Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Büyükşehir Belediye Binası (Eski Sebze Hali)
« önceki   123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 25
Murat_Y
1 yıl önce - Sal 05 Oca 2016, 13:19

Alıntı:
Led aydınlatmalar çok kötü yapılmış. Ayrıca o palmiye ağaçlarını ısrarla kim dikiyor ve yetişmesini bekliyor. Çok merak ediyorum.

Tespitinize aynen ben de katılıyorum. Sadece yeni belediye binası değil, Bursa'nın bir sürü yerindeki bu ışıklandırma ve palmiye olayı bana göre şehrin estetik ve tarihi yapısına uygun değil. Büyük Şehir Belediyesinin dış mekan ışıklandırma işlerini kim yapıyorsa, sürekli renk değiştiren, yanıp sönen ışıklandırmalar ile şehrimizi lunaparka çevirmeye çalışıyormuş gibi görünüyor.
Palmiye ağacı yerine de Bursa'nın kendine özgü onlarca ağacından biri mutlaka ağaçlandırılacak olan alana uyabilir diye düşünüyorum.

kıvanç

1 yıl önce - Çrş 06 Oca 2016, 04:35

Alıntı:
Led aydınlatmalar çok kötü yapılmış. Ayrıca o palmiye ağaçlarını ısrarla kim dikiyor ve yetişmesini bekliyor. Çok merak ediyorum.

altı komple otopark olduğu için uzun kök salan ve çok fazla büyüyüp yapıya zarar verecek ağaç yetiştirilemez de ondan palmiye tercih ediliyor.
palmiye altında ihtiyaç duyacağı toprak yüksekliği açısından en avantajlı ağaçtır. palmiye dışında sadece çalı cinsi bitkiler kullanılabilir. aynı örneği fevzi çakmak caddesinde metro tüneli üzerinde de görebilirsiniz.
LED aydınlatmalar ve genel olarak bina estetiği konusunda ise hemfikirim.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 17 Oca 2016, 17:03

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 5 birim dışındaki bütün daire başkanlıkları Zafer Mahallesi’nde yeni binasında faaliyete başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi şimdiye kadar Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait Orhan Camii yanındaki tarihi binada başkanlık birimleri, Bursa Su Kanalizasyon İdaresi’ne ait Acemler’deki binalarda planlama ve destek hizmetleri birimleri, şantiyelerdeki konteynırlar Fen İşleri olmak üzere 9 değişik yerde hizmet veriyordu. Ankara yolundaki eski hal binasının yıkılması ile Zafer Mahallesi’nde boşalan 39 dönümlük araziye 8 bin metrekare taban alanlı inşa edilen 3 blokta yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alan bulunuyor. Destek Hizmetleri’nden başkan danışmanlara kadar birçok birimin tek çatı altında toplandığı yeni binada hizmetler daha hızlı ve verimli olarak sunulacak.

Ulaştırma ve Fen İşleri Daire Başkanlıkları BUSKİ'deki iki binada devam edecek. Zabıta İşleri Daire Başkanlığı da Acemler'deki mevcut yerinde kalacak. Mezarlıklar Müdürlüğü ve cenaze yıkama hizmetleri de Acemler'de faaliyetlerini sürdürülecek. Evrak kayıt ve yazı işleri de dahil olmak üzere bütün birimler Zafer Mahallesi’nde olacak. Önümüzdeki günlerde Heykel'de olan Sosyal Hizmet Dairesi ile Tayyare Kültür Merkezi’nde bulunan Kültür ve Turizm Daire Başkanlıkları da 1 ay içinde Zafer'deki yeni binaya taşınacak.

Vatandaşların önümüzdeki pazartesi gününden itibaren bütün işlemlerini Zafer’deki binadan halledebilecekleri bildirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin 444 1600 numaralı telefonu yeni binada hizmet vermeyi sürdürecek. Bu arada Zafer’deki binada vatandaşlara yeteri kadar otopark yeri bulunamadığından işi olanların toplu ulaşım vasıtalarını kullanmaları tavsiye ediliyor. Büyükşehir işini görmeye gelecek vatandaşın otopark derdine yeni bina yakınlarında çare üretecek.

Vatandaşlar, yeni binanın doğu tarafındaki alanda otopark meselesinin çözülmemesine şaşırdıklarını ifade etti. Bu arada Bursa iklimine uygun düşmeyen palmiye ağaçlarının da bahçe peyzajında kullanılması dikkat çekiyor. Bursa’ya manolya ve çınar ağacının uygun olacağını belirten peyzaj uzmanları, küresel ısınma ile palmiyelerin de Bursa’ya ayak uyduracağını söyledi. Palmiye ağaçlarının küçük yaprakları soğuk günlerde özel bir çuval ile sarılıp muhafaza altına alınıyor. Çatıya konulan güneş panelleri ile de binanın kendi elektriğinin üretilmesi konusunda bir fikir hayata geçirilmeye çalışılıyor.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-buyuksehir-belediyes ...adi/57850/

Herşey zamanla yerine oturacaktır.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 22 Oca 2016, 22:21

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 09 Şub 2016, 00:37

Güven Hoca

1 yıl önce - Cum 25 Mar 2016, 17:18
25 Mart 2016 / Cuma

ahmetinci
1 yıl önce - Cum 15 Nis 2016, 16:00
Büyük Şehir Belediye Binası ve Evke Tower

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2016, 20:43

Misafir 21a

1 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2016, 20:53

erdinct
1 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2016, 23:54

Alıntı:
Hani ipekbocegi seklinde yapilacakti. İlla eski usulmu olacak. Muthis olurdu koza. Yazik.

Bir inşaat yapılacaksa illa İpek Böceği, Kestane ya da Şeftali şeklinde yapılmak zorunda değil. Kaldı ki Stadın ne hale geldiğini gördük. Ortaya çıkacak yapı KOZA değil eşek arısı kovanı tarzı bir şey çıkabilir. O yüzden masa üstü bilgisayar kasasına benzese de idare eder... İdare eder diyemiyorum Çünkü Bursa halkı maalesef bir çok il hatta Bursa ilçeleri vatandaşlarının gelir düzeyi ortalamasının altında. Dev bir gece kondu şehri. Çarpık ve plansız. Bir çok mahallede kendine müteahhit süsü veren şehir katilleri tarafından katledilmekte. Mimariden uzak, estetik yoksunu, boyasız, otoparksız yüzbinlerce ev varken böyle bir inşaat beni çok üzüyor.

sayfa 25
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet