Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
M. Akif Ilbeyli

8 yıl önce - Pts 14 Hzr 2010, 22:11

Yukaridaki Önerilere sunlari eklemek isterim

Katli yeni Otoparklar ve elektronik sehir ici yönlendirici park-yönlendirme-sistemi kurulmali
kisacasi PYS - Elektronik levhalarda hangi katli Otoparkta ne kadar bos yer var veya neresi dolu sehirin Merkezine ulasan bütün büyük Kavsaklarda yer almali.

Sivasin Kuzeyine Kent Ormani yapilmali Meraküme
Bölge Trafikten baslayip Pasabahceye kadar Damla Su sistemi ile Cam ve yaprakli agaclar ve meyve agaclari dikilmeli. (Damla Su Sistemi Aritma Tesisi ile Ortak calismali buradan temin edilecek Gübre Toprakla harmanlandiktan sonra bu bölgeye dökülüp sikistirilmali cabuk tutmasi icin ve eroziyona ugramamasi icin hemen cim ekilmeli ve agaclandirilmali Belediye Fidanligina is düsüyor.

Hobby Bahceleri bu kisimda yer almali.
Gezinti yollari acilmali (yaya ve bisikletli) aralikli ayri ayri piknik ve spor alanlari acilmali bunu yanisira Hayvanat bahcesi yapilmali.

Merakümü Sivasin Parlayan Yildizi yapmak sart.

Meraküm ile baglantili Kuzey Cevre Yolu Yapilmali bu yoldan Hava alanina yeni bir yol yapilmali.
Kuzey Cevreyolu Tünel ile Mevlana Caddesine baglanmali.
Telefirik Hattina Merküm eklenmeli. Telefirik (Kale - Yukari Tekke- Gardaslar -Meraküm)

Sivas Tren Garindan Havalimanina Hafif Rayli Sistem baglantisi yapilmali bu güzergah mevcut tren yolunu Bölge Trafik yakinlarina kadar kullandiktan sonra yeni Havaalani yolunun Orta refüjü kulanilir ve eski havayolu güzergahina saparak havalimanina uygun bir egim ile Ulasir (Hayirli Olsun).

Büyük Modern Is Merkezleri Sehir Merkezine Yapilmali Kat Sinirlandirlmasi bunun gibi yatirimlara yapilmamali Hotelcilik, Bankacilik, Sigortacilik ve Büro icin yapilan Is Merkezlerine Kat siniri olmamali.
Eger Ticaret merkezleri ile Kombine Proje ise mevcut kat sinirlamasi uygulanmali.

Sivasin Skylineé olmali.

Bütün Ulusal ve Bölgesel Projeler Takip edilmeli Yeni Stadyum, Hizli Tren, Havaalani, Bölge Hastanesi, Ambulans Helikopter bunlar sivasa acilen saglanmali.

Sivas 2 Organize Sanayi Bölgesi acilmali.

Ilceler ve Il Merkezi Rayli Sistemle baglanmali.

Atil ve yikik binalar sehir icinde kalmamali, bos arsalara iki yil icinde mecburu Imar uygulanmali ve bu uygulanmadi takdirde Belediyenin bu Arsalari kendisinin Imara Uygun bir Sekilde Yapip geri Mal sahiplerine kazandirmali. Bunun Örnegi Avrupada var (Almancasi BAUGEBOT).

Catilar belli bir Standartda olmali Buluvarlardaki binalarin katsayiyi ve catilari belli bir Standarta olmali.

Sivalanmamis sivasi bulunmayan binalara 500 TL Ceza kesilmeli alti ay süre icinde yapilmaz ise yine bir ceza kesilmeli.

Bu Uygulamalara Uymayan Kisiler Belediyenin Kolluk gücleri tarafindan takipe alinip cezalandirilmali.
Saka degil Seriatin kesti paramak agrimaz.

Sivas Kültürü ve Sivaslilik bilinci bütün halk kitlesine aralikli seminerlerle, eglenceler ile anlatilmali.

Sokaklar cöpten itten Tinerciden ve serserilerden arindirilmali.

Tüketicinin Haksizliga Ugradigi Is yerleri Büyük bir Tabele ile Tüketicilere gösterilmeli Belediye ve Zabita Is birligi ile Örnegin:
"BU IS YERI TEMIZLIKDEN DOLAYI BIR COK KEZ IKAZ EDILMISTIR CEZALI ISLEM YAPILMADAN BU TABELA ILE ILK CEZASINI SIZ BILINCLI TÜKETICILER VERINIZ.
Tüketici Haklari takip edilmeli, Kayit disi ticarete son verilmeli

Misircilar gibi (alkisliyorum) Istedigi kadar aglasin Aglayarak senin benim hakimi caliyor ticaretde duygusallik olmaz kiseye peskes olmamali.

Yasalar tam anlamda yürütülmeli belediye belediye olmali.......

Dogan Bey bugüne kadar az projeye veya hic bir projeye imza atmadi ama en azindan haksizliga tahammülü yok bu acidan alkisliyorum.

AKPli degiliz ama destek bekliyoruz. Hadi Hayirlisi Sivasa her sey yakisir cünkü biz Sivasliyiz.

ikokcuk

6 yıl önce - Cmt 23 Tem 2011, 22:20

açıkçası pek fazla bir beklentim yoktu şimdi hiç beklentim kalmadı kale projesini hayata geçirirlerse allah razı olsun.mimari açıdan zaten birşey yapamayacakları belliydi.işadamlarıyla iletişim kurarak sivasa yatırıma ikna edeceklerini umuyordum ama oda olmadı.

sebasteia
6 yıl önce - Cmt 23 Tem 2011, 23:43

binbir gece masallarının cennet yurdu bağdat'ı harabeye çeviren hülagu'nun yaptığını, 611 yıl evvel aksak timur sivas'a yapmıştı. bizanslıla'da metropolitan merkez olan, danişmentliler'e, bir dönem selçuklu'ya, eretna'ya, ve kadı burhanettin devletlerine başkentlik yaparak önemli bir siyasi, ticari ve eğitim merkezi olan şehrin bin yılla yaklaşan birikimini timur yakıp yıkmıştı, tıpkı hülagu'nun bağdat'taki 500 yıllık abbasi birikimini yakıp yıktığı gibi! bugün o yıkıma rağmen elde kalan eserler bile o dönem sivas'ının muhteşemliğini anlatmak için yeterli. belediyeden beklentiler kısmına bunları niye yazıyorum? sivas belediyesi'ni yöneten doğan ürgüp ve ekibinden şunu bilmelerini istiyorum: siz timur'dan sonra bu şehrin başına gelen ikinci faciasınız! yıllar bir bir eriyip gidiyor, benim şehrim belediyecilikte halen yerinde sayıyor. bu belediye işbaşında olduğu sürece 'sivas belediyesinden beklentileriniz' başlığına müsbet birşeyler karalamak anlamsız. en fazla tek beklentimin bir an evvel çekip gitmeleri olduğunu söyleyebilirim! yeni bir belediye geldiğinde buraya madde madde beklentilerimi yazarım.

ismail özçelik
6 yıl önce - Cmt 23 Tem 2011, 23:59

Yazmayım yazmayım diyorum ama yazmamak ne mümkün. Bugün Sivas Postasında bir haber çıkmış. Tabi hemen yorum attım. Haber şöyle: Aksu'da vatandaşlar 2. Etaptan, 3. Etaba geçerken zorlanıyormuş, bir alt geçit yada üst geçit olması iyi olurmuş. Belediye de tabi cevap vermiş trafik ışıklarını kullanın diye. Şimdi ben Sivas'ı önemseyen düşünen kardeşlerime soruyorum neden bir Allah'ın kulunun aklına da araç trafiğini battı-.çıktı ile Aksu'nun altından geçirip hem parkı birleştirmiyoruz, hemde trafiği rahatlat mıyoruz? Bir taşla iki kuş vurmak o kadar da zor değil bence. Bugün bu haberden sonra belediyenin ufku ve vizyonu ile alakalı daha derin endişeler yaşamaya başladım.

ikokcuk

6 yıl önce - Pzr 24 Tem 2011, 00:02

ismail özçelik kardeşim sen gel birde 1. etabı bir gör. bu arada birde cevap verdiklerine dua etsinler biz cevap bile alamıyoruz.330,000 lik bir şehir belediyesinden çok belde belediyesine benziyor.

sayfa 2
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler