Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Timucin Kidis
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 11:53
İstanbul Fenerbahçe Üniversitesi

Fenerbahçe Üniversitesi geliyor

Kendi adına üniversite kurmak için harekete geçen Fenerbahçe Spor Kulübü 150 binmetrekare inşaat izni aldı.

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi’nde 1993 yılında Maliye Hazinesi’nden 20 yıllığına aldığı yaklaşık 50 dönüm arazi üzerine spor akademisi kurmak isteyen kulüp, arazinin plan tadilatı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) başvurdu. Kulüp yaklaşık 200 bin metrekare inşaat izni istedi.

OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI

Arazinin mevcut planlarda “spor alanı, park alanı ve yol” olarak kullanılması öngörülüyor. Ancak arazinin “Özel Eğitim Tesisi Alanı’na alınması için Maliye Hazinesi’nden muvafakat alınması için kulübün yaptığı başvuru belediye İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyon, arazinin özel
eğitimtesisi, yeşil alan ve yol alanın alınarak, özel anaokulu, özel
ilköğretim-ortaöğretim, özel kolej, spor akademisi tesisleri ve üniversite yapılması için görüş verdi. Belediye meclisi ise tartışmaların ardından oy çokluğu ile araziyi özel eğitim tesisi, yeşil alan ve yol alanına aldı. Yapılan plan tadilatı sonrası Fenerbahçe’ye yer üstünde 50 bin, yeraltında da
yaklaşık 100 bin metrekare olmak üzere toplam 150 bin metrekare inşaat
izin verildi. Yapılar 5 katlı olabilecek.

MUHTAR İTİRAZINI GERİ ÇEKTİ

Mahallede “Yeşil alan ve park alanı azaltılıyor” diye plan tadilatına itirazda
bulunan Kayışdağı Mahalle Muhtarlığı da yeşil alan ayrılması üzerine itirazını
geri çekti. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, projeyi “En
büyük hayalim” diye nitelendiriyor. Üniversite projesi hayata geçtiği
takdirde kulübün en önemli yatırımlarından biri olacak.

http://www.internethaber.com/fenerbahce-universit ...5haber.com

ali_madran
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 12:17

bir fenerbahçe ünv eksikti...bizde futbol sevdasının boyutunu varın siz hesap edin..hadi spor akademesi mantıklıda...çok merak ediyorum ilim yuvasında acaba ağırlıklı olarak ilim mi öğretilecek fener geyiklerimi yapılacak??

ogüns

9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 12:20

galatasaray lisesinde geyikmi yapılıyor

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 12:21

Hangi ülkede böyle bir üniversite vardır ki.

Bizden başka bir yerde olduğunu sanmıyorum, umarım bu saçmalıktan vazgeçerler.

Aziz Yıldırım'ın bundan sonraki yatırımı ne olacak acaba, bir siyasi parti kurabilir bence.

0345 özer er

9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 12:28

Alıntı:
bir fenerbahçe ünv eksikti...bizde futbol sevdasının boyutunu varın siz hesap edin..hadi spor akademesi mantıklıda...çok merak ediyorum ilim yuvasında acaba ağırlıklı olarak ilim mi öğretilecek fener geyiklerimi yapılacak??

bu işlere objektif yaklaşsanız ne oldugu bilmeden yorum yapmasanız olmaz.bu işin futbolla ilgisi yok, sabancı-koç gibi holdnglerinde üniversitesi var,burada ögrenciler okuyacak fenerbahçeliler degil,gs lisesinde okuyanların hepsi gslimi zannediyorsun.
sonra bu fener geyigi ne demek bu kadar fanatizmle nereye varacaksınız,bu üniversitenin içinde spor akademisi agırlıkta olmayacagını nerden biliyorsun,akademi olsa başka bir üniversiteye baglı olması lazım,kampüsü ile anfisi ile büyük bir ögrenim kurumu olacak.
şu fanatizmden bi kurtulsanız bi aklı selim düşünebilseniz,çok iyi olacakta bu fener ve aziz yıldırım fobisi insanı bu hallere düşürüyor.

ali_madran
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 12:34

özer bey öyle atıp tutumuşsunuz ki koçla sabancının ünv si varmış..yahu adamların yaptığı zaten bilmi üretime çevirmek, bilmi ticarete çevirmek, bilmi verimlilikte kullanmak, bilmi süreklilikte kulanmak artı spor ağırlıda demişsiniz spor ağırlıklı ünv olmaz akademi olur...dolmuş yorumlarınızı keyifle okuyordum ama bu yorumunuzu hiç keyifle okuyamadım kusuraklamayın

0345 özer er

9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 18:48

Alıntı:
özer bey öyle atıp tutumuşsunuz ki koçla sabancının ünv si varmış..yahu adamların yaptığı zaten bilmi üretime çevirmek, bilmi ticarete çevirmek, bilmi verimlilikte kullanmak, bilmi süreklilikte kulanmak artı spor ağırlıda demişsiniz spor ağırlıklı ünv olmaz akademi olur...dolmuş yorumlarınızı keyifle okuyordum ama bu yorumunuzu hiç keyifle okuyamadım kusuraklamayın

yazımı nasıl okumuşsun spor akademisi agırlıklı olmayacagı nerden biliyorsun dedim,akademi lafını özellikle kullandım,akademi olsa o zaman başka bir üniversiteye baglı olması lazım. fenerbahçenin üniversite kurması sizi niye rahatsız etti onu anlamadım,bu üniversite meselesi ali şen döneminden beri var,yeni bir olay degil.ne yani üniversite kursa ilim ve bilimle ilgili insan yetiştiremezmi,ne ilgisi var sabancı ile koç yetiştirdigi elamanları kendimi kullanıyor.
karşı oldugun sebebi kendinde bilmiyorsun,fenerbahçe adı niye bazı insanları geriyor anlamak mümkün degil.

ugur1977
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 19:00

Ne kadar kiskanc insanlar var ülkemizde. Birileri yararli isler yapiyor. Birileri kiskaniyor. Kiskanacagina sende birseyler yap.

Ümit.
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 19:04

Alıntı:
fenerbahçe adı niye bazı insanları geriyor anlamak mümkün degil.

Bir çok seyde aşiri popüler olmayi sevdigi için desem?

Egri oturup dogru konusalim; eger Fenerbahçe gerçekten bir üniversite kurmak istiyorsa bunun tek sebebi vardir, o da Galatasaray'dan geri kalmamak arzusudur.
Galatasaray Üniversitesi, köklü Galatasaray kültürünün bir eseridir. Vazgeçilmez bir gelir kapisi falan degildir.
Dünyada kaç spor klubunun üniversitesi var? Benim bildigim bir tek Galatasaray'in (yanlissa düzeltin lütfen). Eger Galatasaray'in bir üniversitesi olmasaydi, bir üniversite açmak Fener'in aklinin ucundan geçmezdi.
Iste o yüzden de ekşimiş yogurt kokusu geliyor insanin burnuna.

Kemal Çevik
9 yıl önce - Prş 13 May 2010, 19:19
Yanlış

Alıntı:
Dünyada kaç spor klubunun üniversitesi var? Benim bildigim bir tek Galatasaray'in (yanlissa düzeltin lütfen). Eger Galatasaray'in bir üniversitesi olmasaydi, bir üniversite açmak Fener'in aklinin ucundan geçmezdi.

Dünyada kaç eğitim kuruluşunun spor klubü var, olmalıydı soru. Galatasaray Spor Klubü bilindiği gibi Galatasaray Lisesi (Mekteb-î Sultanî) öğrencileri tarafından kurulmuştur. Bugün lise de, üniversite de Galatasaray Eğitim ve Öğretim Kurumu'nun birer birimidir.

Kemal ÇEVİK (107)

sayfa 1
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET