Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5127
mavi yeleli
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 01:26

Bence de motor çok bariz

YEDİBİR19
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 01:42

Alıntı:
Madem göremedin o zaman sana şöyle söyleyeyim.Bizimkilerin BAE ile ortak çalışmasında motor dahil hiçbir ihracat kısıtlaması olmadan tam teknoloji transferi olacak.Temel kotil in motorumuzun gücükonusunda 27000lb olacak diye açıklaması var.27000lb ej230 un verdiği güç ve bu motorda itki yönlendirme var.Tam teknoloji transferi konusundada en son ingiliz büyükelçi baya kesin ve net bir açıklama yaptı zaten.

ej200 eurojete ait ej230da onun bi üst versiyonu mmu ihalesinede teklif vermediler diye hatılıyorum bizimkilerde rr ile özgün bir motor geliştirmek için çalışıyorlar diye biliyorum.

Metehan209
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 01:43

Alıntı:
Birde 5. Bir Altay inmiyormu.

Üstat bizi uyutmayacan herhalde, gece gece heyecan yaratma

Misafir c39

6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 01:47

600 beygirlik motoru herkes gördü zaten neden gizem yapsınlar?
Bence daha önce kamuoyuna yansımamış birşeydir, 1000 veya 1500 beygirlik motorlardan biri diyecem ama onlar için de çok çok erken.
Şahin adını verdikleri zırhlı araç veya Katar için yaptıkları kargo uçaklarından atılabilen araç diyecem ama onları da idefte sergilerler herhalde.

4 silindirli şu motor olabilir belki..

Hazar23
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 01:58

Alıntı:
Hazar ne olabilir?

Hocam bende şuan bilmiyorum yarın orada görev alacağım eğer görebilirsem paylaşırım.

Misafir af7

6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 02:22

Amerika Birleşik Devletleri genelkurmay başkanı resmi twitter hesabının kapak fotoğrafına bizim genel kurmay başkanı ile fotosunu koymuş.ben bir anlam veremedim?
https://twitter.com/thejointstaff

YEDİBİR19
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 02:23

taşıdığı şey büyük ihtimal azra, motor olan motor derken yan anlamda değil, neyse anladınız siz

YEDİBİR19
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 02:56

Alıntı:

Amerika Birleşik Devletleri genelkurmay başkanı resmi twitter hesabının kapak fotoğrafına bizim genel kurmay başkanı ile fotosunu koymuş.ben bir anlam veremedim?

Hayırdır inşallah, pek hayır gelmez bunlardan ama..kesin bi anlamı vardır durduk yere ben kankamla fotomu kapak resmi yapmam.

Misafir dde

6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 03:21

hani fotoğraf paylaşımı falan ok ama direk kapak resmini yapmak enteresan
-en sağlam müttefikimiz sizsiniz mesajı olabilir
-tercüman olan yer boş.araya kimse girmesin diye ruslara bir mesaj olabilir
-abd içindeki evangelist tayfaya bir mesaj olabilir.

mesaj ne olursa olsun yunanlar cevizli s*çmaya başlamışlardır.

safsata00
6 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 03:33

Alıntı:
ej200 eurojete ait ej230da onun bi üst versiyonu mmu ihalesinede teklif vermediler diye hatılıyorum bizimkilerde rr ile özgün bir motor geliştirmek için çalışıyorlar diye biliyorum.

eksik biliyorsun üstad.EJ230, teknolojisi BAE dede rolls royce tada olan ve teknoloji transferinde bizimle paylaşılma taahhüdü verilmiş bir motor.En azından şu an için böyle.Rolls royce ej200 ü bize teklif eden ayrıca kale gurubuyla ortak motor teklifide verdi sözlü olarak.Ama resmi bir motor geliştirme durumu yok.
Rolls royce enson tr motor a ortaklık için çağrılmış ama bütün teknolojik hakları trmotora ait bir motor istendiği için BMC yi,dolayısıyla katar ı bahane ettiği söylentilerini yayıp bu işten çekilmişti.Tabi asıl meselesi kale gurubuyla ortak motor üretip türkiyenin ihtiyacını burdan karşılayıp çıkacak her motordan para kazanmaktı.Bu olmayıncada yemedi tabii.Kısacası BAE ile yürüyor işler şu an.

sayfa 5127
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET