Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 345
sebasteia
9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 12:23

2018 yılına girdik, 2019 mart ayında da belediye seçimleri var. yani???

yanisi şu: sami aydın'ın önünde çalışmak için, icraat için sadece bir yaz sezonu var! ta ta ta tammm... deniz bitti!

verdiği sözler ve yaptığı işlere bakınca ben %20 civarında bir başarı oranı görüyorum. önümüzdeki bir yıl boyunca gece gündüz, yağmur, çamur, kar kış, demese; yiyip içmeden ve uyumadan 24 saat tüm belediye ekipleri çalışsa verdiği sözlerin yüzde kaçını yerine getirmiş olarak seçime girer?

bence %30-35??

yani hüsran...

son bir yıldaki performansını ta ilk seçildiği andan itibaren göstermiş olsa idi, elbette bugün çok daha farklı şeyler konuşuyor olurduk. ama maalesef ilk üç yıl çok sınırlı icraat yapıldı. son bir yıl da yetmedi işte, kalan bir yıl da yetmeyecek maalesef.

şahsi kanaatim, sivas belediyesi için artık teşkilattan gelen ve icraate yabancı, yaşlı ve dünyayı daha az tanıyan kişiler değil de, genç, vizyoner ve dünyanın gidiş yönünü kestirip şehrini oraya koşturacak adımlar atabilecek kişiler aday olarak gösterilmeli.

belediye başkanlığı için daha önce de söylemiştim, salih ayhan veya davut gül gibi koşan/terleyen aslanların aday olmasını isterim. sayın başkanımız erdoğan'ın 2023, 2053 ve 2071 vizyonu da bunu gerektirmiyor mu zaten!

Fatih C1
9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 15:18

Alıntı:
bence %30-35??

yani hüsran...

Valla sami eleştiriliyor ama önceki başkanın 4-5 katı iş yaptı. Yine karşısına işten anlamayan biri çıkarsa sami aydın kazanır. Kendini ispatlamış donanımlı biri çıkarsa belki şansı olabilir.

ismail özçelik
9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 16:20

Alıntı:
Valla sami eleştiriliyor ama önceki başkanın 4-5 katı iş yaptı. Yine karşısına işten anlamayan biri çıkarsa sami aydın kazanır. Kendini ispatlamış donanımlı biri çıkarsa belki şansı olabilir.

Bence karşısına kimin çıktığı değilde Sami Aydın aday olacak mı o önemli. Önceki başkanın yaptığı güzel işler vardı ancak ekibi yoktu. Hala da söylüyorum Sami Aydın ekip olarak daha iyi ekip kurabilirdi ama olmadı. Kendisi ile telefonda bu durumu ilettiğimde bana verdiği cevap çok ilgincime gitti. Burada olay ekipte bitiyor. Az çok artık belediyeciliği ve ulaşımı bilhassa bilen birisi olarak başkanlara yani şahıslara değil, ekiplere bakılmalı.

beratdemir
9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 16:33

Alıntı:
son bir yıldaki performansını ta ilk seçildiği andan itibaren göstermiş olsa idi

Siz yasal mevzuat diye bir olgu biliyor musunuz acaba ? Yoksa sizin yaşadığınız bölgede yasa masa yok hemen bir işi paldür küldür girer yaparım olayı mı var.

Kale projesi boş alana yapılacak. Şu ülkede koruma kurulu olmasa kale projesi hemen yapılıp bitirilirdi. Ancak kamulaştırma işlemleri, uygulama projelerinin koruma kuruluna sokulup o kuruldan çıkarılması aylarca yıllarca sürebiliyor. ha ben kurul murul tanımam, bilmem, kamulaştırma yapmadan hemen araziye girip işime bakarım diyorsan sen nerede yaşıyorsun diye sorarlar adama, ayrıca mahkemelerde de hesap verirsin efendi. Bu işler oturduğun yerde foruma yazmakla olmuyor.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı da görünüşte boş araziden geçip şehre bağlanacakmış gibi gözüküyor. O araziler özel mülkiyet hepsinin farklı beklentileri var. Bunlar ya muvafakat verecek arazimden geçin diye ya da kamulaştıracaksın. Bu prosedürler olmasa yolu yap geç.

Orduevinin meydanını yapmak kolay yeter ki askeriye bir an önce belediyeye veya valiliğe yeri teslim etsin. Yeni orduevine taşınsın gerisi kolay. Ha sen ben askeriye filan takmam girer orduevini yıkarım diyorsan buyur yık da görelim.

Yasal engelleri çözülen bir çok iş hızla yapılıp bitiriliyor.

Ha bir mesajında yamaç evlerini başarılı bulduğunu yazmıştın. Bu proje ulusal manada ödül alıp herkes tarafından takdir görünce sizin burada başarılı bulduğumu bir proje diye yazmanızın açıkçası bir manası kalmıyor. Ben buna R yapma derim.

sebasteia
9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 16:50

Hic degismeyeceksin BeratDemir!

Canin sagolsun, seni de boyle seviyoruz. Iflah olmaz bir romantik, olumune Sami Aydin savunucusu ve nihayetinde buradaki bircok kisi gibi Sivas sevdalisisin.

Son husus benim icin onemli. Diger hususlarda basarili mukayese yapabilecek ve bahanelere siginmadan objektif performans degerlendirmesi yapabilecek seviyeye gelmeni dilerim.

sayfa 345
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler