, BMC'nin dediği gibi kuvvetin isterlerinin revize edilmesi sebebiyle olabilir. Tam olarak gecikmenin neden kaynaklandığını bilmeden kuru eleştiri yapmanın lüzumu yok.En gelişmiş ülkelerde bile bu tip büyük projelerde gecikmeler olabiliyor. Biz enerjimizi Altaydan daha çok Hss,Hürjet,stealth tiha,gezgin,Tfx,Milgemlere yoğunlaştırmalıyız.Onlarda gecikme olmasın İnşAllah çünkü bizim için savunmada herşeyden daha önemliler.

En son Kaptan Barbaros tarafından Sal 17 Eyl 2019, 19:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 6508
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET