Ana Sayfa  

gök-khan

Pts 26 Nis 2010, 17:17  

Kendisinden ve fikirlerinden nefret ettiğim ancak zekasına hayran olduğum insan. Bildiğim kadarıyla İTÜ'nün rekortmeni. 4.00 ortalama ile mezun olmuştur.

mesajı beğendiniz mi?
ibrahim alıcı

Pts 26 Nis 2010, 17:20  

Alıntı:
Kendisinden ve fikirlerinden nefret ettiğim ancak zekasına hayran olduğum insan. Bildiğim kadarıyla İTÜ'nün rekortmeni. 4.00 ortalama ile mezun olmuştur.

Sayın Erbakan'ın kariyeri tartışılamaz,kendisi müthiş bir mühendis'dir ancak bu İTÜ olayı tamamen bir şehir efsanesi'dir.Bu konu'yu ben bizzat araştırdım 4.00 ortalama olayı'nın aslı astarı yok.

mesajı beğendiniz mi?
neşetyıldız

Pts 26 Nis 2010, 17:33  

Erbakan Hoca, büyük bir toplum mühendisidir,onun Milli Görüş Reçetesini kullanmalıdır,bu ülkemiz ve dünya ekonomisi için bir nimettir.Şerlere fren,hayırlara motordur.

mesajı beğendiniz mi?: +4
ÖZTÜRK_Y77

Pts 26 Nis 2010, 17:58  

Alıntı:
Erbakan iyi bir toplum mühendisidir.
Ekonomiye, adalete, sosyal kalkınmaya, ahlaka, tıpkı FINDIK gibi iyi gelir. Yerseniz....

Amacım kesinlikle polemik değil fakat yukarıdaki yazıyı okuyunca bazı açıklamar yapma mecburiyeti hissettim kendimde
Erbakan hocanın kalkınma planı uygulansa idi Türkiye’de şuan ki maddi manevi yapısal bozukluklarının minimum olması beklenebilirdi ama maalesef zenginler kulübü ile askeriye ve yargı bürokrasisi buna izin vermedi
Erbakan hocaya 28 Şubatı yapıp iktidarı altın tepsi içinde hakkı olmayan kişilere vererek ülkeye en büyük kötülüğü yaptılar
Ve sonuçta 28 şubat1997 de haksızca devirdikleri Erbakan iktidarının ahı gene bir şubat günü yani 21 Şubat 2001 yılının akşamı çıktı.(Ekonomik kriz)
Kurmaya çalıştıkları düzen tepetaklak oldu o yüzden FINDIK iyidir bol bol yenmelidir Millet kazıklara alışık olduğundan Fındığın yararını başlangıçta idrak edememişti fakat baktı ki bu kazıkların ardı arkası kesilmiyor 2002 yılında millete atılan kazıkların son bulması için yeni bir seçim yaptı

Ha toplum mühendisi demişken Erbakan hocadan başka bu ülkede çoook toplum mühendisi var adamlar kesiyorlar biçiyorlar, dikiyorlar ülkeye kendi diktikleri elbiseyi giydirmeye çalışıyorlar.
Ve sonuçta kaybeden gene ülkenin zavallı vatandaşı oluyor.

En son ÖZTÜRK_Y77 tarafından Pts 26 Nis 2010, 18:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mesajı beğendiniz mi?: +3
mesut_tr

Pts 26 Nis 2010, 20:25  

arkadaslar kisa bir not:
karsilikli atismayalim lütfen, Erbakan Hoca hakkinda tarafli-tarafsiz yorumlarimizi paylasalim, mantikli ve ciddiyet barindiran her türlü yorum'a yer var...

mesajı beğendiniz mi?
ali durmaz

Pts 26 Nis 2010, 20:28  

SAYIN ERBAKAN HOCA, TÜRKİYE'NİN YETİŞTİRDİĞİ ENDER BİLİMADAMI VE SİYASETÇİLERDEN BİRİSİDİR.... MALESEF ÜLKEMİZDE BÖYLE İNSANLARIN DEĞERİ PEK BİLİNMİYOR...

mesajı beğendiniz mi?: +1
Barış HAKAN

Pzr 02 May 2010, 18:09  

Erbakan hoca hem manevi hem de maddi anlamda inanılmaz başarılar kazandırmıştır. Özellikle altını çizerek söylüyorum. Manevi anlamda ahlak ve maneviyat için gençlere öyle güzel şeyler kattı ki yazarak anlatamam.

Bir keresinde Anadolu Gençlik Derneği'ne bir yakınım sayesinde gitmiştim. Zamanla katıldıktan sonra ortamı çok sevmeye başladım. Boşuna olumsuz düşünmüşüm. Bu zamanda gençler ahlak ve maneviyatı yüksek nerde olurdu hep hayal olarak düşünürdüm. Meğerse varmışda benim haberim yokmuş. Gençler sanki Yunus Emre, Genç Osman, Mevlana gibi İslam aşkıyla ilim öğreniyorlar ve de öğretiyorlar. Kendimi adeta Osmanlı İmparatorluğu zamanı içinde yaşamışım gibi oluyor. Onların tek derdi nedir biliyor musunuz? Az ve öz söyleyeceğim. Allah rızası içindir.

Saygılarımla...

mesajı beğendiniz mi?: +2
Orhan Kınık

Pzr 02 May 2010, 19:02  

Alıntı:
Erbakan Kimdir?

- Basın mensupları karşısında abdest alan, yardımcılarına ayak yıkatan.
Bu yalanı yazarken insan utanır bir kere. Erbakan hoca abdest alırken korumaları su tutmuştur. Ayaklarını yıkatması iftaradır. O yaşta bir insanın abdest alırken yardımcılarının su desteği sağlamasının neresi yanlış?

Hayatında hiç abdest aldın mı, ya da ailende deden falan abdest alırken birileri yardım ederken görmedin galiba.

Abdest, namaz kılmak için ön hazırlıktır, Kıbleye dönmek gibi mecburiyet olmadığı gibi gizlice yapılması gereken bir ibadet değildir. Herkesin önünde abdest alınabillir.

mesajı beğendiniz mi?: +5
Numan A.

Pzr 02 May 2010, 21:06  

Alıntı:

Erbakan Kimdir?

- Basın mensupları karşısında abdest alan, yardımcılarına ayak yıkatan.

Orhan abi bu insanlar böyle iste. Bunlara kisaca biz "Laik yaşam tarzina sahip, Sünni kökenli Türk" diyoruz. Insanlar dinini gizli sakli odalarda yasayacak (dogrusu: yasamayacak) ama Sünni kökenli olacak. Senede iki kez Bayram günleri likör icilecek, ama abdest alinmayacak, namaz kilinmayacak, basörtülü olunmayacak, Alevi olunmayacak, Ermeni olunmayacak, Rum olunmayacak,...
Isterse basin mensuplarinin önünde teravih namazi kilsin, sanane?

Prof. Dr. Necmettin Erbakan benim gözümde öncelikle bir ilim insanidir.

mesajı beğendiniz mi?
Serhat akdağ

Pzr 02 May 2010, 21:21  

erbakan hoca hükümeti ile gömlek değiştirmiş(ne gömleği giydilerse artık!) şimdiki hükümet arasındaki ekonomik yönetim farklılıkları veya benzerlikleri nelerdir arkadaşlar? bu hükümet ekonomi yönetiminde aynen erbakan hocanın izindenmi gidiyor? gitmiyorsa neden gitmiyor? erbakan hükümeti niçin devrildi? kimlerin işine gelmedi? 2001 krizi planlı bir kriz miydi? ahmet necdet sezer kendini cumbaba yapan rahmetli ecevite niçin anayasa kitabı fırlattı? metal fırtına sağ gösterip solmu vurdu? hilmi özkök çokmu demokrattı veya çuval olayından ders mi çıkardı? kızım sana diyorum özköküm sen anla. 28 şubata dokunulacakmı? bir paşa ile karadayı paşayıda adliye koridorlarında görebilecekmiyiz? ....

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: