Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6217
Peers
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 21:07

BAE ye parasını verip bilgi satın alıyoruz tıpkı f35 için abd ye parasını verip aldığımız gibi hatta güzel tarafı var JSF projesinden birsey ler öğrenmek için para verip proje ortağı olduk bilgide parada abd de kaldı fakat burda bilgi bizim topragimizda işleniyor sonuçta tohum da üründe bizin topragimizda yetişecek..

Dert nedir. Bence anlaşma gayet iyi

Dağlı13
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 21:14

Alıntı:
Ve bununla MMU ile isbirligine girdik..

İşbirliği derken sadece teknik danışmanlık hizmeti vermekteler yoksa proje ortağı falan değiller. En iyi teknik hizmet taahhüdünde bulunan firma olduğu için seçildi.

bozdoğan
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 21:39
Bae

Temel kotil in daha önce ki anlatımlarından hatırladığım kadarıyla biz bae den işçilik satın alıyoruz demişti. Yani onların mühendialeri belli işleri yapacak, biz de bu esnada bu işleri yapacak kadroyu oluşruracağız demişti. Yani benim anladığım, teknik destekten çok eksik kadro dolana kadar işçi kiralanması gibi bişey. Yanlış mı anlıyorum. Yoksa bizde bütün disiplinler var diyede ifade edilmişdi.

erol 123456789
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 21:48

kagan3434
sitedeyim!
7 dakika önce - 21:36 (bugün)

Kravatlara dikkat biri türk biri yunan bayrağı öyle basit değil bu mesele hocam çok güzel yakalamışsın tam isabet birilerine yunanlara mesaj veriyor

kagan3434
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:01

Yalalarım kardeş yakalarım cin gibiyimdir zaten dün 4tane öğretmen bozuntusunu hastanelik ettim oturmuşlar herşey güzel olacak diyorlar açtım ağzımı yumdum gözümü heriflerin savunma sanayimizden haberi yok adam öğretmen bana diyorki türküyenin uydusu yok diyor

Muhammet Bozok
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:02

Selçuk , Yaşar
Bu BAE açilimina bende tuzumu katiyim
BAE = British Aerospace Engineering
deyim çorbamiz tam kivama gelsin. 😃

mustafa1981
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:05

Yarın bir an önce olsa da şu MMU nın mockup unun üstünü açsalar tamamını görsek

Dağlı13
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:11

Alıntı:
Bu BAE açilimina bende tuzumu katiyim
BAE = British Aerospace Engineering
deyim çorbamiz tam kivama gelsin.

British Aerospace Engineering şirketin eski adı. Marconi Electronic Systems ile birleşince şirketin adı BAE Systems Electronic Systems olarak değişti.

golgeler prensi
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:21
BAE SYSTEMS

MMU için BAE Systems tecrübeli tasarım mühendislerinden adam/yıl olarak kiralandığı anlaşılıyor. TAI ve Türkiye daha önce 5 Nesil bir uçak tasarlamadığı için bir yerlerden bunu yaptırırken öğrenmek olarak algılıyorum ben, 100 BAE elemanın fonksiyonunu...

kagan4343
6 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 00:23
MMU Projesi

Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum. Yeni geldim diye savunma gelişmelerinden bir haber sanılmasını istemem. Hayatlarında piyade tüfeği tutmamış ateş etmemiş ya da parçalayıp birleştirmemiş elemanların ahkam kesmesine de müsaade etmem.

Bu üstteki bir merhabaydı.

Savunma'daki gelişmeler gerek yapısı itibari ile gerek son dönemdeki ısınan atmosferden dolayı gerekse internette dolaşan bilgilerin %80 gibi bir oranın (her türlü bilgi özellikle seçimler ile ilgili) yalan bilgi olması işlerimizi çok zorlaştırıyor.

Ancak bu savunma ve askeri gelişmeleri siyasi gözden bakan şahıslar bu işi daha da kötü yapıyor hatta mide bulandırıcı bir şekilde bilgileri değiştirebiliyorlar da. Buradan kastım gerek muhalefet gerek iktidar yanlıları ikisini de kapsıyor.

Bugün milli muharip uçağımızın ilk mock-up ını gördük hayırlısı ile daha fazlası da göreceğiz. Uçağımız ile ilgili en büyük tartışma klasik motor tartışması. Bazıları TEI nin motor yapamayacağını söylerken bazıları yapacağını söylüyor. Başka bir sürü argüman da var tabii.

Benim düşüncem TEI özellikle F-110 konusunda yılların tecrübesini taşıyor. Bir motoru parçalayıp takmak o motoru yapacağımız anlamına gelmez ama TEI çok emin bir şekilde milli motora talip olduğunu söyledi. Ben burada samimi olduklarına inanıyorum. Bizimkiler emek ve çalışma ile F-110 motoruna benzer bir motor yapabilirler. Sonuçta uçağımız bu bildiğimiz F-16 nın motorunu baz alarak tasarlanmış 2 adet motorlu çok maksatlı bir uçak oalcaktır. Eagle ve emektar Tomcat lerin de bu motordan olduğunu biliyoruz. Sorun şu ki bu motorun ısıl izi yüksek. Yani bu motor 4. nesil bir motor. 4. nesil bir motor ile 5. nesil bir uçak yapılamaz. Ancak bizimkilerin TEI nin bir bildiği ve sürprizi varsa (bu çok ama çok yüksek teknoloji ancak transfer ile alınacağına inanıyorum) güzel olur tabii.

Lütfen siyasi paylaşımları yapanlara site yönetimi izin vermesin engellesin!

Unutmamak gerek partiler gelip geçicidir vatan bir tanedir!

sayfa 6217
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET