Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6045
ozbey kara
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 20:48

şu s400 üzerine epeyidir kafamı kurcalayan bir soru var. s400ların türkiyeye girmesi halinde ambargo uygulanacak deniliyor.

peki bu sistemleri gemilere yükleyip Türk karasularına çok yakın bir yerlerde tutamaz mıyızki?
hem sistemi almış oluruz, hem ülkeye tek bir parçasını bile sokmamış oluruz.
kazık atmaya kalkarlarsa gemiler karasularımıza girip sistemi indirir ve kurulum yapılır.
kazık atmazlarsa da ülke ambargo belasından kurtulur.

uluslararası hukuktan anlayan birisi olsa da sorsak şu işi keşke.

Mehmet Yeşilbaş

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 21:22

TEI'nin ürettiği ve geliştirmeye devam ettiği motorlar

Mehmet Yeşilbaş

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 21:28

MAKİNA KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU MKE IDEF'19 SAVUNMA SANAYİ FUARINDA

Mehmet Yeşilbaş

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 22:14

Bu yunanlıları anlamak gerçekten zor, adamlar ciddi ciddi bizi kendi ayarlarında görüyorlar (12-13 milyonluk bir yunanistan ve 82 milyonluk Türkiye) birde hırs yapıyor garibim anlatırken, tamamen yunan halkına gaz vermek için bu programları yapıyorlar diye düşünüyorum. Şimdi kurtuluş savaşında Türk halkına yaptıklarını bir düşünün, bizde yunanistan hakkında böyle programlar yapılıyor mu? Adamlardaki kini görmek lazım bu programlar bunun yansıması bizim hakkımızda ne hissettikleri ortada fırsat bulsalar bir kaşık suda boğacaklar bizi, aramızdaki romantiklere duyurulur Bize bakışları bu, sen onlara nasıl bakarsan bak!

YUNANİSTAN'IN TÜRK SAVUNMA SANAYİ KORKUSU!

Gümüşeğer
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 22:15

korayguray
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 22:34

İran'ın ayakta kalması gerek. Ortadoğu'da İsrail-Arap dengesi artık yok. İsrail ve Suudilere karşı bölgedeki tek denge unsuru İran. Türkiye'nin kafası karışık. ABD şu anda İran'ı kışkırtmaya çalışıyor. Katar'a gönderdiği 4 bombardıman uçağının başka anlamı yok. Umarım İran bu tahriklere kapılmaz. ABD uçak gemilerinin üstünde İHA uçurmak gibi aptalca gövde gösterilerine de girmemeli. Yakın zamanda iç karışıklık da çıkabilir İran'da.

Rusya ve Çin'den ses çıkmıyor ama asıl hedef onların Ortadoğu ilişkilerini kesmek ve zayıflatmak. Bakalım tepkileri nasıl olacak... Çin'in İran petrolüne ihtiyacı var. Aynı zamanda İran, Suriye'de Rusya tarafında. İran'ı kışkırtarak, İsrail için daha geniş oyun alanı sağlanırken aynı zamanda Suriye'de Rusların alanını daraltıp, Çin ekonomik gelişmesine darbe indirmek istiyor ABD.

İran düşerse Türkiye daha büyük bir kaos içinde bulur kendini. İran'dan sonraki hedef Türkiye ve Suudi Arabistan'ın zayıflatılması olur.

Çaykenarı
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:10

İran karışırsa milyonlarca mülteci doğu sınırına akun eder ki bunu kaldıramayız. Her ihtimale karşı tedbirli olmak lazım. İranda 30 milyon azeri var. İranın kuzeyine güney Azerbaycan deniyor. Bence olası bir savaşta baktık iran gidiyor, hemen girip güneyi kspatmak lazım. Nahçıvan ve bakü hattını bağlayıp yeni bir devlet kurmalı. O zaman hem orta asya ile doğrudan koridor açılır, hem de yeni bir Türk devleti doğar. Duygusal hareket etmek yerine stratejik hamleler yapmak gerekir. Farslardan bize hayır yok, ellerine fırsat geçse bir kaşık suda boğarlar. Pkk iran sayesinde palazlandı. Ama yeni bşr Türk devleti uzun vadede bizi bölgenin tek hakimi yapar. Arkanı sağlama aldın mı sonrasını israil ve yunan düşünsün. Ankaranın bu bağlamda gizli bir hesabı olabilir. Malum kurt puslu havayı sever.

Gümüşeğer
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:31
Milli Hibrit Roket Motoru Test Görüntüsü

En son Gümüşeğer tarafından Çrş 15 May 2019, 23:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mustafa1981
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:31

Komşunda yangın çıktıysa bu senin için iyi haber değil kötü haberdir. Bilmem anlatabildim mi?

sanal03
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:32

Video'yu ekleyemedim ama twitterda gördüm. Bana ilginç geldi daha önce böyle birşey görmemiştim.

https://video.twimg.com/ext_tw_video/112872949628 ....mp4?tag=9

sayfa 6045
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET