Ana Sayfa  

Atilla DÜNDAR

Cmt 24 Nis 2010, 16:02   Konulu Fotoğraf Yarışması Nisan 2010 "Yurtdışındaki Yaşantımızdan Örnekler"

Konulu Fotoğraf Yarışması - Nisan 2010
Konu: Yurtdışındaki Yaşantımızdan Örnekler

Bu ay yarışma konumuzu sitemizde yurtdışında yaşayan üyelerimizin katılımlarını düşünerek seçtik. Yurtdışında yaşayan Türklerin yaşamlarını anlatan, yaşadıkları mahallelerden, çalıştıkları ortamlardan örneklerin yeralacağı bu ayki yarışmada paylaşımlarımız bu yönde olsun.

Yarışmaya Fotoğraf gönderme süresi: 24.04.2010 - 07.05.2010 (24:00)
Yarışma oylama süresi: 10.05.2010 (24:00)

Yarışma Kuralları:

1. Her üye kendi çektiği bir adet fotoğrafla katılabilir.
2. Fotoğraf, yarışma konusuna uygun olmalıdır, uygun olmadığı hallerde yarışmadan çıkarılabilir.
3. İsteyen adaylar oylama aşamasına geçilmeden önce yarışmadan çekilebilirler.
4. Dijital müdahale; renk ayarları, kadraj, eğiklik giderme, ölçülendirme, ışık ayarları ile kontrast ayarları ve bu düzeydeki değişiklikleri içerebilir. Fotomontaj ve gerçeküstü efektler kullanılan fotoğraflar yarışma dışı kalabilir.
5. Yarışma fotoğraflarına Wow Puan verebilirsiniz ama bu fotoğraflar ayın fotoğrafı yarışmasına katılamazlar.
6. Yarışma başlığında eleştiri, övgü, yergi yapabilirsiniz. Açıkça bir fotoğrafa destek verebilirsiniz. Ama aday gösterme süresince aday mesajları dışındakiler silinecektir.
7. Aday fotoğrafların 30'dan çok olması durumunda 2 etap halinde ayrı ayrı oylama yapılabilir.
8. İlk sıralardaki fotoğraflar arasında çok az bir oy farkı olması durumunda (%2) ayrıca oylama yapılmaz her iki -veya üç- fotoğraf birinci kabul edilir.
9. Yarışmaya katılan herkes bu maddeleri kabul etmiş sayılır.
10. Bu başlığa fotoğraf yükleyip aday olan arkadaşlar daha sonra daha iyi bir fotoğraf çekip aday fotoğraflarını değiştirmek isterlerse yeni bir mesaj olarak göndermeleri yeterli olacaktır. Her üyenin sadece son gönderdiği fotoğraf dikkate alınır.
11. Sitemize daha önce yüklenmiş fotoğraflar yarışmaya katılabilirler. Lütfen aynı fotoğrafı tekrar siteye yüklemeyin, kod düğmesine basarak gerekli kodu alabilirsiniz.
12. Sadece yurdışındaki vatandaşlarımızın yaşamlarına ait fotoğraflar yarışmaya katılabilir.

Başarılar.

mesajı beğendiniz mi?: +4
M. Ali Özdoğan

Pzr 25 Nis 2010, 10:40  

Hadi hayırlısı bir yarışma daha başladı "hepsi birbirinden güzel" fotoğraflar bizi bekliyor..
Konu ilginç ve güzel. Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

mesajı beğendiniz mi?
HalilA01

Pzr 25 Nis 2010, 12:58  

ingilterede 4 ay kaldım orda kebap, döner, pizza yapan türk restorantı box rocks

(+)

mesajı beğendiniz mi?: +1
Fatih Erdoğan

Pzr 25 Nis 2010, 12:59  

Konu açılalı 2 gün olmasına ragmen kimse fotoğraf göndermemiş.Bu yarışma hususunda yurtdışındaki gurbetçilerimizin haklı şikayetleri vardı,biz yurtdışında olduğumuz için fotoğraf gönderemiyoruz diye.Şimdi yarışma sırf sizin için düzenlendi ama ortada fotoğraf yok. En kısa sürede o güzel fotoğraflarınızı bekliyoruz. Ben yazımı yazarken 1 adet fotoğraf gelmiş tebrik ederim.

mesajı beğendiniz mi?
fatih civelek

Pzr 25 Nis 2010, 15:05  

Arkadaşlar,

Ben şu an Eurovision hazırlıkları yapıyorum. Büyük ihtimal akreditasyonum kabul olacak ve TRT deleasyonunda bulunacağım. Amacım Norveç'teki Türklerin yaşantısından bir fotoğraf ile katılmak .. 2-3 hafta içinde Oslo yolcusuyum Allah'ın izniyle ..

not: Nisan ayı oylaması bu değil mi .. yok yok .. Oslo felan çok geç olur. Keşke yarışma mayıs ayı olsaydı o zaman uygun olurdu. Bu durumda Belçika'dan bir resimle katılırım o zaman.

Mehmet Dabak

Pzr 25 Nis 2010, 15:31  

Öncelikle, bu başlığın hayata geçirilmesini destekleyip ve de emek veren yönetime, teşekkür ederim. Ayrıca bu başlığa gereken ilginin gösterilmesini de, benim gibi gurbette olan kardeşlerimden de siddetle rica ediyorum.

Birkaç gün evvel Doğa ile başbaşa olduğum sıralar, çekmiş olduğum bir kareyı burada paylaşıma sunuyorum. Paylasimda bulunmus oldugum fotograf, evimizin bulundugu köye 4 km uzaklikta olan bir Ormanligin girisindeki ciftcinin Kiraz agaclari olan bahcesidir. Oradan da herzaman gidip kiraz ve visne toplariz. Ormanlik icinde de güzel oturma guruplari mevcut olup, kücük birde kulube bulunuyor.

(+)

Başlık konusunun farkındayım ama, elimde paylaşabileceğim uygun fotoğraf olmadığından bunu uygun gördüm. Tabii ki uygun bulunmaz ise, silinebilir.

mesajı beğendiniz mi?: +7
M. Ali Özdoğan

Pzr 25 Nis 2010, 15:44  

Heyecanım kursağımda kaldı, şu ana kadar beklediğim fotoğraflar yüklenmedi. Konu başlığı sadece yurt dışı olsaydı belkii daha geniş katılım olurdu.

mesajı beğendiniz mi?: -2
Bay Bülent

Pzr 25 Nis 2010, 16:43  

Yarismayi yapanlara cok tesekkür ederim,bizleri yanliz birakmadiginiz icin sagol varolun.
Yarismayi temin gördüm henüz,bitene kadar birkac kare daha ekliyecegim insallah

(+)

Fotografi bugün cektim,ramazan afisine aldanmayin herdaim orda asili o
Belediyede camimiz..
Fotograf pek olmadi gibi ama uzaktan cekmem gerekti arada yol oldugu icin.

mesajı beğendiniz mi?: +3
Bay Bülent

Pzr 25 Nis 2010, 17:27  

Alıntı:
yaşadıkları mahallelerden...

Benim Penceremden ...

(+)

mesajı beğendiniz mi?: +7
Osman Yavuz

Pzr 25 Nis 2010, 17:53  

Hep Downtown derler, cok meret bir seymis gibi...

Benden de bir yurtdisi "downtown" ornegi...

(+)

Mesajları seç: