Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5113
15temmuz
1 hafta önce - Prş 10 Oca 2019, 23:46
Bmc

Yahudi, ve AB ortağı yok ondan çekemezler.

kırtıl
1 hafta önce - Prş 10 Oca 2019, 23:51
anka s

HvKK na 2 adet Anka S teslimatı daha yapıldı.Böylece envanterdeki Anka S sayısı 10 a yükseldi.

Metehan209
1 hafta önce - Prş 10 Oca 2019, 23:52
Dev tatbikat, Mavi Vatan

safsata00

1 hafta önce - Prş 10 Oca 2019, 23:52

Alıntı:
Anadolu Ajansının ihale ile ilgili haber linki... Diğer firmalar falan yok...

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/bmc-satis-ihales ...lif/163241

Yav hocam bu haber ihale sonucunun ilanıyla alakalı.
Ben sana
Alıntı:
İhaleye şartname alan 8 firma olduğu halde,(üstelik diğer firmalar 300-400 milyon verirken)İhale televizyondan canlı yayınlanmadımı?

Demişim.İhale canlı yayınlandı.Diğer firmalar BMC nin malları 300-400 milyondan fazla etmez diye ihaleye girmediler bile.Bir tane şartname alan firma bizi zorla ihaleden çıkardılar,yada burası 2 milyar ederdi biz daha fazla verdik.Daha düşük fiyata Sakallı aldımı dedi.Devlet hangi firmaya nasıl bir zorluk çıkarmış onu söyle sen.Ne gibi engeller olmuşta girmemişler ihaleye.Onu paylaş.
Alıntı:
Eskiden de şöyleydi, böyleydi laflarına sığınmayın artık... "Eskiler yanlış yaptı, o zaman bizde yanlış yapma hakkına sahibiz" diyemez kimse...

Kardeşim eskiden söylenmiş bir sözü paylaşıp bu yüzden sevmiyorum diyen sensin;
Alıntı:
2. Bu tek kişi ise her fırsatta eşinin Erdoğan'ı ne kadar sevdiğini söyleyip, anam-babam-eşim Erdoğan'a feda olsun diyen parti yönetiminden biri.

Alıntı:
8. Yerli ve milli tankı üretecek bir firmanın patronu "Türk olmak beni üzer, ben Arapım" diye açıklama yapıyor (fazla tepki çekmemek için Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum diye de ekliyor)...

Hem kendin yukarda ki eski söylemi paylaşıp bizde eskiden söylenmiş yada yapılmış birşeyi paylaşınca sitemmi ediyorsun birde.
Alıntı:
Hükümeti beğenmesem de ihaleye girip almaktan korkmamalıyım... Hükümetin politikalarını eleştiriyor diye hiç bir firma da devlet bana sipariş vermez diye düşünmemeli... Hak ediyorsa alır işi... Veya hükümeti destekliyor diye bizzat devlet tarafından kolaylık sağlanamaz...

Buna katılmamak mümkün değil.Mesela hükümet otokar la görüşürken gerekirse arifiye nin yönetimini sana devrederiz kiralık olarak kullanırsın dedimi?.Çok merak ediyorum.
Alıntı:
Safsata insanın aklıyla dalga mı geçiyorsun, yoksa bu kadar saf ve temiz kalpli misin ?? Tabiki istediği fiyata satmakta özgürdür ama rasyonel değildir. Köşedeki bakkal amca dükkanı kaça devralmış, kime kaça satmış umurumuzda olmaz... Devletle stratejik bir konuda iş yapıyorsa bu şirket, bunlar sorgulanmalı...Madem 103 milyon değeri vardı neden 700 küsür milyon liraya aldı o zaman.... ?

Hocam varlık satışıyla tüzel kişilik satışı arasıdaki farkı bilmiyorsan zaten bu konuya hiç girmemeliydin.O kadar açık ve net yazdığım halde anlamadıysan daha açık bir anlatım tarzı bilmiyorum kusura bakma...
Alıntı:
Teşvikle ilgili olarak yazdıklarımı bir bütün olarak değerlendirmen gerekiyor... Arazi de hibe edilir, süper teşvik de verilir firmalara... Ama olayların hepsi bir arada değerlendirilince bu işte terslik var diye şüphelenmek gerekir...

Bu duruma bizde bir kilo samandan 9 kilo duman çıkarmaya çalışmak diyorlar üstad.En basitinden koç ve sabancıya da bir sürü durumdan dolayı olumsuz paylaşımda bulunuluyor burda.Verilen örnekler şüpheden öteyede geçecek boyutlarda oluyor bazen.Ama buradan çıkarım yapıp bunlar devlet düşmanı,hükümete darbe yapmaya çalışıyorlar diye bir şüpheye düşemem ben.Bu tam bir kısır döngü olur çünkü.Bu firmalar senin benim yada ailelerimizin çalıştığı,vergilerde hep ilk 50 lerde dolanan öncedende söylediğim gibi onbinlerce aileye bakıp onları besleyen firmalar.Savunma sanayinden beyaz eşyaya,otomotiv sanayinden tekstile yüzlerce sektörde varlar.Sadece ihracat başarıları bile beni susturur.Senin anlamadığın şu.BMC nin varlık bedelinden neredeyse iki kat daha fazla para verdi bu adamlar.Fabrikayı alıp içindeki malzemeyi satıp işin içinden çıkabilirlerdi ve hatta o zamanlar sırf arsası 1.5milyar eder diyorlardı.Hemen satar 1.5 arsadan 500 milyon içindekilerden kazanır parayı cebe atar giderdin.Halbuki adamlar bırak satıp kaçmayı fazladan 300 milyon değerinde sırf borç diye araç üretip teslim edip üstelik 1200 den fazla eski çalışanı topladılar.Adamlara alacaklarını verdiler.Kaçtane ustayı evinden aldılar rica minnet.2-3 yıl içinde yaptıkları yatırımlar ve ödedikleri parayla 2 milyar lirayı geçti harcamaları.Neredeyse bismillah dedikleri ürünleri ihraç potasına soktular.Böyle bir firmaya teşvikleri haketmiyor demek biraz ilginç geldi bana.
Üstad yine söylüyorum BMC nin aldığı teşviklerden daha fazlasını alan yabancı firmalar var.Birazcık araştırsan sende görürsün.Böyle olan her firmaya süpheyle bakarsam ben bir süre sonra şizofren olurum.
HDS ve HARZEMŞAH üstadın bu konuda çok doyurucu yorumları var okumanı tavsiye ederim.
Alıntı:
Ne mutlu Türk'üm demekten çekinen adam isterse nükleer denizaltı yapsın benim gözümde Türk Devletinden para kazanmak isteyen yabancıdan farkı yoktur...

İşte buna konuyu saptırmak ve çarpıtmak denir.Bu ülkede kaç tane abd,ingiliz,hollanda menşeili yerli ürün üretip sektöre girdi sağlayan firma var haberin varmı?.Şimdi bu firmalar yada sahipleri biz özbe öz türküz deyip etrafta türk bayrağımı sallıyor.Adamın eskiden söylediği sözün (hani eskiden şöyle dedi böyle dedi tarzını kullanmayacaktık)içinden cımbızla bir bölümü çıkarıp üstelik bunun doğru olmadığını söylediği halde yok kardeşim diyorsan eğer o zaman hemen yarın bütün yabancı firmaları kapı dışarı edelim varmısın.?
Alıntı:
İşin gecikme kısmını geçtim, diğer yazdıklarım için ne düşünüyorsun...?

Alıntı:
özel ortada ne hibe arazi, ne süper teşvik vardı... Maliyetlerini bunlar olmadan hesaplamaları eşit rekabeti bozmuş olmuyor mu...?

İşte bu hocam zurnanın son deliği.Ben kesinlikle bundan işkilleniyorum işte.Bir defa ihale şeffaf değildi.Otokar 14.5 milyon dolar fiyatı hangi kriterlere göre verdi?.Hibe arazi,süper teşvik,arifiye(eğer BMC için özelleştiriliyorsa.)Otokar a da önerildimi.?BMC daha uygun fiyat vermeden bu ihaleyi alamazdı.BMC ye bu destekler söylendikten sonra daha düşük fiyat verdiyse OTOKAR ın verdiği fiyatın hemen açıklandığı gibi BMC nin fiyatı neden açıklanmıyor.Yok eğer bu destekler söylenmeden fiyat verdiyse zaten tankın fiyatı düşeceğinden yeni bir sözleşme yapıldımı?.Daha çok sorum varda bazı durumların belli olması lazım.BMC çok raha bu işi yapar üstelik fiyatı da yarı yarıya kırar.Birde güç grubunuda halledip çıkar işin içinden ona şüphem yok.
Peki sen iyi niyetinle daha hızlı daha ucuz bir fiyata yapacağına emin olduğun bir firma için ona özel KHK düzenler ihale yaparsan,senden sonra geleceklerin senin kadar iyi niyetli olmayıpta hükümetinden işi alan firmasına kadar bizi soyup soğana çevirmeyeceğini nerden bileceğim?.Kim yapıyor bunun denetimini.Seni şu an durdurabilecek bir güç yok,aynı gücü yarın gelip kullanıp beni soyan adamı durdurmak için ben bir dahaki seçimimi bekleyeceğim.
Diye aklımdan geçiyor işte ara sıra.Çokmu kötümserim acaba?

ozbey kara
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 00:16

benim takipçi kitlem yok; ama ben de aşağı yukarı bunu anlatmıştım tam üç ay önce.
bir sayfa sonra da 8x8 önerim var. bence o da gayet iyi olur.

3 ay önce - Pts 24 Eyl 2018 12:02
"bir taraftan da belki fnss tankının şansı artıyor bence.

tabi bizim karacıların isterlerine göre uyarlanmış hali olur.

benim kafamda ilk etapta

120mm top
her yönden 2 atgm engelleyecek sayıda imha mühimmatı olan aselsan pulat
yükselip alçalabilen direk monteli şahingözü
volkan atış kontrol sistemi

haricinde
fırat m modernizasyonunun aynısı

tankın içinden kumanda edilebilen dandik bir dron yeterli abartmaya gerek yoktur.

bunları yaptıktan sonra aracın kalan kapasitesine uygun olacak şekilde az miktarda reaktif zırh kafes felan.

bence yeterli sayılabilir "

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=98836& ...tart=43080

safsata00

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 00:23
Türkiye, Rus S-400'leri alımıyla bağlantılı olursa ABD füze anlaşmasının imkansız olduğunu söyledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Perşembe günü yaptığı açıklamada, Türkiye şartların uygun olması durumunda ABD Patriot füze sistemi satın alabilir, ancak Washington’un Ankara’dan Rusya’dan almayı kabul ettiği S-400 sistemlerini satın almamasına zorlarsa anlaşma mümkün olmaz.

Yayın kuruluşu NTV ile yaptığı röportajda Çavuşoğlu, Türkiye’nin ABD’ye Rus yapımı S-400 savunma sistemlerini satın alma anlaşmasıyla ilgili şartlar koyamayacağını belirtti.
https://www.reuters.com/article/us-turkey-usa-mis ...ce=twitter
Alıntı:
Turkey says U.S. missile deal impossible if tied to dropping Russian S-400s

ANKARA (Reuters) - Turkey may buy U.S. Patriot missile systems if conditions are right, but a deal will be impossible if Washington forces Ankara not to purchase the S-400 systems which it agreed to buy from Russia, Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said on Thursday.

In an interview with broadcaster NTV, Cavusoglu said Turkey will not accept the United States imposing conditions regarding its deal to buy the Russian-made S-400 defense systems.

safsata00

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 00:38

Alıntı:
benim takipçi kitlem yok; ama ben de aşağı yukarı bunu anlatmıştım tam üç ay önce.
bir sayfa sonra da 8x8 önerim var. bence o da gayet iyi olur.

Valla hocam bir faydası olacaksa senin her yazdığını noktasına virgülüne kadar takip ediyorum.+1 kesin yani.
Kaplana gelince,üstadım eldeki m60 ların modernizasyonunu senin söylediğin
Alıntı:
120mm top
her yönden 2 atgm engelleyecek sayıda imha mühimmatı olan aselsan pulat
yükselip alçalabilen direk monteli şahingözü
volkan atış kontrol sistemi

haricinde
fırat m modernizasyonunun aynısı

şeklinde yapsalar yeterde artar,üstelik yarı fiyatına.Daha hafif bir tank lazımsa illa,m48 leri modernize ederler yine çok düşük fiyata gelir.Kaplan coğrafya icabı bize uymayabilir 120mm topla 8x8 i sahaya soksan bizim burda kolay av olur.Pulatta eklesen erada eklesen kendi zırhı çok zayıf kalır bir defa.Bizdeki teröristlerden endonezya ya ihraç etsen eminol hemen isterleri değişir.

En son safsata00 tarafından Cum 11 Oca 2019, 00:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 08b

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 00:52

"ozbey

bu gün gene uzaydan gelen radyo sinyalleriyle ilgili haber vardı internette.
kaşınıyoruz ve inanıyorumki yakında belamızı bulacağız."

Özbey kara

Hocam bu sizmisiniz. Ve sizseniz konu nedir bilmedigimden soruyoruyorum.

korayguray
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 00:56

Misafir 755

Alıntı:
ne mutlu türküm diyip imf kapısında dilenen yada lüksenburgdan 1 milyon dolar hibe alana damın farkı varmı ?

Burada ne demek istediğini anlamadım....?? Sanıyorum IMF'den borç alanları eleştiriyorsun ama konuyla ilgisi nedir...?

Alıntı:
kk çokmu türk ?

Altay tankını üretecek olan BMC konusuyla ilgisi ne?

Alıntı:
yahudi ayyaşların propagandası ile türkcük adı altında türk düşmanlığı yapıyor milleti türkcü ayağına kandıracak YERSEN

Yahudi halkıyla ya da alkoliklerle ne alıp veremediğin var bilmiyorum... Kimden bahsettiğini daha açık anlatman gerek. YERSE...

korayguray
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 01:09

Alıntı:
Katara kafayı takanlar , maalesef hepimiz ermeniyiz diye yürüyenler . Bu ülkede sokağı böyle bağırarak insanlar doldurup yürüdü hanginiz milliyetçilik yaptınız.ama müslüman bir ülke Türkiye nin menfaati için çalıştığı zaman milliyetçilikten aslan kesiliyorsunuz . bu milletin boş milliyetçilik masallarına ihtiyacı yok .göbek bağlarının Amerika'ya bağlı olanların katar a dil uzatmaları hem şaşılacak şey, hemde şaşılmayacak şey. ulkenin neredeyse bütün silah sistemleri amerikandi .hani beyler Amerika'ya karşı hiç milliyetçilik göremiyorum sizden. Batılı devletlerle ortak şirket kurmak helal ama müslüman bir devletle çalışmak haram o zaman kanımıza dokunuyor ne hikmetse. Bu ülke asırlık zincirlerini kırmak istiyor. Emekliyerek düşerek kalkarak ama artık kabul edin zincirlerini kırmak istiyor. Evet hatasıyla sevabıyla birşeyler yapılmaya çalışılıyor. asırlardır yapılmayani yapmaya calisiyor.

Sizin sıkıntınız Türk olmayı, Müslümanlıkla bir tutmanız... Kusura bakma ama kendisine Türk Milliyetçisi deyip Arap masalları peşinden koşanlardan değilim... Ama sonuna kadar vatanseverim... ABD hakkındaki düşüncelerime gelince, ABD hakkında yazdıklarım zamanında bu forumdan silinmiştir....

sayfa 5113
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET