Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
anil_91
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 07:35

Bmc Kirpi

Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi İcra Komitesi’nin 18 Aralık 2008 tarihinde almış olduğu kararla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan yaklaşık 2000 adet Mayına Dayanıklı Zırhlı Araç ve Taktik Tekerlekli Araçları üretip teslim etme görevini alan BMC Sanayi ve Ticaret A.Ş.; ihaleye konu araçları üreterek teslimatlarına başladı.

22 Nisan 2009 tarihinde gerçekleştirilen proje imza töreni ile üretimine başlanan araçların ilk etabını oluşturan 2.5 Ton (4x4), 5 Ton (4x4), 10 Ton (6x6) taktik tekerlekli araçların teslimatlarına başlanırken bu proje kapsamında 2.5 Ton (4x4), 5 Ton (4x4), 10 Ton (6x6) ve Mayına Dayanıklı Zırhlı Araç olmak üzere yaklaşık 2000 araç teslim edilecek.

Daha önce de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı için, NATO standartlarında 2.5 Ton (4x4), 5 Ton (4x4), 10 Ton (6x6) Taktik Araç üreterek teslim eden BMC, özellikle “Yürüyen Kale” olarak adlandırılan “Mayına Dayanıklı Zırhlı Aracı”nı da seri üretime hazır hale getirdi. Mayın, el yapımı patlayıcı (IED) ve balistik testlerinden büyük bir başarı ile geçen araca, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından “Kirpi” ismi verildi.

Tamamen NATO standartlarında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin istek ve talepleri doğrultusunda, BMC’nin tam entegre askeri araç üretim tesislerinde, Türk mühendis ve işçisinin emeği ile üretilen bu araçlar, balistik tehditlere ve mayına karşı yüksek koruma seviyesine sahip. BMC, taktik tekerlekli araçlarından BMC 185-09 B (4X4) 2,5 ton ile birlikte BMC 250-10 Z (4X4) Çok Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ve Yürüyen Kale olarak bilinen BMC MRAP KiRPi’yi, 14-18 Haziran 2010 tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek dünyanın en büyük savunma sanayisi fuarlarından olan EUROSATORY 2010’da sergileyecek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bmc doğru yolda ilerliyor artık yapması gereken ürettiği sivil araçlarda da kaliteyi artırmak..

Aracın eski prototip modeli.

Tsk'nın istekleri doğrultusunda seri üretime hazır getirilen modeli

Buda aselan elektronik harp(aktif köreltme ve karıştırma) sistemi

En son anil_91 tarafından Cmt 05 Hzr 2010, 08:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

isa_kul

7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 10:17
İnsan Gururlanıyor

O Kadar inandırmışlarki bizim hiçbirşey yapamayacağımıza hala inanmakta güçlük çekiyorum ama gerçekten duygulanmamak elde değil Böyle bir ülkede yaşayabildiğim için Allah'a şükürler olsun...

ÖZTÜRK_Y77
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 10:23

Anıl 91 Türkiye'nin silah teknolojisi hakkında paylaşımlarının devamını bekliyorum

GÜÇLÜ EKONOMİ, GÜÇLÜ ORDU, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE

anil_91
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 10:27

Gürcistan'a sattığımız mrtp 33 botları gürcistan sahil güvenliği tarafından hazırlanan video'da kendisine geniş yer bulmuş..

Gürcistan'a sattığımız mrtp33 botu.

Gürcistan'a sattığımız mrtp20 botu

Bir gürcü askeri ve aselsan stop mrtp33 botunun üzerindeler...

Pakistan'a sattığımız mrtp33 botu

Pakistan bahriyesi mrtp33 botlarının üzerinde resim çektirmiş

anil_91
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 12:01

Slovenya'ya ihraç edilen otokar kobra'lar

Slovenya'ya kar yağmış

nijerya'da görev yapan beyaz kobralar.

Otokar kobralar için yüzme zamanı

Güneydoğudan kobra resimi

Lübnan'da kobra

Afganistan'da kobra

Gürcistan'a satılan kobralar

Sanırım bu resimlerde rusya-gürcistan savaşından.. Öndeki araç kobra.

Osman Kartal
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 12:03

Anil Bey,

BMC nin ürettigi bu 4x4 MRAP lar hangisi simdi kafam karsiti ben bastan beri o sizin eski dediginiz modeli biliyordum üretilecek diye, simdi öbürümü üretilecekmis.

Aydinlatirsaniz sevinirim.

anil_91
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 12:07

Alıntı:
BMC nin ürettigi bu 4x4 MRAP lar hangisi simdi kafam karsiti ben bastan beri o sizin eski dediginiz modeli biliyordum üretilecek diye, simdi öbürümü üretilecekmis.

Aydinlatirsaniz sevinirim.

Araç aynı araç yani teknik özellikleri aynı. Sadece tsk'nın istekleri doğrultusunda aracın üstünde yapısal değişikler yapılmış ve seri üretim hali 2. resimdeki gibi olacak.

Sanırım yeni aracı EUROSATORY 2010 Paris fuarında bmc sergileyecek..

Gökhan Gök

7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 16:13

Youtube girebilenler, Kobranin dehset tanitim klipi:

Bunlarda MRTP-33 lerimiz (Gürcistan ve Pakistan disinda. Katar, Birlesik Arap emirlikleri ve Suriye de bunlardan satin alacagi söyleniyor)

Pakistanin 2 ci MRTP-33 teslim Merasiminden

Osman Kartal
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 20:36

Arac bombalanmis ama icindekiler kurtulmus.

anil_91
7 yıl önce - Cmt 05 Hzr 2010, 21:38

Aselsan uluslar arası insansız araçlar yarışmasında ilk 10'a kalarak finale katılmaya hak kazanmış. Finalde abd, japonya, kanada ve avustralya gibi ülkeler ile yarışacak. Aselsan'ın kurmuş olduğu kapadokya robot takımı ile finale kalmış..Aselsan şuanda dünyanın en iyi insansız araç üreten firmaları arasında gösteriliyor.

http://i802.photobucket.com/albums/yy301/fotomerk ...adokya.jpg

Bu da Aselsan üretimi insansız deniz araçlarının bir tanıtım videosu

/>
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="400" height="270">

Project'>
Denizci Dalgıc Aselsan
from Nasuh'>
Ulaş
on Vimeo.

Bu link ilede Türkiye'nin diğer insansız deniz araçlarına ulaşabilirsiniz.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=98038

En son anil_91 tarafından Pzr 06 Hzr 2010, 09:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET