Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5806
Misafir 27a

3 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 20:31

Bu KGKlara som 10-20 km de kullanılması için IIR güdüm eklense sanki daha etkili olacak. Birde menzil artırımı için daha büyük ve aerodinamik kanatlar yapılabilir. Gövde de menzili artırmak için yeniden tasarlanabilir. Bu şekilde menzil 200 km leri i görme ihtimali var. 😎😎😎

Misafir 0a3

3 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 20:41

Arkadaşlar Türkiye kendi kullandığı uçaklara İsrail yaptığı gibi havadan atılabilir topçu roketi yerleşti gibi düşüncesi varmı?

Türkiye'nin elinde 122 mm, 270 mm ve 300 mm çağlarında güdümlü topçu roketleri var. Yapılacak işlem bu roketleri uçaklara entegre etmek.

İsrail yaptığı uygulamanın tanıtım videosu.

Misafir 27a

3 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 21:43

25 MM toplar artık ZMA lar için tarih oluyor. Abd şu an 50 MM top geliştiriyor. Topun yanında 50 MM havada infilak ( air bust) mermi de geliştiriliyor. Piyade için etkili menzil 5 km yi buluyor. Gayet etkili bir orta kalibre top olacak. 😎😎😎

Mehmetbyr
3 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 21:48

Gerçeklerin kötü bir huyu vardır.
Er geç ortaya çıkarlar.

Misafir 045

3 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 23:23

Yakında bizde kralını yaparız siyasi destek tamdır savunmada yerli sanayicilerimiz de hergun yeni bir ürünle ortaya çıkıyor daha ne olsun

YasharP
3 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 23:40
Sakarya trg-122 , Kasırga trg-300

Misafir 0a3,
Daha önceki sahifelerde bu konuya değinmiştim.
Süpersonik hızda hareket eden uçaklardan (ideal olarak verilen 1.3 mach) 12-15000 m irtifada ateşlenecek bu topçu roketleri ile normal menzili 40 km olan trg-122 ve 110km olan trg-300 ün menzillerini birkaç defa katlayarak uzatabiliriz.
Hassas güdümlü olan bu roketlerle 100 lerce km uzaktan nokta atışı yapabiliriz.

Bu topçu roketleri kamyon arkasından ateşlendiğinde yer çekimini yenebilmek ve de yükselebilmek için sıfır hızdan süpersonik hızlara ulaşmak uğruna çok yakıt yakmakta ve patlayıcı malzemeden ödün vermektedirler.

F-16 ya da f-4 lere hatta ileride Hürjet'e entegre edilebilirlerse hakiki bir "stand-off" Füzesi görevi görebilirler (hele termobarik patlayıcılar da eklenirse)

Hem çok ucuza mal olacak hem de ateş gücümüze büyük bir kuvvet çarpanı olacak bu işe acaba neden eğilinmiyor?

Mehmetbyr
3 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 00:03

Abd bizi Suriye'de oyalarken
Doğu Akdeniz de bulunan trilyonlarca metreküp
Doğalgaz yataklarının üzerine çökecek.
S 400 leri istememesinin ana sebebi bu diye
Düşünüyorum..içimizdeki abd uşaklarına rağmen
Bu yatakları ne pahasına olursa olsun
Savunmalıyız gerekirse. Topyekün bir savaşı.
Göze aldığımızı göstermeliyiz.
İçerde ve dışarda manipülasyon yapan
Hain ve satılmış.kahpelerin.oyununa gelmemeliyiz.
Yoksa sonuçları herkes için ağır olur.o kahpelerde
Bundan payını alır

En son Mehmetbyr tarafından Sal 16 Nis 2019, 00:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 329

3 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 00:07

Ya gençler AKSUNGUR’un videosunu şu bizim Yunanlının sayfası falan yok mu atın. Sevinsin garibim.

Metehan209
3 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 00:27
Yerli oto prototipi Aralık'ta hazır

Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, Turkcell’in düzenlediği Teknoloji Zirvesi etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Karakaş, yerli otomobil hakkında açıklamalarda bulundu.
Gürcan Karakaş’ın açıklamalarına göre yerli otomobil yüzde 50'nin üzerinde yerlilik oranına sahip olacak. Karakaş, açıklamalarının devamında "Yola çıkış noktasındaki yüzde 50'lik oran gayet iyi bir oran. Bunun bir başlangıç olduğunu ve bu başlangıçtan sonra gelecek olan ekosistem ile beraber katma değerin katlanarak artacağını, özellikle akıllı şehirler ile bağlantısı yönünden baktığımızda yeni iş fırsatları getireceğini düşünüyoruz." dedi.
Seviye 3 otonom olacak
Yerli otomobilin Seviye 3 otonom sürüş yeteneğine sahip olacağı bir kez daha ifade edilirken bunun önemi hakkında açıklamalarda bulunuldu. Yerli otomobil kendi kendine şerit değiştirebilecek, uzun bir yolculuğu şoförün kısmi müdahaleleri ile tamamlayabilecek.

Turkcell Teknoloji Zirvesi 2019, 5G ve otonom teknolojileri odağında düzenlendi

Otomobillerin otonom sürüş seviyesi, yapay zekanın şoför müdahalesine duyduğu ihtiyaca göre seviye 0 ile seviye 5 arasında değerlendiriliyor. Tamamen sürücüsüz yolculuk deneyimi yaşatan araçlar seviye 5 olarak sınıflandırılıyor. Bugün seviye 3’ün üzerinde seri üretimi yapılan otonom araç bulunmuyor. Yerli otomobil, seviye 3’e hazır otonom bir araç olacak.

Elektrikli motordan beslenecek yerli otomobilin ilk prototipi Aralık ayında sergilenecek. Karakaş, otomobilin 48 aylık ürün geliştirme sürecini tamamladıktan sonra, yani 2022 yılının ortasında satışa sunulacağını ifade ediyor. Türkiye Otomobili Girişim Grubu’nun ülkemizdeki otomobil satışları ve küresel satışlar üzerinden yaptığı çalışmalar sonucunda ilk otomobilin C segment SUV model olmasına karar verilmişti. İlerleyen dönemde ilk yerli otomobil ile aynı platform üzerine kurulu farklı segment otomobiller üretilmesi planlanıyor. 2022 yılının ortasında satışa sunulacak yerli otomobilin fiyatının rekabetçi bir fiyat ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

https://www.google.com.tr/amp/s/m.reklam_link.co ...fid=109684

Özel ilgi alanım,

Şunu da ekleyelim, heyecan yapsın

mustafa1981
3 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 00:55

Mete yerli otomobil konusunu 2009 yılından beri takip ediyorum. Bu seneye kadar hep umudum vardı. Ancak verilen hiç bir tarih sözü tutulmadı. Aralık ayında da prototip göreceğimizi sanmıyorum ben.
Cumhurbaşkanı gerekirse yurt dışından yardım alınır demişti. Demek ki o da bunlara inanmıyor artık.
Bu işe en çok inanan ben bile artık inanmıyorum yerli otomobil olayına.
Çare Cumhurbaşkanının dediği gibi yabancı bir şirketten yardım alarak yerli otomobili yapmak.
Bir kere inan kıraç (karsan) ın bu projede olması başlı başına bir hatadır. Adamın Peugeot da hissesi var. Başka bir markanın (hele de Türkiye nin) oluşumuna yardım edeceğine gerçekten inanmadınız değil mi?
Tamamen zaman kazanma çabaları. Aralık geldiğinde emin ol başka bir şey uyduracaklar. Adamların derdi otomobilin yapılması değil yapılmaması. Tek bir şirkete verilseydi başarılı olma şansı daha fazla idi.

sayfa 5806
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET