Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
dreerd
4 yıl önce - Pts 19 Nis 2010, 23:17

stad hayirli olsun.
kücük stadlara farkli fakat bütünsel cözümler getirmesi acisindan ilk sayilir. almanyadan kücük kapasiteli stad örnegi (cati kaplamasi ayni malzemeden, cok cesitli tasarilar mümkün):

(+)   (+)   alintidir

arda erlevi

4 yıl önce - Pts 19 Nis 2010, 23:23

Bilindiği gibi Avcılar ilçesi 1. dereceden deprem bölgesidir. ve 17 ağustos 1999 marmara depreminde istanbul ençok zahiyatı bu ilçede verdi, bu yapılan yeni avcılar stadı depreme ne kadar dayanıklı, olası depremde, yangında veya bir afette bu stadyuma maç izlemeye gelen insanlar bu stadyumu kaç dakikada tahliye edecek.

onur ç
4 yıl önce - Sal 20 Nis 2010, 00:20

Stad güzel olmuşta kim oynıyacak burada. 23 Nisan gösterileri için mi kullanılacak acaba???

hakan merdivensoy
4 yıl önce - Sal 20 Nis 2010, 23:59

Depremde yazık olacak ! o kadar da emek vermişler stad a ! Ne kadar dayanıklı olursa olsun Alttaki zemin yumuşak ve dolgu ! En ufak bir depremde sahanın zemini bozulur ! Çünkü Avcıların Önünde Marmara Denizi Ve Arkasında Küçükçekmece gölü var dolayısıyla Toprağın içinde sürekli su var ve toprak anormal derece yumuşaktır ! Yani 5 metre toprağı kazzanız su çıkar !Artık siz düşünün deprem nasıl etkiler karar size kalmış !

mesut_tr

4 yıl önce - Prş 22 Nis 2010, 20:15

Alıntı:
Bilindiği gibi Avcılar ilçesi 1. dereceden deprem bölgesidir. ve 17 ağustos 1999 marmara depreminde istanbul ençok zahiyatı bu ilçede verdi, bu yapılan yeni avcılar stadı depreme ne kadar dayanıklı, olası depremde, yangında veya bir afette bu stadyuma maç izlemeye gelen insanlar bu stadyumu kaç dakikada tahliye edecek.

Alıntı:
Depremde yazık olacak ! o kadar da emek vermişler stad a ! Ne kadar dayanıklı olursa olsun Alttaki zemin yumuşak ve dolgu ! En ufak bir depremde sahanın zemini bozulur ! Çünkü Avcıların Önünde Marmara Denizi Ve Arkasında Küçükçekmece gölü var dolayısıyla Toprağın içinde sürekli su var ve toprak anormal derece yumuşaktır ! Yani 5 metre toprağı kazzanız su çıkar !Artık siz düşünün deprem nasıl etkiler karar size kalmış !

abartmayalim derim ben, deprem sonrasi istanbulda en cok yeni yapilasma ve bina güclendirme calismalari avcilar'da yapilmistir, gecenlerde hürriyet gazetesindede haber olmustu...bulursam ekliyecegim insaAllah..

avcilar istanbul da belkide en genis caddelere-sokaklara sahip ilce konumunda, carpik yapilasma nin önüne ne kadarda gecilmeye calisilsada gecilemiyor ancak yinede kent merkezi biraz daha kuzeye dogru kaydirilmakta suan, deprem de en tehlikeli bölgeler ambarli ve denizköskler mahalleleri, ki depremde en cok kayip bu iki mahallede verilmisti.
bu stadyum ise firuzköy'de, avcilar in en kuzey mahallesinde er aliyor, dogru kücükcekmece gölüne yakin ama yinede o kadar abartildigi kadar etkilencegini düsünmüyorum.

millete korku salmaktan vazgecelim derim ben, bence gayet sirin, genis ve güzel bir stadyum olmus, deprem aninda stad o kadar yüksek olmadigi icin ve o kadar büyük olmadigi icin normalin cok altinda kayip verilecegi kesin, trübün cökse bile cati yi saymazsak ölüm vs cok az sayida olacaktir..

avcilar'da toki-bld isbirligi ile yeni yapilanma devam ediyor, son örnek isparatkule'dir..

bence bu stadyum yerine keske biraz daha bütce verilseydide kapanilir bir stadyum ve daha modern bir stadyum yapilsaydi, olasi bir deprem aninda afet kordine yeri yada gecici hastane olarak kullanilabilirdi...

bence hem kapasite hemde görünüm olarak sirin bir stada kavusmus avcilar, biraz ücra bir kösede ancak yakin zamanda oraninda gelisecegini umuyorum, bence ibb spor olimpiyat da inle cine futbol dersi verecegine burada oynasa sürekli 7-8bin civari kapasiteye oynayacaktir diye düsünüyorum..
fb, bjk, gs, trabzon, antep ve sivas maclarinda full cekicegi kesin, avcilar'da disaridan en fazla nüfus sivas, tokat ve kars'a ait, yine antep'de baya temsil ediliyor orda..
diger takimlarin ise doldurmasi icin nedeni sadece isimleri'nden olsa gerek..

Gürbüz KESKİNDEMİR

4 yıl önce - Pzr 25 Nis 2010, 13:28

Yeni Resimler bekliyoruz arkadaşlar

bayrampaşa
4 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 18:19

stad güzel hoş olmuş tam semt takımlara göre yapılmış bir çok takımın böyle stadı olsa çok daha güzel olur kale arkalar olmayışı iyi olmamış ileride belki yapılır ve avcılara yakışan bir stad ama takımıda olduğu yer bataklık 3.lig 2.lig te olması gerekir böyle bir stadı varken inşallah en kısa zamanda üst liglere yükselirler
buca,maltepe,kartal stadları gibi stadlarımız daha çok olması lazım eski stadlarda bıktık

Bulut Turhan

4 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 23:04

Bugün tesadüfen gördüm bu stadı.Hemen gittim kapısına,güvenlik görevlisi önce olmaz falan dedi ama srar edince biraz içeri aldı 2 dakikalığına.Harika bir stad, tam semt stadı olmuş.Bu arada kale arkalarına tribün yapma şansı sıfır bence.Çünki kale çizgisinin taş çatlasa 5-6 m arkasında duvar,duvarın hemen arkası ise ana cadde.Hemde her iki kale arkası da aynı.Işıklandırma var ama yetersiz galiba.

Yanımda ne foto makinası nede telefonum vardı(Arabada bırakmışım heyecandan).Fotoğraf çekemedim ama arkadaşlar koymuş zaten.
Bu arad stad demek sadece tribün demek değil tabi,stadın giriş çıkışları,lavabolar ve kafeteryası falan çok modern ve şık idi.Bölge halkına hayırlı olsun.

Bu arada yeri için tarif gerekirse,Avcılar E5 kavşağından Firuzköy yoluna giriyorsunuz.3-4 km kadar ileride sağda Loft tekstilin fabrikası var.Onun tam arkasında.Lunapark mevkii diye geçiyor bildiğim kadarıyla.
Yani benim gibi tesadüfen yolu düşmeyen birinin bulma imkanı yok.Bahsettiğim fabrika 6-7 katlı ,stad arkasında kalıyor ve caddeden görünmüyor.

mesut_tr

4 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 23:08

Alıntı:

Bugün tesadüfen gördüm bu stadı.Hemen gittim kapısına,güvenlik görevlisi önce olmaz falan dedi ama srar edince biraz içeri aldı 2 dakikalığına.Harika bir stad, tam semt stadı olmuş.Bu arada kale arkalarına tribün yapma şansı sıfır bence.Çünki kale çizgisinin taş çatlasa 5-6 m arkasında duvar,duvarın hemen arkası ise ana cadde.Hemde her iki kale arkası da aynı.Işıklandırma var ama yetersiz galiba.

Yanımda ne foto makinası nede telefonum vardı(Arabada bırakmışım heyecandan).Fotoğraf çekemedim ama arkadaşlar koymuş zaten.
Bu arad stad demek sadece tribün demek değil tabi,stadın giriş çıkışları,lavabolar ve kafeteryası falan çok modern ve şık idi.Bölge halkına hayırlı olsun.

Bu arada yeri için tarif gerekirse,Avcılar E5 kavşağından Firuzköy yoluna giriyorsunuz.3-4 km kadar ileride sağda Loft tekstilin fabrikası var.Onun tam arkasında.Lunapark mevkii diye geçiyor bildiğim kadarıyla.
Yani benim gibi tesadüfen yolu düşmeyen birinin bulma imkânı yok.Bahsettiğim fabrika 6-7 katlı ,stad arkasında kalıyor ve caddeden görünmüyor.

bence stadin basta oraya yapilmasi hataydi, daha genis bir araziye kompleks halinde yapilabilirdi, avcilar'da zaten kültür anlaminda fazla secenek yok, güzel bir kompleks yapilabilirdi, yine stadyum iceren, ama yanisira avm, tiyatro, sinema, cafe'ler, bar'lar gibi bir 24h yasam alani yapilabilirdi..
ancak napalim, bunada sükür..

Tuna T.

4 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 23:12

IBB niye burda oynamıyor Maçlarını anlamıyorum ?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet