Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
berk okul
10 yıl önce - Sal 06 Tem 2010, 18:09

tokinin karşısında yapılacak döşemealtında

ELCIN19
10 yıl önce - Sal 06 Tem 2010, 19:12

Muhteşem bir haber, çok sevindim, acaba ne kadar öğrenci alacaklar ve ne kadar öğretim görevlisi eğitim verecek. Antalya şehrine hayırlı olmaasını dilerim.

onurtemel
10 yıl önce - Sal 06 Tem 2010, 22:31

Birde daha yapılmadı. Fettah Tamince Yök' e 100 milyon TL bankada bloke gösterdi. İnşaatı daha başlamadı diye biliyorum.

onurnazliaka
10 yıl önce - Çrş 07 Tem 2010, 02:48

Alıntı:
tokinin karşısında yapılacak döşemealtında

Yani hep bahsedilen yere, D-400'ün hemen kenarına.

ddenizz
10 yıl önce - Çrş 07 Tem 2010, 03:04

Antalyayı bir öğrenci kenti yapacaktır.Eğitimin yanı sıra kentsel kalkınma için çok önemli bu üniversite...

c_bayr
10 yıl önce - Prş 08 Tem 2010, 09:25

çok güzel bir gelişme Antalyamıza hayırlı olur inşallah.

ümit koca
10 yıl önce - Prş 15 Tem 2010, 00:27

bence bu sayfa haberler ve sohbet bölümüne taşınması daha yararlı olur kanaatindeyim !

c_bayr
10 yıl önce - Sal 27 Tem 2010, 14:36

3 ağustos 2010 tarihinde temel atma töreni varmış.

Musa07
10 yıl önce - Prş 29 Tem 2010, 16:45

Alıntı:
Ülkemize ve tüm fetullahcilara hayirli olsun..

Ülkemize ve insanlığa..desek daha doğrudur..

c_bayr
10 yıl önce - Çrş 04 Ağu 2010, 09:01

Alıntı:
Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin temeli atıldı, hedef yüzde 50 yabancı öğrenci
03.08.2010
Antalya'nın ilk vakıf üniversitesi Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin temeli, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in katılımıyla atıldı. Üniversitenin hedefi, kapasitesinin yarısını yabancı öğrencilere açmak.

Üniversitenin yapılacağı arazide düzenlenen törende konuşan TBMM Başkanı Şahin, Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin, Meclis'ten kanun çıktıktan 12 gün sonra bir dünya rekoruyla temelinin atıldığını söyledi.
TBMM Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Turizmin başkenti Antalya'da Gaye Vakfı'nın açacağı Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin temel atma törenine katıldı. Törene, Şahin ile beraber Avrupa Parlamenterler Meclis Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya milletvekilleri, belediye başkanları ve birçok protokol üyesi katıldı. Uluslararası arenada hizmet verecek ve önümüzdeki yıl öğrenci almaya başlayacak olan Uluslararası Antalya Üniversitesi, yüzde 50 yabancı öğrenci kapasiteli, Türkiye'de tek üniversite olmayı hedefliyor.
Temel atma töreninde konuşan Mehmet Ali Şahin, üniversiteyi kuran Gaye Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Fettah Tamince ve diğer mütevelli heyetine teşekkür etti. Uluslararası Antalya Üniversitesi için 14 Temmuz'da TBMM'den kanun çıktığını kaydeden Şahin, 21 Temmuz'da kanunun resmi gazetede çıktığını belirterek, "Aradan 12 gün geçmiş. Bugün Gaye Vakfı mütevelli heyeti üniversitenin kuruluşu ile kampüsün temelini atıyor. Sanıyorum bu bir dünya rekorudur." dedi.
Şahin, üniversitenin 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlanacağı müjdesini vererek, bu eğitim seferberliğine katkısı olanlara teşekkür etti.
Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin, bugün sadece temelini atmayacaklarını aynı zamanda cumhuriyetin çağdaşlık hedefine ulaştıracak eğitim kuruluşlarından birini başlatmak üzere olduklarını vurgulayan Mehmet Ali Şahin, yükseköğretime önem veren toplumların hep dünyada lider ülkeler arasında yer aldığını belirtti.
Eğitim alanında ihtiyacı karşılayacak en önemli birimin devlet olduğunu ifade eden Şahin, devletin kıt imkânlarıyla hedeflerin hemen yakalanmadığını, ancak hayırsever kişiler tarafından yapılan okullarla Türkiye'nin uluslararası alanda koştuğunu kaydetti. Türkiye'de 154 üniversitenin eğitim verdiğini, bunun 102'sinin devlete ait olduğunu aktaran TBMM Başkanı Şahin, "Bu üniversitelerin 52'si vakıflar tarafından kuruldu. Hayırsever işadamlarımız sayesinde devletimizin yükü hafifliyor. Bundan 7 yıl önce ülkemizde 76 tane üniversite mevcuttu. Edindiğim bilgiye göre, Türkiye'nin toplam 250 üniversiteye ihtiyacı var." diye konuştu.
Şahin ayrıca, hamiyetperver ve hayırsever işadamlarına TBMM Başkanı ve Meclis adına teşekkür ederek, "Allah kendilerinden razı olsun." dedi.
"2030 YILNDA DÜNYANIN EN BAŞARILI ÜNİVERSİTESİ OLACAĞIZ"
Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin temel atma töreninde bilgi veren Mütevelli Heyeti Başkanı Fettah Tamince de eğitim alanında ciddi ses getireceklerine inandığını, üniversitenin 5 yıl içerisinde Türkiye'de adından söz ettireceğini, 2030 yılında ise dünyanın en başarılı üniversitesi olacağına inandığını söyledi.
Antalya'nın çok başarılı bir üniversiteye zaten sahip olduğunun altını çizen Tamince, yaptıkları araştırmalar sonucu, Antalya'nın uluslararası bir üniversiteye ihtiyacı olduğuna karar verdiklerini ifade etti. Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin, gerek eğitmenleriyle gerekse de öğrencileriyle Türkiye'ye örnek bir üniversite olacağının vurgulayan Tamince, sözlerine şöyle devam etti:
"Şu sözü veriyoruz. 5 yıl içerisinde kendisinden dünyada bölgemizde ve Türkiye'de ciddi anlamda ses getirecektir. Hedefimiz en az yüzde 50 yabancı öğrencidir. Bizler 2030 yılında dünyanın en başarılı üniversite olacağını düşünüyoruz."
MUSTAFA AKAYDIN: ÇOK MUTLUYUM VE GURURLUYUM
Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin temel atma törenine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise Türkiye'nin uluslararası alanda üniversiteye ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, "Çok gururlu ve mutluyum." dedi.
Bir toplumun en önemli zenginliğinin, eğitilmiş insan olduğunu vurgulayan Akaydın, "Uluslararasılık konusu Türk üniversitelerinin önemli eksikliklerinden birisidir. Yabancı öğrenci sayılarımızla maalesef öğünemiyoruz. Bu proje Türkiye için çok önemli bir vizyondur. Çünkü gerçekten, adında uluslararası kelimesi olan bir üniversite temeli Antalya'da atılıyor." ifadelerini kullandı.
Öte yandan, temel atma törenine katılan Avrupa Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu da çok gururlu ve mutlu olduğunu, kendisinin böyle bir hayali olduğunu, bu hayalinin de bu projeyle gerçekleştiğini söyledi.
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ
2011-2012 yılında eğitim öğretime başlayacak olan Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde ilk olarak İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Hukuk Fakültesi eğitim verecek.
Beş yıllık planlar içerisinde de İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ve araştırma merkezleri yer alacak.
VTV

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET