Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Büyükşehir Belediye Binası (Eski Sebze Hali)
123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
umutberk
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 02:32
Bursa Büyükşehir Belediye Binası (Eski Sebze Hali)

Forumda aradım ama bu konu ile ilgili başlık bulamadım.
Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe , yeni bir belediye binası yapılacağından sö etmişti.İnternette belediye binası ile ilgili proje resimleri buldum.

(+)

Proje ile ilgili şunlar belirtilmiş;
Alıntı:
PROJE DETAYLARI

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası

60.000 m2 kapalı alana sahip ve 23 katlı olarak tasarlanmıştır. Bursa'nın tarihi kimliğine uygun olarak İpek Böceği Kozası formunda tasarlanmıştır.

Bu projenin yapılması en az timsah arena kadar kendinden söz ettirecektir. Proje gerçekten çok iyi tasarlanmış. Bursa'ya çok şey katacağına inanıyorum. Umarım proje rafta kalmaz gerçekleşir.

mustafaguler
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 02:41

Bina gerçekten güzel. Yalnız şöyle bir durum var. Yeni belediye binası Namık Kemal mahallesinin oraya yapılmayacakmıydı? Resimde Hürriyet'te bulunan Abdal Köprü bulunmakta. Belediye binası Acemler Bölgesine mi yapılacak?

Ayhan
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 02:47

Bina çok güzel ve özgün olmuş ama kimse kusura bakmasın, belediye binası için uygun değil bence... İş merkezi veya otel olsaydı çok daha güzel olurdu...

umutberk
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 02:48

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

umutberk
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 02:49

Alıntı:
Bina gerçekten güzel. Yalnız şöyle bir durum var. Yeni belediye binası Namık Kemal mahallesinin oraya yapılmayacakmıydı? Resimde Hürriyet'te bulunan Abdal Köprü bulunmakta. Belediye binası Acemler Bölgesine mi yapılacak?

Benim dikkatimi çeken de o oldu. Proje şu anki bölge için yapılmış ve proje tarihi 2009 yani yeni bir proje sayılır. Acaba planlarda bir değişiklik mi oldu?
Neresi olursa olsun bence bu bina yapılmalı

Akın Kurtoğlu

7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 02:54

Daha ilk resme bakışımda "İpekböceği kozası gibi görünüyor"... derken, mesajda da buna vurgu yapıldığını farkettim akabinde... Benim gibi dikkatsiz bir göz bile bu benzetmeyi yapabildiyse, projede anlatılmak istenen başarıyla yerine getirilmiş. Ama yapı pratiğe aktarıldığında, inşallah yan çeperlerinden daha da fazla genişletilerek hont bir görüntü halini almaz...

Akın KURTOĞLU

umutberk
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 03:05

Dikkatli bakarsanız proje için düşünülen yer şu anki Acemler belediye otobüsü garajı.Herhalde bu garajın da taşınması planlanıyor.3. resimde binanın yeri gözüküyor.

(+)

Proje hayata geçerse bölge Bursa'daki en güzel yer haline gelicek yolun bir tarafında timsah arane ( sarı çizilmiş alan) diğer tarafında belediye binası (kırmızı alan )..... Umarım proje gerçekleşir.

En son umutberk tarafından Prş 27 May 2010, 03:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serdar ölmez
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 03:07

Proje gerçekten güzel görünüyor. İnşallah en kısa sürede tamamlanır...

Alıntı:
çeperlerinden daha da fazla genişletilerek hont bir görüntü halini almaz.

Evet Akın Abi, tasarımda güzel ama mimaride zor bir proje, koza giydirme abartılırsa göze batabilir...

Proje canlandırmaları için ortam ışığı fazla verildiğinden göze çok hoş görünür ancak sonuç öyle olmayabiliyor...

Benzer bir görüntüye sahip olan Bejing olimpiyat stadyumu ne demek istediğimi az çok anlatıyor...

proje

ve sonuç

mustafaguler
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 03:11

Alıntı:
Dikkatli bakarsanız proje için düşünülen yer şu anki Acemler belediye otobüsü garajı.Herhalde bu garajın da taşınması planlanıyor.3. resimde binanın yeri gözüküyor.

Bende tam bunu yazacaktım Umut. Bir sıra hatırlarsanız BOİ arsası satılıp o bölgeye otel yapılması gündemde idi. Galiba bundan vazgeçilip belediye buraya binasını yapacak sanırım. Ama BÖİ garajına ne olacak? Ayrıca Soğukkuyu mahallesinin önünden geçen Nilüfer deresi elden geçecek sanırım.

(+)

NOT: Resim umutberk'ten alıntıdır.

umutberk
7 yıl önce - Prş 27 May 2010, 03:18

Alıntı:
Ama BÖİ garajına ne olacak?

C etabındaki terminal isimli istasyonun yanına bir yere belediye terminali yapılması planlanmış olabilir. Hem bu sayede artık şehir içinde kalmış olan belediye garajı şehir dışına çıkartılarak bu bölge değerlendirilmiş olur.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet