Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Şişli Radisson Blu Hotel
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
tanerduner
8 yıl önce - Pts 10 May 2010, 21:43
İstanbul Şişli Radisson Blu Hotel


Şişli'den Fulya'ya doğru inen 19 Mayıs Caddesi'nin Büyükdere Caddesi ile kesiştiği noktada bulunan 3 Adet bina yıkılıyor. Bu binalar Çukurova Holding'e aitti.Belki de hala o gruba aittir. Bu binalar uzunca bir süredir boş duruyordu. Bir süre önce burada zemin etüdü yapldığını gördüm.Çevresindeki binalara bakınca (TAT Towers, Şişli Plaza gibi) bölgede yüksek katlı binalara izin verildiği görülüyor. Belki bu binaların yerine de bir plaza inşa edilir. Ben Mevcut binaların fotoğraflarını çekip tarihe not düşeyim dedim. Yaşlılar bize hep anlatır ya işte buralar dutluktu,buralar bağdı diye. Biz de torunlarımıza fotoğraflarını gösteririz. Bak, bu plazanın yerinde eskiden bu binalar vardı diye

url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr389/tanerduner_kroki.jpg]

(+) [/url]

url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr389/tanerduner_P1000985.jpg]

(+) [/url]
(+)

(+)

(+)

(+)
(+)

(+)
Farmir
8 yıl önce - Sal 11 May 2010, 00:41

Yanilmiyorsam, bu uc bina Cesme Sheraton otelin yatirimcisi Dilek Hiolding tarafindan satin alinmistir. Yikimlarina bu ay baslaniyor. Yerlerine yeni otel yapilacak.

kaynak http://www.showhaber.com/sisliye-bes-yildizli-ote ...286107.htm
"ŞİŞLİ’YE BEŞ YILDIZLI OTEL GELİYOR
Sheraton Çeşme’nin yatırımcısı İskender Dilek, Şişli-Büyükdere Caddesi’nde beş yıldızlı otel açıyor. Cadde üzerinde eski üç binayı 40 milyon dolara satın alan Dilek, yıkıp yerine otel yapacak.
04 Mayıs 2010, 12:16
Kezban GEBETAŞ
İstanbul’un iş ve ticaret merkezinin kalbi olan Şişli bölgesindeki otellere bir yenisi daha ekleniyor. Çeşme'deki Sheraton Oteli ile tanınan Dilek Holding’in patronu İskender Dilek, Şişli-Büyükdere Caddesi üzerinde beş yıldızlı otel açıyor. Caddede bulunan üç eski binayı yaklaşık bir ay önce satın alan Dilek, bu binaları yıkıp yerine otel yapacak. 3.5-4 dönüm üzerinde yer alacak beş yıldızlı otel, üç yıl sonra kapılarını hizmete açacak.
İskender Dilek’in, otel yatırımını 8-9 kişiden oluşan ortaklarıyla yapacağı belirtiliyor. Şişli Gayrimenkul adına üç binayı satın alan Dilek’in ortakları arasında Cihat Göker, Ahmet Kutlu, Engin Keçeli, Adil İdil gibi isimler bulunuyor. Cihat Göker, Dilek Holding ve Çeşme Otelcilik Yönetim Kurulu Üyesi. Ahmet Kutlu ise aynı zamanda Promesa İnşaat’ı ortakları arasında. Promesa İnşaat’ın diğer ortağı Engin Keçeli aynı zamanda Megapleks Sinemaları’nın sahibi. Diğer ortak Adil İdil de İdil İnşaat’ın sahibi olarak geçiyor. İskender Dilek ve ortaklarının uzun zamandır satılık olan üç binayı Türkven Gayrimenkul’den 35-40 milyon dolara satın aldığı öğrenildi.
Binaların eski sahibi Çukurova Grubu
Dilek’in satın aldığı üç binanın ilk sahibi Çukurova Grubu. Bir dönem Çukurova Grubu’nun şirket merkezi olarak da hizmet veren binalar daha sonra TMSF’ye geçmiş; ardından satılığa çıkartılmıştı. Dilek’in satın aldığı üç binanın biri Büyükdere Caddesi üzerinde yer alırken, diğer ikisi de hemen arka tarafında bulunan 19 Mayıs Caddesi’ne L şeklinde uzanıyor. Büyükdere Caddesi üzerindeki binalardan ilki Şişli Postanesi’nin iki bina sağında, tam köşede yer alıyor. Şişli Camii’nin de karşı çaprazında bulunan 14 kapı numaralı binanın üzerinde Çukurova Apartmanı yazıyor. Tam köşede yer alan bu binanın arka tarafı ise Şişli Migros’un yer aldığı 19 Mayıs Caddesi’ne bakıyor. Giriş katı bir dönem Yapı Kredi Bankası şubesi olarak da hizmet veren bina, giriş ve 5 kat olmak üzere toplam 6 katlı.
19 Mayıs Caddesi’ne L şeklinde uzanan bina çift parselden oluşuyor. Hemen yanında giriş dahil beş kattan oluşan başka bir bina daha bulunuyor. Çift parselden oluşan bu binaların hemen yanında ise yine üzerinde Çukurova Grubu’nun amblem ve logosunun bulunduğu, önünde bahçesi olan 4 katlı üçüncü bir bina daha bulunuyor
.
Sheraton ismiyle hizmet verebilir
Yıkım ruhsatı alınan binalar mayıs ayının başında yıkılacak. Otel inşaatın üç yıl süreceği belirtiliyor. Şişli Belediyesi imar müdürlüğünden öğrendiğimize göre, ticaret ve konut imarlı olan binalardan Büyükdere Caddesi’ne bakan, irtifası 27.50 olanın bodrumlar hariç 9 kat imar izni var. Aralarında kademe hattı olan 19 Mayıs Caddesi’ndeki parsellerden birinin irtifası 12.50, bodrumlar hariç 4 kat imar veriyor. İrtifası 15.50 olanın ise 5 kat imar izin var.
İskender Dilek’in tıpkı Çeşme’de işletmesini yaptığı otel gibi buradaki otelin işletmesini de kendisinin yapacağı ve isim hakkını için büyük bir ihtimalle Starwood Grubu`na bağlı Sheraton’la anlaşacağı belirtiyor.
Kaynak : Hurriyetemlak.com"(+)
(+)


alicannalican
8 yıl önce - Sal 11 May 2010, 11:43

Alıntı:
Sheraton ismiyle hizmet verebilir
Yıkım ruhsatı alınan binalar mayıs ayının başında yıkılacak. Otel inşaatın üç yıl süreceği belirtiliyor. Şişli Belediyesi imar müdürlüğünden öğrendiğimize göre, ticaret ve konut imarlı olan binalardan Büyükdere Caddesi’ne bakan, irtifası 27.50 olanın bodrumlar hariç 9 kat imar izni var. Aralarında kademe hattı olan 19 Mayıs Caddesi’ndeki parsellerden birinin irtifası 12.50, bodrumlar hariç 4 kat imar veriyor. İrtifası 15.50 olanın ise 5 kat imar izin var.

Plaza mılaza yok yanimcerhan
8 yıl önce - Çrş 12 May 2010, 14:33

Proje bu olmali:


http://www.tortigallas.com/project.asp?p=194491


Farmir
8 yıl önce - Pts 17 May 2010, 23:14

Yukarida gosterilen tesvir, bu arsa icin yillar once hazirlanmis eski bir projeye ait olan tasarimdir. O zaman, arsanin sahibi, Hollandali Turkven sirketi idi. Sirket gecen yil, Turk piyasasindan cikma karari almis ve arsayi yeni yatirimciya, Cesme Sheraton otelin yatirimcisi, Dilek Holdinge satmistir. Arsa uzerinde yeni 320 odali otel yapilacaktir.

kaynak http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/14743964.asp?gid=254
"Cruise turu ‘ödül’ oldu, İstanbul’da 100 milyon dolara yeni otel yapacak
17 Mayıs 2010
Dilek Holding bünyesindeki Çeşme Sheraton, İsrailli Ofer biraderlerin ortak olduğu Royal Caribbean’la anlaşarak, otelde konaklayanları cruise turuna gönderecek.
1 Haziran-8 Eylül arasında 7-8 gece konaklayan müşterilerini dünyanın ikinci büyük gemisi olan 5 yıldızlı Liberty of The Seas ile Akdeniz turuna çıkaracak. Royal Caribbean Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı Uri Schnabel, Çeşme Sheraton’la yaptıkları anlaşmayı bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, “Şirketin Türkiye temsilciliğini açtığımız 2006 yılında, 1500 kişiyi cruise ile tatile gönderiyorduk. Bu sayıyı 5 bine çıkardık. Cruise çok hızlı büyüyen bir pazar. Ama dünya genelinde taşıdığımız 4 milyon yolcu içinde pay oldukça küçük. Biz de bu pazardaki payımızı büyütmek istiyoruz. Sheraton da bizim için bir fırsat. Kampanya için çok iyi fiyatlar verdik” dedi.
750 kişilik kapasite
Çeşme Sheraton Oteli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek de, şu ana kadar düzenledikleri kampanyalarda yaklaşık 1500 kişiyi hediye tatile yolladıklarını, cruise için de 750 kişilik kapasiteleri olduğunu söyledi. Toplam 3 gemiyle yapılacak kampanyayla her gemide 250 Türk’ün yer alacağını dile getiren Dilek, “Bu Türkiye’de bugüne kadar hiç yapılmamış bir kampanya. Normalde cruise tatilinin bedeli Akdeniz için 600 Euro, İskandinavya için 750 Euro. Çeşme Sheraton’da 1925 TL ödeyip 1 hafta tatil yapanlar bu kampanyadan yararlanacak” diye konuştu.
100 milyon dolarlık otel
Bu arada, Dilek Holding, İstanbul Şişli’de 100 milyon dolarlık otel yatırımına hazırlanıyor. Daha önce Çukurova Grubu’na ait olan Şişli’deki arazi Hollandalı bir yatırım fonuna geçmişti. Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek, araziyi Hollandalı fondan satın aldıklarını belirterek, 5 yıldızlı otel planları olduğunu açıklayarak, şu bilgileri verdi: “48 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak otelin yatırım bedeli arazi dahil 100 milyon dolar olacak. Yatırımın 2011 Aralık ya da 2012 Şubat ayında tamamlanmayı planlıyoruz. 6 yıldır İstanbul’un merkezinde yer arıyorduk. Bu bölge Kongre Vadisi’ne yakın ve metroya da 100 metre mesafede. Şehrin merkezinde 320 odalı otel yapabilecek başka bir yer yok Şişli dışında. İstanbul’da Tepebaşı’nda da şehir oteli projemiz var. İstanbul Avrupa Yakası’nda bir otel daha hedefliyoruz.”

İşbirliği genişleyecek Çeşme’ye turist çekilecek
OTEL konaklamasını cruise tatiliyle ilk kez ödüllendirdiklerini de aktaran Royal Caribbean Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı Uri Schnabel, “Sheraton ile yaptığımız bu işbirliğini daha da genişletmek istiyoruz. Akdeniz ve İskandinav turunun dışında düğer rotaları da ekleyebiliriz. Ayrıca bu anlaşmayı iki taraflı yapmak ve bizde cruise tatili yapan müşterilerimize Çeşme’de tatil vermek konusunda görüşme halindeyiz” diye konuştu.
Royal Caribbean gemileri 2011’de yolcu alacak
GALATAPORT ihalesini alamayan Ofer Ailesi yine de gemileri Türkiye’den kaldırmaya kararlı. Türkiye’yi Royal Caribbean için kalkış noktası yapmayı planladıklarına dikkat çeken Türkiye temsilcisi Bülent Tatlav, “Royal Caribbean gemileri Türkiye’ye uğramıyordu. Mayıs 2011’den itibaren Kuşadası Limanı’ndan yolcu almaya başlayacak” dedi."sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL