Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiye ile Yunanistan Arasındaki Soğuk Savaş Gerçeği!
123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
hakan merdivensoy
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 17:32
Türkiye ile Yunanistan Arasındaki Soğuk Savaş Gerçeği!

Senelerdir Türkiye ile Yunanistan arasında Soğuk savaş var ve Bu soğuk savaş hala sürüyor !
Yunanlıların Büyük hayalini bilirsiniz Ege adaları , Ege bölgesi (batı Anadolu) , İstanbul ve Trabzon u almaktır ! bu hayali gerçekleştirebilmek için bir çok takdik uyguluyorlar ! Biz zannediyoruz ki kurtuluş savaşından sonra bu hayalden vaz geçtiler ! hayır onlar vaz geçmemiş hala bizimle uğraşıyorlar hala İstanbul a geldiklerinde kostantinapolis(Kostantinin şehri) diyorlar ! Ülkenize durmadan casus gönderip Ülkemizin bilgilerini çalıp en zayıf anımızdan faydalanmak istiyorlar ! Bunu kanıtlayacak bir çok olay var ;
Bildiğin gibi Kütahya da mıydı tam hatırlamıyorum Havaifişek ve Askeri roket ve fişek , havantopu üretan fabrika yanmıştı ! Seneler sonra geçen sene Yunanistan dedi ki bizim Yunan ajanları yaptı !
Bırakın onu bir ara balıkçı teknelerimize taciz ateşi açıyorlardı onunlada kalmayıp deniz mil sınırını geçiyorlardı ! Bir arada Türk hava sahasına Yunan jetleri giriyordu !
Geçensene 3 yunanan ajanı TSK nın bilgilerini çeşitli frekans cihazları ve heck yöntemleriyle yunan istibaharatına ulaştırırken yakalandı !Arkadaşlar Kıbrıs sorunu hala çözülemedi , 12 adalar sorunu hala çözülemedi Soğuk savaş devam ediyor !
Daha geçen senelerde Kayalık mıydı karasu muydu yasak bir ada vardı iki tarafta giremez ! ama onlar bu yasağı çiyneyip adaya ordularını yımışlardı son anda nota verilince geri çekildiler !
Bizim bilmediğimiz olaylarda yaşamıştır ama MİT olayları çok iyi biliyor !
Ben bunları neden mi yazdım ! Çünkü Uyuyan vatandaşlarımız uyandırıp aydınlatmak için !
Artık !Bizimde atak yapmamız gerektiğini düşünüyorm
Az önce mesajı gönderekcektim bağlantımı kestiler !
Arkadaşlar Sizinde bildikleriniz varsa bu sayfaya cevap yazarak katkıda bulunabilirsiniz!
TÜRK KUVVETLERİNİ HİÇ BİR GÜÇ YENEMEZ BUNU BÜTÜN DÜNYA YA BİR GÜN ÖĞRETCEĞİZ !

En son hakan merdivensoy tarafından Pts 12 Nis 2010, 14:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Enes Zengin
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 17:33

Adamlar daha it dalaşı için savaş uçağı kaldıracak parayı bulamıyorlar soğuk savaş mı kaldı ?

Bizim sadece Ege Ordumuz tüm Yunan Ordusu' ndan daha fazlayken böyle teorilere vakit ayırmanın anlamı yok.

Kazım Arslan

8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 17:38

Alıntı:

Kim? Yunan ajanları mı?

Bence Yunanistan'dan daha başka, daha dikkat çekilesi tehlikeler var..

Mete Gürleyentürk
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 17:41

Yunanistan ile kolay kolay savaş çıkmaz. Bu tarz haberler bence silah satıcılarının işine yarıyor.

melih92
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 18:00

aramızdaki sırf nüfus farkından dolayı bence artık cürret edemezler

Kemal Hasaltun
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 18:05

Alıntı:
Bizim sadece Ege Ordumuz tüm Yunan Ordusu' ndan daha fazlayken böyle teorilere vakit ayırmanın anlamı yok.

Yok böyle birşey. Ege ordusu dediğiniz bir kaç tane eğitim ve piyade birliğinden oluşan, sadece psikolojik amaçlı bir ordudur. Yunan ordusu hiç yabana atılacak bir ordu değildir. Özellikle hava kuvvetleri, hava savunma şemsiyesi ile maalesef bizimle boy ölçüşebilecek güçtedir.

Ekleme: Bu mesajdaki bilgilerin yanlış olduğunu iddia eden çok bilmiş arkadaş, doğrusu neyse anlat da biz de öğrenelim..

En son Kemal Hasaltun tarafından Pzr 11 Nis 2010, 20:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Yakup

8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 18:05

Alıntı:
Yunanistan ile kolay kolay savaş çıkmaz. Bu tarz haberler bence silah satıcılarının işine yarıyor.

Savas cikarsa zaten sicak savas olur, soguk savas yapmak cok para gerek ve Yunanistanin suan heralde parasi yok...

En son Yakup tarafından Pzr 11 Nis 2010, 18:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

selim53
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 18:13

akıllı olun akıllı trabzonu almakmış siz kimin toprağını sahipleniyorsunuz sen egeden kalk gel doğu karadenize bu ne cürret siz kendinizi ne görüyorsunuz bu topraklar size ait değil gelip işgal etmiştiniz sonra gittiniz akıllı olun yeter beee burası bizimdir gelmeyin buraya doğu karadeniz 16 bin yıllık türk yurdudur siz kimsiniz bu toprakları sahipleniyorsunuz

Cihan Yılmaz16
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 18:15

Alıntı:
Senelerdir Türkiye ile Yunanistan arasında Soğuk savaş var ve Bu soğuk savaş hala sürüyor !
Yunanlıların Büyük hayalini bilirsiniz Ege adaları , Ege bölgesi (batı Anadolu) , İstanbul ve Trabzon u almaktır ! bu hayali gerçekleştirebilmek için bir çok takdik uyguluyorlar ! Biz zannediyoruz ki kurtuluş savaşından sonra bu hayalden vaz geçtiler ! hayır onlar vaz geçmemiş hala bizimle uğraşıyorlar hala İstanbul a geldiklerinde kostantinapolis(Kostantinin şehri) diyorlar ! Ülkenize durmadan casus gönderip Ülkemizin bilgilerini çalıp en zayıf anımızdan faydalanmak istiyorlar ! Bunu kanıtlayacak bir çok olay var ;
Bildiğin gibi Kütahya da mıydı tam hatırlamıyorum Havaifişek ve Askeri roket ve fişek , havantopu üretan fabrika yanmıştı ! Seneler sonra geçen sene Yunanistan dedi ki bizim Yunan ajanları yaptı !
Bırakın onu bir ara balıkçı teknelerimize taciz ateşi açıyorlardı onunlada kalmayıp deniz mil sınırını geçiyorlardı ! Bir arada Türk hava sahasına Yunan jetleri giriyordu ! Arkadaşlar Kıbrıs sorunu hala çözülemedi , 12 adalar sorunu hala çözülemedi Soğuk savaş devam ediyor !
Daha geçen senelerde Kayalık mıydı karasu muydu yasak bir ada vardı iki tarafta giremez ! ama onlar bu yasağı çiyneyip adaya ordularını yımışlardı son anda nota verilince geri çekildiler !
Bizim bilmediğimiz olaylarda yaşamıştır ama MİT olayları çok iyi biliyor !
Ben bunları neden mi yazdım ! Çünkü Uyuyan vatandaşlarımız uyandırıp aydınlatmak için !
Artık !Bizimde atak yapmamız gerektiğini düşünüyorm
Arkadaşlar Sizinde bildikleriniz varsa bu sayfaya cevap yazarak katkıda bulunabilirsiniz!
TÜRK KUVVETLERİNİ HİÇ BİR GÜÇ YENEMEZ BUNU BÜTÜN DÜNYA YA BİR GÜN ÖĞRETCEĞİZ !

1. bu başlığın amacı nedir anlayamadım? ortada yeni birşey yokken neden bu düşmanca tavırı takındınız bilemiyorum. insanlara bu tip düşmanlığı aşılamak bence doğru değil.

2. yunanistan bile şu anda bu tür senaryoları kafasına takacak durumda değil, adamlar tarihlerinin en derin ekonomik ve sosyal kriziyle boğuşmakta.. göçmen sorunu da buna eklenince bırakın bize savaş açmayı, neredeyse bizden yardım isteyecekler!..

3. avrupa birliğinin bile artık pek sallamadığı yunanistan hükümeti, bizim bir kolordumuzun kendi nüfusunun sayısına eşit olduğunu bilmekte.. hangi güçle savaş açacaklar bilinmez.. mitolojik tanrı ve kahramanlarına inanıyorlarsa hala onu bilemiyorum

4. tüm bunları bi kenara bırakın.. onların gizli ajanları ve istihbaratları çalışırken bizimkilerin boş durduğunu hiçkimse söyleyemez.. mit'in dünyanın en iyi istihbarat örgütlerinden biri olduğunu belirtmek isterim..

son olarak da; bu başlık bence kimseye birşey katmayacağından yararlı olmayacaktır..

tamer13
8 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 20:33

Allahım yine mi!? ya Yunanistanın mermi alacak parası yok 100.000 kişiyle savaşmı çıkaracak 1.500.000 savaşa hazır Türk'e karşı? Öyle bir şey olsa ve süpergüçler hiç müdahale etmese Atina'yı yerle bir edebilecek, ancak BM nin yalvarmasıyla geriçekilebilcek bir ordumuz olduğunu biliyorum. Ama Atatürk bile (Selanik'li olmasına rağmen) böyle bir şey yapmamıştır. imkanı olsaydı yapacakmıydı bence yapmayacaktı. Ne demiş Atatürk;"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET