Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MehmetYıldız
7 yıl önce - Prş 13 May 2010, 00:01
İBB'nin borçları

Uğur1
7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 11:12

Alıntı:
İnşaatı süren iki metro hattı ve Metrobüs dışında ne gibi harcamalar yapıldı? Kesinlikle siyasi yaklaşmıyorum sebebini merak ediyorum. Bilgisi olan var mı acaba?

İki tane metro hattı yok, belediyenin sitesine girip de hangi inşaatların yapıldığını bulabilirsiniz..

ertandogan
7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 11:35

ertandogan
7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 11:40

samet cosqun

7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 11:52

Alıntı:
öğrencilerin burslarına bile göz diktiler. bursları kyk üzerinden ödeyebiliyorlardı ama borçlarından dolayı ödemediler.

Ana muhalefet partisinin açtığı iptal davası üzeri verilen Anayasa Mahkemesi kararı gereği, belediyelerin öğrencilere burs vermeleri yasaklandı. Burs iptalleriyle, belediye borçlarının ilgisi yoktur.

Ayrıca metronun 10 metre ilerlemesi yaklaşık 600.000 Liraya malolmaktadır. Ve sadece iki tane metro çalışması da yoktur.

ertandogan
7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 11:58

Alıntı:
Ana muhalefet partisinin açtığı iptal davası üzeri verilen Anayasa Mahkemesi kararı gereği, belediyelerin öğrencilere burs vermeleri yasaklandı. Burs iptalleriyle, belediye borçlarının ilgisi yoktur.

ana muhalefet partisinin açtığı davanın içeriğini biliyormusunz? biliyorsanız bizede söylermisiniz? biz de öğrenelim?

evet o yada bu şekilde belediyelerin direk öğrencilere burs vermesi mahkeme kararıyla yasaklandı. burs dağıtmak isteyen belediyeler bunu kredi yurtlar kurumu aracılığıyla yapabilmesi sağlandı. mahkeme kararında ki amaç burs veren kamu kuruluşlarının sadece tek bir elden burs dağıtmasıydı.

şimdi de belediyenin borçlarıyla bursların alakası olmadığını söyleyebilirmisiniz?

C. H. Engin Er

7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 12:03

Burç

7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 12:11

samet cosqun

7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 12:16

Alıntı:
şimdi de belediyenin borçlarıyla bursların alakası olmadığını söyleyebilirmisiniz?

Evet belediyenin borçlarıyla hiçbir ilgisi yok.

Alıntı:
Sayın BURSİYERLER;

İlk kez 1994 yılında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye başkanlığı döneminde eğitim yardımı yapılmaya başlandı.

Tüm iyi niyetimizle yola çıktığımız bu 14 yılda eğitim yardımı yaptığımız öğrenci sayısını tam 20 kat artırdık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, 2008 – 2009 eğitim öğretim yılında tam 50 bin üniversite öğrencisine eğitim yardımı yapacaktık.

Ana muhalefet partisi CHP’nin yaptığı iptal başvurusunu görüşen Anayasa Mahkemesi, Belediyelerin burs vermesine imkân sağlayan ilgili yasa maddesini iptal etti. Böylece belediyelerin burs vermesi, yasal dayanaktan yoksun hale geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak en azından bu yılki eğitim yardımlarının öğrencilerimize dağıtılmasının yollarını aradık. Ancak hukukçularımızın mahkeme kararı üzerinde yaptıkları incelemelerde, Belediyelerin artık eğitim yardımı yapamayacağı sonucuna ulaşıldı. Yeni bir yasal düzenleme yapılıncaya kadar, eğitim yardımlarına devam edilemeyeceği saptandı. 14 yıl önce üniversite öğrencilerine eğitim yardımına başlayarak bu alanda öncülük yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, artık eğitim yardımı yapamayacak olması herkesten önce bizleri üzmüştür. Dar gelirli ailelerin yarınlarının umudu olan siz değerli üniversiteli gençlerimize yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı eğitim yardımı yapamayacağımızı üzülerek bildiririz.

İBB

Şimdi diyebilirsiniz ki siyasal iktidar kanun çıkarsın, yasal dayanak oluştursun. İyi de bu çocuk oyuncağı mı? Hırsızın hiç mi suçu yok?

Burç

7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 12:24

Alıntı:
Şimdi diyebilirsiniz ki siyasal iktidar kanun çıkarsın, yasal dayanak oluştursun.

Zaten belediyenin öğrencilere burs vermesini Anayasa mahkemesi yasakladı.
Kanun çıkartılsa gene o kanunu da Anayasa mahkemesi iptal edecer.
Bu ülkede birkaç atanmış hakim ne derse o oluyor maalesef. Düzen bozuk.
Millet boşuna seçimlerde oy veriyor.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet