Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6311
zaferp

1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 22:05

Bizi en çok zorlayacak şey 5. Nesil motor olacak. Normal bir motor olsa sıkıntı yok ama 5. Nesil gerçekten zor. Şu anda ne Ruslarda ne Çin'de 5.nesil motor yok. Bu iş bize kalacak yada Rolls-Royce ile anlaşacağız. Bu işte bazı konularda taviz alıp vermekle olur. İşte mesele o tavizler ne olacak? Onda anlaşılabilirse motor konusu çözülmüş olur.

RM858
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 22:09

Sayin Fatihkrblt
Esasinda saydiginiz özellikler 4 ve 5. nesil ucaklar arasindaki farklar,henüz 6.nesil ucaklarin özellikleri TAM belli degilsede ingilterenin simdiye kadar tempest in acikladigi özelliklere bakabilirisin.Saydigin özelliklerin daha üst teknolojisi zaten 6. nesillerde kullanilacak ancak özellikle bakim süreleri ve savasa hazirlik,en önemliside ucagi puzzle gibi tasarlamaya calisiyorlar.Eger taslak üzerindeki özellikleri yapabilirlerse 5 ve 6.nesil arasindaki fark 4 ve 5.nesil deki farktan daha büyük olacak.

Metehan209
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 22:10

Alıntı:
S-400 ile birlikte Ruslar kıvama geldi. Ben teknoloji paylaşımı konusunda o kadar da umutsuz değilim.

Mustafa bey, sadece nükleer başlık teknolojisi bile alabilsek, kardir umarım ileriye dönük Rusya ve Pakistan ile bu yönde bir çalışma yapılır.

tayfun09
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 22:12
cevap

uzaylilar bizimle teknoloji paylaşımı yapmasin saka

ama gercek bir sey var kiytirik kumandani 35 besinci nesil ucak bile deyil

mustafa1981
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 22:32

Alıntı:
Mustafa bey, sadece nükleer başlık teknolojisi bile alabilsek, kardir umarım ileriye dönük Rusya ve Pakistan ile bu yönde bir çalışma yapılır.

Amerika asıl Nükleer teknolojisi yüzünden bize Ambargo uygulayacak bence. Türkiye nin kesinlikle Nükleer teknolojiye ulaşmasını istemiyorlar.

tayfun09
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 23:46
cevap

atom bombasi yapacak gücümüz var

https://www.ntv.com.tr/turkiye/turkiyenin-en-az-1 ...T2RMxdYoDg

'Ankara 5 kilo uranyumdan vazgeçti'
Türkiye atom bombasında kullanılabilecek düzeydeki 5 kilo 400 gram uranyumu Washington'a ulaştırdı.

Türkiye'de bir nükleer santral olmamasına rağmen Küçükçekmece Nükleer Araştırmalar Merkezi'nde ve İTÜ laboratvarlarında nükleer tıp alanında çalışmalar yürütülüyor.

Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Zabunoğlu, "Türkiye'de bırakın zenginleştirme teknolojisini, bu konuda yürütülmekte olan bir faaliyet ve çaba da yoktur; olmaması da gerekir. Türkiye'de 9 bin 100 ton uranyum rezervi olduğunu tahmin ediyoruz. Salihli, Güre, Ayvacık, Giresun, Sorgun'da rezerv olduğu rapor edildi" dedi.

https://www.sabah.com.tr/dunya/2012/03/23/ankarad ...lo-uranyum

belkide s 400 bahane atom bombasi yaptigimizi bildigi icin ambargo koymak istiyorlar

abd de bize

Can Haliloglu
1 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 00:05

denizaltıdan fırlatılan nükleer baslıklı gezgin füzesini yaptıgımız zaman hersey farklı olur o zaman bolgesel güc oluruz

osmangul
1 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 00:06

Türkiye istediği zaman nükleer güç olabilir. Pakista'nın nükleer güç olmasını Türkiye sağlamıştır.Uluslararası statüde Türkiye için kullanılan söz Nükleer teknolojiye sahip ülkedir. Araştırabilirsiniz. Türkiye'nin ulaşması gereken yer katı yakıtlı motor teknolojileridir.

tayfun09
1 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 00:08
cevap

Türkiye'nin ulaşması gereken yer katı yakıtlı motor teknolojisini temin

edebilecegimiz ülkeler var vardir

gezgin füzesi icin hükümetten ses yok olsaydi

dogu akdenizde olaylarda söz sahipi olurduk

En son tayfun09 tarafından Sal 16 Tem 2019, 00:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kagan4343
1 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 09:02

İngiliz bizi Tempest projesine dahil etmemiş. Etmez tabii . ben de olsan ben de etmezdim. Edersem yarın AB ve ABD nin baskısını yiyeceğim gün gibi ortada projeye zarar gelirdi. Bu yüzden etmemiştir gıcıklığına değil yani. Biz hala çok duygusal milletiz. Sanki kendi insani ilişkilerimize göre siyasetin yapıldığını düşünüyoruz. Tamam siyasette onurlu bir duruş bir ağırlık vardır kesinlikle ama kimsenin kara kaşımıza kara gözümüze bizimle masaya oturmayacağı ortada.

Asıl mesele bakın hala 5. nesil uçak teknolojisini nereden kotarabilliriz bunu konuşuyoruz. Ya da bazılarımız verilen teslim tarihlerine çok çalışarak 5. nesil uçak yapabileceğimize inanıyor. Ben inanmıyorum çünkü bizden çok daha deneyimli olan ülkeler bile hala yapabilmiş değil. Bizim belki de 3 ya da 4 tane uçak ve uçak motoru geliştirmemiz gerekiyor ki bunlardan da alacağımız feedback ler ile muazzam bir datamız olsun ve tüm bunlarla beraber oturup 5. nesil uçak yapalım.

Hala 5. nesil uçak nedir bilmiyoruz ve bilmediğimiz bir şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bana göre tüm gücümüzü HÜRJET üzerine ve F-16 larımızı modernize ve bir Türk tipi F-16 modernizasyon projesine vermemiz gerekiyor. Bir de hava savunma ve radar teknolojisine tabii. Çünkü bizi 5. nesil uçağa kavuşana kadar koruyacak tek şey bunlar olacak! 5. Nesili yapalım derken bunlardan da olup yarım yamalak bir savunma ile kalmak büyük . hata olur.

S400 ler çok şükür gelmeye başladı ama bakıyorum kamuoyunda uydu bile vurarız bununla diyenler var. S-400 alınca her şey über süper oluyor sanan adam dolu memleket.

Birader bizde SOM var. Yeteneğini biliyor musun? Adamlarda da var benzeri özellikler. Ve gerçekten iyi bir manevra ile bataryalarımızı haberimiz olmadan imha edebilirler. Korkut var falan demeyin biraz SOM nedir araştırın.

Bir arkadaşın dediği gibi 5. nesil motor en kritik olay. Rusya ve Çin'nin şu anda hala başaramadığı şey burada işte. Aslında ne aşamadalar bilmiyorum ama bir anlaşma ile bu başarısızlıklarını başarıya dönüştürmeden katılabilir miyiz bilemiyorum. Yani adamlar 5. nesil motoru yaptıktan sonra "Bravo hadi sırrını bana da ver ben de yapayım" derseniz. Boşuna beklersiniz.

Osmanlı'nın son zamanlarından bile kötü bir politika ile yönetildik. Bunu birilerini suçlamak amacıyla yazmıyorum. Bir kişi de değildir bunun sorumlusu baksan hepimizde var!

Onca Suriye'liyi AB nin para teklifine karşı ülkemize aldık. Ve Doğu Akdeniz de Katar dışında anlaştığımız bir ülke yok ne yazık ki. Biraz İngiliz'lerden ders almamız gerekiyor bence. 10 sene sonra ne olacak hiç plan yapıyor muyuz çok merak ediyorum doğrusu.

Avrupa Doğu Akdeniz için bize atar çekiyor. Sal 4 milyon Suriyeliyi yaa.

Yunanistan her fırsatta düşman olduğunu kanıtlıyor ve bize satılmayan uçakları Yunana verecekler. Sal 4 milyon Suriyeliyi görsün F-35 lerini...

Doğu Akdeniz de senin olsun F-35 de derler.

sayfa 6311
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET