Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6312
analizci68
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 09:51

ingilizler tempes projesıne bızı almadıkları yalan .biz müracat etmedik sadece. bize rr ile ej220 motoru teklif edip epeyce mühendis gönderdiler tek şartları satış başı para almaktı kime satılacağını bize bırakmışlardı böle bi teklifi dahi gerı çevirecek kıt beyınlıler var yönetimde.
uçak yapmamış bir ülke olarak öle 10 yılda filan uçak yapamayız f110 motorlarını kimden alacaksın ?yapacak teknolojın bile yok
yapılması gereken hürjete ağırlık verip ej200 motoru zaten bu konuda anlaşmaya varıldı
f16 larımızı en kötp block50+ sevıyesıne çıkartıp zaman kazanmalıyız. e tabı abd bu upragate ı kabul ederse. sadece bız su an block 30 ları özgün projesı ile el atabılıyoruz bunlara aesa radarı takarsak üzerinede özgün göktuğ ve bozdoğan füzelerini eklersek bizi epey götürür
kesinlikle ingilizlerle tempes projesıne girmeliyiz ben hiç bir zaan f35 yanlısı olmadım şu an s400 cü olanlarla kapışıyodum burda f35 anahtar kodları abd de bı kavga ettınmı o uçağı uçuramazssın diye....

kagan4343
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 10:25
Sayın analizci68

F-16 upgrade olayını zaten ABD ile köprülerin tamamen atılması durumunda dememişim diyeyim. Ama gidişat o yönde gibi. Biliyorsunuz İran yıllarca F-14 lerini uçurdular ABD desteksiz!

erol 123456789
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 10:42

erdogan s400 ler nisan 2020 tam anlamıyla hazır olacak diyor bende diyorumki eylüle kadar en geç kuralım yazılım hazırdır bir iki tanesini test amaçlı kullanalım eylülde ve bir an önce üretime geçelim inşallah alt yapı fabrikayı hazır veya hazırlıyoruzdur ruslarada kendimizede üretelim s500 burada üretelim petrol dogal gaz karşılığında masrafları üstlenelim su 35 alalım ve su 57 lerle tfx te birlikte üretelim buna ruslar çini de dahil ederler zaten ipek yolu bizden geçecek bunu yaparsak akdenizde yanımızda olurlar rusların dünyada tam güvenebileceği hiç bir müttefiği yok bu tek biz olabiliriz etrafları türki cumhuriyetleriyle sarılı durumda sadece güven meselesi bence bu yüzden bize yardım ediyorlar ve daha çok teknolojik silah yardımı yapacaklar irana bile güvenmiyorlar son noktada ruslar analistdir hemen güvenmezler araştırırlar bizden başka güvenecekleri dünyada kimse yok

Fatihkrblt
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 10:44
Arkadaşlar

Akşit hocayı dinledik motorun tum parçalarını üretiyoruz
Bize mühendislik çizimleri test üretimi ve test kalifikasyaon için zaman lazım motorda
ZAMAN ZAMAN ZAMAN
zaten sırf bu sebepten uçak prototip ler için hazır motor alımı yapıldı.
Altay tankı da sütten ağzımız yandı
Şimdi yoğurdu üfleyerek yiyoruz
Örnek en güzeli gökbey helikopteri sertifikasyon bitince ts 1400 motor hazır olacak aynı motor atakta da kullanılacak

Fatihkrblt
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 10:54
Arkadaşlar

İngiliz motoruyla Hurjet uçururuz
F110 muadilini yaparız
RR teknik desteğiyle daha az yakan ve daha ğüçlü F110 muadili bir motor yaparız
Mmu +Hurjet + hurkuş uçaklarımız da sıkıntı yok

Bir ara araştırmamda F16 motorları 7000 bin beygir diye yazı okudum
Yani ilk motorumuz ts 1400 adı gibi 1400 beygir olacak
Bu motoru modifiye ederek turbo prop hurkuş için
Turbo fan modifiyesi ilede siha ve mius larda kullanırız
ZAMAN zaman lazım

Peers
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 12:28

Alıntı:
bize rr ile ej220 motoru teklif edip epeyce mühendis gönderdiler tek şartları satış başı para almaktı kime satılacağını bize bırakmışlardı böle bi teklifi dahi gerı çevirecek kıt beyınlıler var yönetimde.

İngilizlerden alacağımız ej200 motor 13.500lbf güç üretiyor. Hurjet te bu değer once17.700lbf sonra ise 19.200lbf ye çıkarıldı. Bu motor suan ki haliyle MMU için yetersiz, hurjet te kullanılacak motor icin eurojet ile motorun daha gelişmiş bir versiyonu için anlaşmak üzereyiz. Bu şu şekilde olabilir eurojet firması ej200 motoru kendi gelistirir veya yerli bir firmada işin içine dahil olur muhtemelen TEİ/ TRMOTOR. Ayrıca yayınlanan iyi niyet beyanında eurojet Ülkemin gelistirecegi motor için her türlü teknik desteği malzeme dahil vereceğini taahhüt etmiştir.
Sonuç olarak İngilizler MMU yu eurofighter ayarın da bir uçak görüp ej200 motorunu ittirmeye çalışırken ülkemizin iş bilmez yöneticileri ej200 ün epey gelişmiş bir turevini malzeme yerli imalat ve ortak geliştirme ile hemde hurjet gibi daha ufak bir platforma almaya çalışıyor, bu sayede MMU icin uretilecek bağımsız motor icin saglam bir veri tabanı hazırlamanın çabası içerisindeler sözüm ona muhalif olanların ruyalarinda gordugunden birkaç gömlek büyük ülkemiz için çok daha hayırlı olabilecek bir iş başarmak uzereler.

Peers
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 12:55

Alıntı:

Hocam tam olmarak dogru olmasa da eskiden sıralaması yaklaşık şöyle idi
8xatakmotoru(ts1400beygir)=4xağır sınıf heli motoru(ts3000beygir)=2xhurjetmotor=mmu motor
Son durumda F35 durumundan sanırım hurjet motor ve kapasite olarak geliştirildi.
MMU motoru atak motoruna göre epey zorlu bir iş olacak

Dağlı13
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 13:06

Alıntı:
Bu motoru modifiye ederek turbo prop hurkuş için
Turbo fan modifiyesi ilede siha ve mius larda kullanırız
ZAMAN zaman lazım

TS1400 üzerinden turbofan motor geliştirilirse yaklaşık 9.500 lb itici güç oluşturabilir.

9.500 lb gücündeki motor ile yüksek ses altı hızlarda hareket edebilen hafif hava platformları yapılabilir.

Fatihkrblt
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 13:07
Mukemmel

Peers
sitedeyim!
4 dakika önce - 12:55 (bugün)

Alıntı:

Hocam tam olmarak dogru olmasa da eskiden sıralaması yaklaşık şöyle idi
8xatakmotoru(ts1400beygir)=4xağır sınıf heli motoru(ts3000beygir)=2xhurjetmotor=mmu motor
Son durumda F35 durumundan sanırım hurjet motor ve kapasite olarak geliştirildi.
MMU motoru atak motoruna göre epey zorlu bir iş olacak

Yaklaşık değerler makul yani
Bizim ülkemizin isterlerdi motor kontrol ve takip sisteminin yazılım role ve elektronik +elektrikli parçalarının üzerinde tam kontrol istiyoruz
Uçuş esasında TV kapatır gibi off olmasını istemiyoruz. Lisans altı üretim dahi olsa tam kontrol
Aynı ister uçaklarımız içinde geçerli...

Ülke olarak bu tur ürünleri yaparız.

Müjde verebilirim şimdiden biz ülke olarak elimizi
Çabuk tutarsak ingilizler Mmu satarız ama bu satışta
Bea sistem elektronikleri olur.
Bize hurkuş Hurjet ve TFX te çok ekmek çıkar.

kagan4343
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 14:40
5. nesil motor

Sayın Fatihkrblt,

Biz zaten sanırım F110 muadili bir şey yapacağız ancak bu 5. nesil motor olacak mı onu tartışıyoruz yoksa TEI eli boş bir kurum değil allahtan

sayfa 6312
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET