Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6243
Engin3402

4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 18:46

Türkün sırtı kızmadıkça eli kılıç tutmazmış. Ambargolar ile zor duruma düşmeliyiz ki kendimiz aynılarını yapabilelim. Ne yazık ki böyle bir milletiz yapacak bir şey yok.

bu güzeldi mustafa bey,işin özeti

mustafa1981
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 18:47

Alıntı:
TF-X etkiyeci değil mi ?

Ferdi kardeş kaç gündün TFX in üstten fotosunu arıyordum. Allah razı olsun paylaşmışsın.
Gerçekten çok güzel bir uçak olacak. Bu açıdan bakınca F-22 tarzına daha yakın gördüm. Bizim uçak sanayimiz ABD ye daha yakın demek ki Çok iyi bir uçak olacak ALLAH ın izniyle

safsata00
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 18:48

Alıntı:
Safsata mesajları 5555 leşimsin Maşallah.
O arkadaşın ne istediğini söyleyeyim sana (kabul etmez ama)
-ABD ye koşulsuz şartsız itaat edin,
- ABD çıkarı için İran a saldırın çin e saldırın rusya ya suriye ye saldırın.
-Afganistan da ABD için savaşın.
-ABD savunma sanayi araçlarına bağımlı kalın.
-Kendiniz üretmeyin

Yav Dağlı13 ü bu yüzden seviyorum işte.Hiç değilse bilgi paylaşıyor birşeyleri araştırıyor sorguluyor sonra eleştiriyor adam kendi dünyasına göre.Bu adam da hiç bir şey yok yahu.Resmen yobaz cahilin teki.Sağdan soldan topladığı hiçbir teknik ayrıntısı olmayan yazıları burda paylaşıp tanrınızın önünde eğilin edebiyatı yapıyor.Ebu Cehil in bile sözlerinin kendi içinde bir mantığı vardı.Teknik cevap vereceğim ama hiç bir kelimesini birbirine bağlayamıyorumki cevap vereyim birader.

Dağlı13
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 19:01

Alıntı:
Ferdi kardeş kaç gündün TFX in üstten fotosunu arıyordum. Allah razı olsun paylaşmışsın.
Gerçekten çok güzel bir uçak olacak. Bu açıdan bakınca F-22 tarzına daha yakın gördüm. Bizim uçak sanayimiz ABD ye daha yakın demek ki Çok iyi bir uçak olacak ALLAH ın izniyle

Amerika'nın karşısına bir Sovyet çıkmadığı sürece Dünya havacılığında öncü olmayı sürdürecektir.

Bu arada F-35C kanat açıklığı F-35A ve F-35B göre %35 daha büyük.

ferdi_3055
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 19:14

Alıntı:

Mustafa kardeşim, bende sürekli bakıyorum bulunca da burada paylaşıyorum.

ferdi_3055
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 19:16

.[/quote]

Mustafa kardeşim, bende sürekli bakıyorum bulunca da burada paylaşıyorum

erol 123456789
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 19:43

“Evet, uçak çok önemli ama illa da bu olacak diye bir şey yok. Türkiye caydırıcılığını sağlamak için F-35 boşluğunu bir iki sene balistik füze geliştirmek suretiyle doldurabilir. Zaten Türkiye’nin balistik füzeye sahip olması gerekiyor. Yani F-35’i alsa da almasa da balistik füze almak durumunda çünkü bölgede Suudi Arabistan’da, İran’da, İsrail’de balistik füzeler var, Suriye’de de var. Dolayısıyla da Türkiye de bu tehdide karşı sadece savunma sistemi yeterli değil, karşı tarafa caydırıcılık sağlayacak balistik füze sistemi de geliştirmek durumunda. Tabii bu arada da kendi uçağımızı geliştirebiliriz.”
ismail paşa gibi düşünüyorum bende küçük hızlı az yakıtla çok km gidecek görünmez özellikli tam isabet kaydedecek karadan havaya denizden havaya saniyeler içinde hedefini vuracak dünyanın en hızlı füzesini özel motoruyla yapmalıyız sinek avlar gibi uçakları avlamalıyız en büyük özelliği küçük 140cm civarı 7.8 saniyede 70. 80km irtifaya çikabilmeli ölüm füzesi olmalı hiç bir uçak sınırlarımızdan geçmemeli

Yakup

4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 19:50

Alıntı:

Evet, uçak çok önemli ama illa da bu olacak diye bir şey yok. Türkiye caydırıcılığını sağlamak için F-35 boşluğunu bir iki sene balistik füze geliştirmek suretiyle doldurabilir. Zaten Türkiye’nin balistik füzeye sahip olması gerekiyor. Yani F-35’i alsa da almasa da balistik füze almak durumunda çünkü bölgede Suudi Arabistan’da, İran’da, İsrail’de balistik füzeler var, Suriye’de de var. Dolayısıyla da Türkiye de bu tehdide karşı sadece savunma sistemi yeterli değil, karşı tarafa caydırıcılık sağlayacak balistik füze sistemi de geliştirmek durumunda. Tabii bu arada da kendi uçağımızı geliştirebiliriz.”
ismail paşa gibi düşünüyorum bende küçük hızlı az yakıtla çok km gidecek görünmez özellikli tam isabet kaydedecek karadan havaya denizden havaya saniyeler içinde hedefini vuracak dünyanın en hızlı füzesini özel motoruyla yapmalıyız sinek avlar gibi uçakları avlamalıyız en büyük özelliği küçük 140cm civarı 7.8 saniyede 70. 80km irtifaya çikabilmeli ölüm füzesi olmalı hiç bir uçak sınırlarımızdan geçmemeli

F-16’larimiz daha kac sene ucar?

Dağlı13
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 20:10

Alıntı:

Son alınan F 16 C/D Blok 50+ gövde ömrü uzatılırsa 2050 yılını görür.

Yakup

4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 20:11

Alıntı:

Son alınan F 16 C/D Blok 50+ gövde ömrü uzatılırsa 2050 yılını görür.

Ozaman bize Simdilik savas ucagi degil, hava savunma sistemi lazim..

sayfa 6243
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET