Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Büyükşehir Belediye Binası (Eski Sebze Hali)
« önceki   1234 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Sdt Altıntaş

7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 12:51

Alıntı:
BÜYÜKŞEHİR HİZMET BİNASI BURSA’YA YAKIŞACAK
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ESKİ HALİN BULUNDUĞU BÖLGEYE YAPILACAK HİZMET BİNASININ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENTİN FARKLI NOKTALARINDA KONUŞLANMIŞ TÜM BİRİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.
11 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR HİZMET BİNASI BURSA’YA YAKIŞACAK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ESKİ HALİN BULUNDUĞU BÖLGEYE YAPILACAK HİZMET BİNASININ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENTİN FARKLI NOKTALARINDA KONUŞLANMIŞ TÜM BİRİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek ile Emniyet Müdürü Halil Yılmaz’a, Büyükşehir Belediyesi’nin hal kavşağında yapılması planlanan yeni hizmet binasının projesi hakkında bilgiler verdi.

Başsavcı Gürlek ve Emniyet Müdürü Yılmaz’ı, tarihi belediye binasında ağırlayan Başkan Altepe, konuklarına, eski hal alanında yapılması planlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının proje maketini de gösterdi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerini bir araya getirmek istediklerini belirterek, eski sebze halinin bulunduğu bölgede 45 dönümlük alana yapılacak Büyükşehir Belediyesi Hizmet binasının 40 bin metrekare kapalı alanın yanında vatandaşın da kullanabileceği park alanının bulunacağını belirtti. Ankara Caddesi üzerinde yapılacak hizmet binasının altında kapalı bir otoparkın da bulunacağını kaydeden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası projesinde ihale aşamasına geldik. Proje tamamlandığında belediyemizin şehrin farklı noktalarında konuşlanmış olan birimleri de aynı çatı altında hizmet verecek. Yeni hizmet binası Bursa’ya yakışacak” dedi.
Projeyi ilgiyle inceleyen Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni binası ile kente hem prestijli bir yapı hem de vatandaşa daha hızlı ve kolay hizmetin sağlanacağı bir tesis kazandıracağına inandığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi binasının kente yakışır bir yapı olması gerektiğine dikkati çeken Cumhuriyet Başsavcısı Gürlek, Bursa’daki adliye birimlerini de bir çatı altında hizmet verir hale getirebilmek için yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alana ihtiyaçlarının olduğunu sözlerine ekledi.

(+)

Kaynak:http://www.bursa.bel.tr/?baslik=buyuksehir-hizmet-binasi-bursa-ya-yakisacak&bolum=haber&id=4697

dış cephe kaplaması için heryerden teklif topluyorlardı,Bizde verdik teklif ve beklemedeyiz.Yakın bir süre sonra temeli atılıcak inş.Hayırlı olsun.

kıvanç

7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 16:02

bilgisayar kasası gibi duran binada ben pek de simge olacak bir durum görmüyorum.
simge diyebileceğimiz bir bina tasarlanmıştı daha evvel.

(+)

bir şu binaya bakın bir de belediyenin yapmak istediğine.ben anlamıyorum neyin peşindeler.

Oktay+

7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 17:11

(+)

Bu projeyi daha öncede gördüm, herhalde çizimlerden biridir diyordum.
Sözüneri mimarlığın "koza" binası ise gerçekten özgün bir işti. O binayı yapmak için çaba harcasa başkan, işte o zaman Bursayı temsil edebilecek bir yapı ortaya çıkıtı diyebilirdik.

Bu ise kaba sert, kişiliksiz duruyor. Bulunduğu bölgeyle de bağdaşacak bir yapı değil. Oysa Buski'nin karşısı ne güzeldi be! Hem yeni stad, hem koza, tam cazibe merkezi olacak yer...

Bu yeni çizim ise kütük gibi. İnsanın ortandan ikiye yarası geliyor.

alkan1985
7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 17:15

yani hangi zevkle hangi mimarlar bu projeleri yapıyorlar anlamış değilim. şu kutu gibi binalar yapmaktan vazgeçemedik. hala şahin,kartal üretmek gibi bişey...

Sdt Altıntaş

7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 18:20

Sadece rendere bakıpda hemen laf söylemeyin..Bina şekil olarak gayet güzel ve modern.Projesinden inceleyince daha net belli oluyor bu.Birde diğer çizim ise hayalden başka birşey değil..Kafasına göre biri çizmiş ki projesi bile yoktur..

Edit:Millet bilgiler yanlış veya kaynak belirtilmeliydi diye eksi vermiş.Bu projenin metrajını ben çıkardım ve teklif verdik.Gelip burda detay projesinimi göstereyim acaba?Herkez çok biliyor bu ülkede yahu.Yorum yapanların çoğuda allah bilir inşaat sektörüyle alakaları bile yoktur.

En son Sdt Altıntaş tarafından Prş 11 Ksm 2010, 20:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

umutberk
7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 20:19

Alıntı:
ben anlamıyorum neyin peşindeler.

Belki de Acemler'deki arsayı iyi bir fiyata satmayı düşünüyorlardır.
Bence de bu düşünülen bina çok kötü, sıradan bir bina Bursa için en güzeli Sözüneri Mimarlık'ın projesiydi. Bu tarz projeler sadece vizyon sahibi insanlar tarafından yapılabilir.Belediyenin iki senelik icraatlarına bakarsak , biraz yaratıcılık gerektiren bu projenin yapılması hayalden öteye geçemez.

Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 20:24

Haberdeki maketini incelediğime göre etrafı çok güzel yeşil alan olması planlanıyor.Özellikle o bölgenin estetik bir binalara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Karşısındaki Tüze Kule İş Merkezi kendini güzel gösteriyor.Her ne kadar beğenirmisiniz bilmiyorum ama benim favorim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Binasıydı.Ama yinede bizim binamız yapılırsa inşallah güzel olur diye düşünüyorum.

(+)

Fotoğraf İ.Hakkı Erdoğan'a aittir.Kendisine Teşekkürler.

Oktay+

7 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 01:31

Seyrantepe de yapılacak yeni belediye binası!
İstanbul'un en yüksek üç binasından biri olacak bittiğinde... Hemen stadın karşısında, metro istasyonun üzerine inşa edilecek. Sanırım 227 metre...

Şimdi bu projenin iddiası devasa oluşu! Bizim projenin ki ise, en azından öne çıkarılanın, hiç bir iddiası yok! Dışarıdan bakıldığında, geleneksel mimariye özenmiş ama arada kalmış tek düze bir yapı gibi duruyor.

Oysa Koza projesi için çaba sarf edilse, İstanbul'da değil 227 metre bir Burj Khalifa daha inşa edilse "Koza" kadar özgün ve simge bir iş olmaz.

alkan1985
7 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 01:44

koza projesi biraz uçuk gibi duruyor ama özgün bir proje yapılabilir özgünlüğü de geçtim en azından estetiği olan bir proje yapılsın bu nedir ya. yapmayın gözünüzü seveyim bari kat sayısını yükseltsinler bina yoğunluğunu azaltsınlar... inanın yıldırım belediye binası bile bundan güzel

kıvanç

7 yıl önce - Cmt 13 Ksm 2010, 00:44

yurt içinde yurt dışında neler yapılıyor bizim şehirde hala koza şeklindeki binaya uçuk deniyor.
nüfus 3milyona dayandı ama kafa olarak hala çok gerideyiz

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet