Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
MOTAŞ - Malatya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri A.Ş.
« önceki   123 ... 678 ... 363738   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

MOTAŞ-Mlt.Bel.Ulaş.Hiz. A.Ş.'nin Hizmet Kalitesinden Memnun musunuz?
Evet Memnunum...
56.3%
 56.3%  [76]
Hayır Memnun Değilim..
43.7%
 43.7%  [59]
Toplam Oy : 135

Berktuğ
3 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 12:51

Bir Bursa'lı olarak yeni sarışın araçları Malatya'da görünce çok seviniyorum. MOTAŞ canı gönülden tebrik ediyorum.Malatya çok şeyi hak ediyor

Serdar OKAN
3 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 14:25

Bu sefer ki Otobüs alımları beni hiç memnun etmedi. Maalesef Otobüs filomuzun kalitesini düşürüyoruz. OTOKAR otobüs mü gitmiş onu almışlar? Yaa hepsini TEMSA alalardı yada yarısı TEMSA yarısı Mercedes Conecto alınaydı. Bana kalsa paraya kıyar hepsini Conecto alırdım hiç bunlara para vermezdim. Yaa yerli markalar 3-4 yılı zor dolduruyor oysa Mercedesler öyle mi halen 1970 Model Mercedesler banamısın demeden çalışıyor.

Alıntı:
MALATYA BELEDİYESİ OTOBÜS FİLOSU GÜÇLENİYOR, GENÇLEŞİYOR

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın göreve gelmesinden bu yana, yeni alınan 22 adet otobüs ile toplam 34 adet yeni otobüs satın alındı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın göreve gelmesinden sonra gerek araç parkını, gerekse otobüs filosunu yenilemeye devam eden Malatya Belediyesi tarafından, yeni otobüs alımı konusunda çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Malatya Belediyesi yeni yönetim döneminde alınan 12 adet otobüse ilaveten, siparişi verilen 22 adet otobüsten 8 adeti; 4 Kasım Perşembe günü Belediye Hizmet binası önünde düzenlenen bir program ile teslim alındı.

Düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Güven, MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı, OTOKAR Ticari Araçlar Kamu Satışları Birim Yöneticisi İhsan Kars ile bazı daire Müdürleri, Belediye ve Motaş çalışanları katıldı.

Düzenlenen program sırasında bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Güven, Malatya Belediyesinin vatandaşlarına daha kaliteli, daha konforlu ve daha güvenli toplu taşıma hizmeti verebilmek için otobüs filosunu yenilemeye devam ettiğini belirterek, şehir merkezinde 12 metrelik büyük otobüslerin rahatlıkla sefer yaptıklarını ancak, özellikle çevre yolu altındaki bazı mahallelerde bu otobüslerin manevra ve dönüş yapmakta zorlandıklarını, bunun için de sipariş verilen araçlardan bazılarının daha küçük olmasını istediklerini ifade etti.

Başkan Yardımcısı Fatih Güven, yeni alınan otobüslerden 9 metrelik 5 adet otobüs ve 7 metrelik 1 adet otobüsün özellikle çevre yolu altındaki mahalleler ile kenar mahallelerde hizmet vereceğini, böylelikle bu mahallelerdeki vatandaşlara da eski otobüsler yerine yeni ve konforlu araçlarla hizmet verileceğini söyledi.

Toplam 22 adet yeni otobüs siparişi verdiklerini belirten Belediye Başkan yardımcısı Fatih Güven, “Sipariş verdiğimiz 22 adet otobüsten 8 adetini teslim alıyoruz. 8 adet otobüsün 5 adeti 9 metrelik OTOKAR Doruk 215 LE modeli olup, toplam 67 yolcu kapasitelidir ve Malatya sokaklarında bu otobüsler ilk defa kullanılacaktır.

Diğer 3 adet otobüs ise TEMSA Avenue modeli olup, 2 adeti 12 metrelik 1 adeti de 7 metrelik otobüstür. Büyük otobüslerin her biri 100 yolcu kapasiteli, 7 metrelik otobüs ise 43 yolcu kapasitelidir. Teslim aldığımız 8 adet otobüsün tamamı aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın da faydalanabilecekleri özelliklere sahip araçlardır. Otobüslerde Euro 4 çevreci motor ve klima bulunmaktadır. Yeni aldığımız otobüslerin Belediyemize ve Malatyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımısı Fatih Güven’in konuşmasının ardından yeni alınan otobüsler, kurdeleleri kesilerek teslim alındı. Ardından da programa katılanlar otobüsleri gezerek, teknik özellikleri hakkında yetkililerden bilgiler aldılar.

isa_kul

3 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 15:20

Alıntı:
Yaa yerli markalar 3-4 yılı zor dolduruyor oysa Mercedesler öyle mi halen 1970 Model Mercedesler banamısın demeden çalışıyor.

Maalesef bu konuda sizinle aynı düşünmüyorum Serdar Bey, Ülkesini seven her insanın ve kurumun ilk tercihi kendi markaları olmalı diye düşünüyorum bu açıdan da Sayın başkanımızı kutluyorum bunlar Ülkemiz otomotivini kalkındıracak ve çıtayı yükseltecek yaklaşımlar diye düşünüyorum... Aradaki kalite farkına gelecek olursak İstanbulda hem yerli hemde ithal otobüsleri sıkça görüyorum yerli markalar sevinerek söylüyorum ki her geçen yıl daha iyi oluyorlar bu gidişle bir kaç yıl sonra arada hiç kalite farkı kalmayacak diye düşünüyor ve gururlanıyorum...

volkany44

3 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 16:49

serdar beyy söylediklerinizdee haklılık payınız var mercedesler daha kaliteli ama hem yerli firmalar desteklenmelii hemdeee sanki yollarımız çok kaliteli her taraf mayın tarlası gibi otobüslere acıyorum gerçekten sagolsun söförlerimizdee çok hor kullanıyooo alınan temsa 25 nolu araca bakın 4 yerindee alçıyla kapanmış yamalar var yazık gerçektennn bunlarıda düşünmek lazım...

Hüseyin_44

3 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 17:09
resim alıntıdır

yeni alınan otobüsler hemen hemen diğer otobüslerle aynı yeni araçların gelmesiyle biz yolcular olarak baya rahatlıyacağız herzaman söylemişimdir Turgut Özal Mahallesine 1 otobüs daha istiyoruz bu arada malatyamıza yaptığı güzelliklerden dolayı belediye başkanımızı kutlarız

taner tolga

3 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 22:40

Otobüsleri yakından gördüm.Yalnız sarı-siyah tonları güzel ayarlayamamışlar.Biraz tasarım yapsalar çok daha güzel olurdu.İnşallah geri kalan otobüslerde Otokar Kent olur.

alican44
3 yıl önce - Cmt 06 Ksm 2010, 00:12

Öncelikle hayırlı olsun.
Benimde gönlümden geçen mercedes conectoydu ama dorukdan yana karar kılınmış ve bir kaç tane temsada alınmış geriye 16 otobüs daha kalıyor bunlar 9 metrelik olmayacak galiba ya temsa alınacak yada otokar kent

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Cmt 06 Ksm 2010, 00:18

Malatya ya da Metro hattı yapsınlar bence !

Serdar OKAN
3 yıl önce - Cmt 06 Ksm 2010, 00:26

Alıntı:
Maalesef bu konuda sizinle aynı düşünmüyorum Serdar Bey, Ülkesini seven her insanın ve kurumun ilk tercihi kendi markaları olmalı diye düşünüyorum bu açıdan da Sayın başkanımızı kutluyorum bunlar Ülkemiz otomotivini kalkındıracak ve çıtayı yükseltecek yaklaşımlar diye düşünüyorum

Valla İsa hocam düşüncenize sonsuz saygı duyuyorum ama bende size katılamıyorum. Vehbi KOÇ'un bir sözü var ''Ucuz Giyinecek Kadar Zengin Değilim'' O kadar çok seviyorum ki bu sözü ve o kadar doğru ki. Yerli malı olsun diye 3-5 yılda bir otobüs değiştirmem ki yabancı olsun kalitelisi olsun hiç değilse verdiğim paramın karşılığını veriyor bana ve uzun bir müddet kafamı rahat ettiriyor. Ben bu gibi konularda pek yerli yabancı takıntısına düşmüyorum en iyisi olsunun peşine düşüyorum. Yinede Malatya'mıza hayırlı olsun kazasız belasız kullanılır inşallah...

serdar4ada
3 yıl önce - Cmt 06 Ksm 2010, 11:50

Yerlilerin kalitesiz olduğunu nereden çıkarttın mesela temsanın neresini kalitesiz buluyorsun 3-5 yılda döküleceklerini nereden biliyorsunuz, bence yanılgı içindesiniz temsalar bence gayet kaliteli ve konforlu araçlar. Yurtdışında birçok avrupa birliği ülkesi ve doğu avrupa ulkesi şehirleri yavaş yavaşta olsa türk malı bu şahane şehiriçi otobüslerimizi terçih etmeye başlamışken, yabancı olsun bizim olsun mantığı bizi biryere götürmez. Daha arabalar yeni gelmiş kullanmadan beğenmemek olmaz. Belediyemizi tebrik ediyorum yerinde ve uygun tercihler yaptığı için .

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET