Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6047
bozdoğan
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 01:45
Kıytırık 35

Bu arada bazı yerli savunma sanayi ile ilgili sitelerde *kıytırık 35* betimlemesinin kullanıldığını farkettim. Ben sadece burada yazmaktayım, bilginize. Taklitlerimden sakınınız

Sarı Ali

3 ay önce - Prş 16 May 2019, 02:22

Bu s400 mevzusu çok uzadı. Galiba biz bunları almaktan vazgeçtik/vazgeçirildik!!! Abd bu konuda bize dikta verdi. Türkiye olarak ortada kaldık!!! Şuan öyle görünüyor ki , s400 almak türkiyenin alehine olur. S400 'leri alırsak bize ne kazandırır ,ne kaybettirir iyi analiz etmemiz lazım!!! Ikinci seçenek daha ağır bastığı için biz bu s400'lerden vazgeçtiğimizi yakında sorumlu mevkiiler kamuoyuna duyurur!!!

Oldem 1453
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 02:38
S400

İktidar partisi ve cumhurbaşkanı konuşacak konuşacak sonra erteledik vazgeçtik çıkarımıza gelmedi yok NATO ve ABD muhabbeti olursa o zaman herşey değişir. Papaz olayını yaşadık hadi oldu bitti derken üzerine s 400 olayını yaşarsak bu iktidarın ve cumhurbaşkanının toplum nezdinde güvenini ve itibarını sarsar. O iktidarı birdaha göremeyebilirler.

Oldem 1453
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 02:53
Bop

Bop projesi derken, ırak la başlayıp birçok ortadoğu ülkesini etkileyen şeytani plan Bizim Türkiyemizi nasıl etkileyecek. Son yıllarda silah ve teçhizat alanında hızlı bir üretime geçmiş iken hâlâ uzun menzilli füzelerimiz, yerli savaş uçaklarımız ve karakuvvetlerinin olmazsa olmazı yerli tanklarımız hala üretilebilmiş değil. F35 projesine ortak olduk ama bu uçakları kimlere karşı kullanabileceği. Düşünsenize pyd teröristlerine operasyon yapacağız abd izin verecekmi Akdenizde kimlere karşı kullanabiliriz. İkincisi S400 projesi hadi va, geçtiğimizi düşünün thaad çıkmış iken patriotlara razı olacağız onlarıda verirlermi Allah bilir. S400 projesi önemlidir,savaş uçağı olmazsa olmazdır büyük oranda yerli olmalıdır. Bu şartlar dışında bize Akdenizde osuruk gazı bile vermezler, güney sınırımızda pyd pkk terör devletine razı oluruz sonrası malum güney doğumuz ve Fırat dicle nehirlerimize veda ederiz.

Oldem 1453
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 03:02
Yerli tüfek

Arkadaşlar yerli tüfek mekanizmasından bahsederken, ileriyi görmek ileriye dönük projeler üretmek gerekir. Artık barut gazının önemi kalmayacak, manyetik ve lazer tipi silahlar olacak. İdefte bir tüfek lazer ışını ile hedefi tahrip edebiliyordu bunu sergilemişler ve bu alanda çalışmalar yapılmakta yanılmıyorsam enerji, menzil ve yarattığı tahribat konusunda eksikler var ama ileriki yıllarda bunların aşıldığınıda görebileceğimizden eminim.

Adil Karadeniz
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 04:12

Alıntı:

s400 almak türkiyenin alehine olur. S400 'leri alırsak bize ne kazandırır ,ne kaybettirir iyi analiz etmemiz lazım!!! Ikinci seçenek daha ağır bastığı için biz bu s400'lerden vazgeçtiğimizi yakında sorumlu mevkiiler kamuoyuna duyurur!!!

Ali buna sen mi karar veriyorsun? Sözlerin tamamen senin şahsi fikirlerin ve temennilerin.
Şimdiye kadar ABD nin dediklerini yaptık da elimize zarardan başka ne geçti? ABD nin dediğini yapsan Türkiye ile uğraşmaktan vaz geçecek mi HAYIR!
Türkiye bağımsız bir ülkedir Ne Amerika ne Rusya ne Çin ne Avrupa birliği Türkiye ye ne yapması gerektiğini söyleyemez!

tayfun09
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 06:53
cevap

bozdogan bende caldin kiytirik ben yasmistim

isim hakki almacam kurtuldun

kiytirik 35 almacaz bazi insanlar nav anlamiyor yav

bozdoğan
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 08:41
Kıytrık

Aydınlı kardeş, Ben başka sitede de burda da ilk defa gördüğümü hatırlıyorum. İlk sen yazdı isen ben artık yazmam. Neyse bende biraz çine li sayılırım, ordan af buyur.

S400 gelecek gibi, çünkü bu sefer ekonomik olarak yapacaklarını yaptılar ve yine bi işlerine yaramadı, hala ayaktayız.

İran konusunda da endişelenmeyin, abd iran için 120,000 askeri muhtemelen orada ki kuklalarını korumak için gönderecek, zaten bu kadar adamı da yıllara yayarak ve belli ülkelere yayarak gönderecek. Sarı turp söyledi. Abd öyle, hem kuzey de avrupa da rusya ya karşı yığınak yapıp hem güney de iran a yada bize saldıramaz. O kadar gücü yok, ab zaten buna hiç katılmaz ırak ta yedikleri kazıkların kanaması daha geçmedi. Hatırlayın abd ırak savaşının finansmanı için, avrupa dan konut kredisi için olan paraları konut yapacam diye almış sonrada konut yapmayıp savaşda kullanmış o paraları ve savaş uzayınca ödememişdi. Sonra abd de ab de krize girmişti. Abd bi savaşı artık kaldıramaz. Öyle 5 yılda 200 tane abrams ı modernize edip iran a giremezsin. Geçti o günler.

Farkındamısınız, batı eskiden askeri teknoloji olarak çok hızlı ilerlerdi, ben 1992 de ilk savunma ve havacılık dergisini aldığım zamanla şimdi 2000 ler arası gelişme oldu, fakat sscb yıkıldıktan sonra herşey durdu. Şimdi lükse harcıyorlar parayı ve batıda bi iktidar buna dur dese de halk demez hemen indirirler, bu da onların iç düşmanları işde. Şimdi onlar durdu doğu haldır haldır ilerliyo bilim ve teknolojide. Bakın 50 yıla kalmaz avrupa iç savaşa yine başlar. Abd nin de aynı şekilde. Eğer ab endüstri 4.0 ucuz ve seri üretim ile çin e cevap veremez ise, üretimi kıtasına getiremez ise daha erken biter.

Sam_şa
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 09:45

S400 bir güvenlik ve gurur meselesi haline geldi belki bu kadar dillendirilmese siyasi makamların biraz daha eli rahat olabilirdi. Bunun en güzel örneğini çinden alamadığımız hava savunma sistemin görmüştür. Şayet s400 hava savunma sisteminde halkın kabul edeceği bir çıkar yol bulunmaz sistem alınmaktan vazgeçilirse siyasi olarak kendi ayaklarına sıkarlar.
Papaz olayı yaşandı o zaman sineye çekildi bu kadar dillendiriyorsa ülkeni küçük duruma düşürme.
Ayrıca s400 alma olası İran savaşında destek ver suriyeden çekil akdenizden git egede olma Avrupa birliğine iyi davran çini sevme Rusya ile düşman ol mültecilere sen bak bölgede İsraili çıkarlarını sende koru ..... Bu liste uzar gider yani bunları yaparsan seni severiz neden çünkü artık senin bize bir zararın olmaz canımızı sıkarsada gelip işgal ederiz diye tehditler.
Tam bagımsızlık istiyorsak eğer her şeyden önce verdiğimiz kararların arkasında durmamız lazım. Parasını ödediğin bir sistemi alamazsan bağımsız degilsin dir hatta bagımlı kelimesi bile az kalır ezik ve 3 sınıf bir dünya ülkesi derler..
S400 gelecek f35 de gelecekte biraz sancılı olacak ama gelecek bize düşen yapılacak olan ekonomik saldırılara karşı devletimizin yanında yer almamız.

Hasan Pullu
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 09:54

türkiyenin s 400 almama gibi bir durumu olamaz. Bir daha kimseden hss alamaz alsa bile 2-3 yıl beklemesi gerekir. O sürede de zaten savaşlar çoktan başlamış olur. Ha alırsın getirip kapalı tutarsın. Böyle bir ara formülde karşı tarafı ikna ederlerse ne ala.

sayfa 6047
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET