Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Özgün Manastırlı
7 yıl önce - Cmt 10 Nis 2010, 20:23

sahilin daha neresini düzenleyecekler??? veya sahil bölgesi daha güzel olcaksa bile öncelik neden sahil bölgesi? başta izmirin göbeğindeki kadıfekale, yeşildere, bayraklı bölgeleri olmak üzere gecekondu mahallelerinin tamamının yıkılması lazım. ama belli bir kesimin değil tamamının! daha sonra sahile yapılacak varsa yapılır

Ayhan
7 yıl önce - Cmt 10 Nis 2010, 21:43

Alıntı:
ayrıca bu çalışma bostanlı dan güzelbahçeye kadar bütün sahili kapsayacak bir bütün proje..

Bu çalışma olmaz, sahil projesi bitti artık, belki bazı yerlerde düzenlemeler yapılabilir ama söz konusu alanda Kordon ve Konak gibi artık dokunulmaması gereken yerler var. Mesela Liman'da ne yapılabilir ki?

Artık şehrin iç kısımlarına yönelmek lazım, her yere heykel dikmekle olmuyor, daha fazla yeşil alan yaratıp yeni yollar açılması lazım...

erkin1
7 yıl önce - Cmt 10 Nis 2010, 21:50

Alıntı:
Bu çalışma olmaz, sahil projesi bitti artık, belki bazı yerlerde düzenlemeler yapılabilir ama söz konusu alanda Kordon ve Konak gibi artık dokunulmaması gereken yerler var. Mesela Liman'da ne yapılabilir ki?

Artık şehrin iç kısımlarına yönelmek lazım, her yere heykel dikmekle olmuyor, daha fazla yeşil alan yaratıp yeni yollar açılması lazım...

Ne yazarsanoz yazın... Sahil şeridi baştan aşağı yeniden düzenlenecek... İzmir de heykel, fıskiye,havuz düşmanı var mı bilmiyorum ama.... 40 yakın ihale açılacak... Hatta geçtiğimiz haftalarda membran sistmeleri ihaleleri açıldı

Tarihinin en büyük sahil değişilkliği bir kez daha yaşayacak...

Hem Bostanlı Hemde Kordon eskidi... Ve 90'lı yılların mimari argümanları yanlış yansıtlıdı... Bayraklı Şeridi sıfırdan düzenlenecek... Liman arkası projelerine uygun hale getirilecek... Sadece çimenlik çayırlık alan ile bu işler olmadığnın anladılar...

Özellikle Bayraklı Çayırı yakışmıyor...

Bu yaz 4 Gökdelenin inşatına sırasıyla başlanıyor... Bayraklı sahili peş peşe şantiyeye dönecek...artık sahile bakan yüzü değişecekse bu çayırlık alan olmalı

Peyzaj sorunu tekrar çözümlenecek... Üstelik millet gördüğüne inanamayacak...

Dokuzeylül heykelcileri şimdiden hazırlığa başladılar biliyorum.... Karşıyaka Çarşı girişinde (Hergele meydanındaki) heykelleri biliyorsunuz ? Devamı gelecek...

umut ileri
7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 05:35

Alıntı:
40 yakın ihale açılacak... Hatta geçtiğimiz haftalarda membran sistmeleri ihaleleri açıldı

Projenin amacı belli oldu iste. birilerinin cebini doldurma projesi. belediyenin amaci gercekten hizmet etmek olsa once gecekondu mahallelerini duzenler. Izmir'de o kadar cok cirkin goruntu var ki belediye baskani olsam aklima duzenlemesi son gelen yer sahil olurdu. Cunku su an zaten izmir in en guzel yeri sahil seridi. Ama amaclar farkli tabii amac hizmet degil. Birde bazi arkadaslar Kordon eskidi falan demis. Yahu Pristina doneminde duzenlendi zaten Kordon nesi eskidi? her yıl yeniden mi yapılması gerekiyor ? ama amac parayı carcur etmek (pardon birilerini zengin etmek ) olunca yapilir tabii

erdogans
7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 08:54

Umut Bey, hepinizden önce ben karşı çıkarım israfa gereksiz icraatlara, ama malesef bu konuda katılamayacağım. izmir in sahil şeridinin baştan aşağıya yenilenmeye ihtiyacı var. ama bu köklü bir yenilenme olmalı, bu konuyu zaman içinde ayrıntılarıyla tartışırız bu forumda.

ben bu işin çok gerekli olduğunu düşünüyorum. çünkü en başta turizm şehri olmak isteyen bir şehir en görünür yeri olan sahil şeridini baştan aşağı gözden geçirmelidir. sahil şeridi, kemeraltı, kadifekale, symirna kadar turizm için değerli bir yerdir.

erkin1
7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 11:54

Alıntı:
Projenin amacı belli oldu iste. birilerinin cebini doldurma projesi. belediyenin amaci gercekten hizmet etmek olsa once gecekondu mahallelerini duzenler.

Gecekondu mahallesin ödediği vergi ile sahilde dükkanı evi olan aynı vergiyi mi veriyor ? Laf olsun diye yazacaksan... Hiç yorumlama derim...

Gecekondu mahallesinde çoğu yer kaçak olduğu için vergi toplanamıyor bile Son alınan otobüsler kimlerin vergisiyle alındı ? İlk Kime hizmet etmeye başladı ? Vergi vermeyen kaçay kondusunu diken vatandaşa oy hesabı için son model otobüsler tahsis edildi...

Normalde Kadifekale ve civarı heyelan bölgesi diye oturmak yasak fakat benim ödediğim vergi ile adamlar kaçak illegal yapılardan kaloriferli, imarlı, düzenli evlere geçecek....

Sosyal devlet ilkesinin , sadaka devlet ilkesine döndüğünü daha ilk defa görüyorum... Alsancakta 200 metrekare kafesi olan yılda belediye ve devlete ortalama 32-45 bin lira öderken acaba hiç düşünüyormudur... Benim paramla kaçak yapıların ortasına park dikiliyor mu diye ?

Bu düzenleme yapılacak... Çünkü çayır çimen anlayışı bitti ! Piriştina döneminde bir çok şey hızlı ve eksik yapıldı... Kordona doğrudürüs ağaç dikemiyorlar çünkü altı boş Membran tesisatı yapmayı unutmuşlar.... Sahil kaba betondan ibaret... Seyir terasları gibi oturma düzenekleri bile yok... Rezil bir drenaj hattı var... Mobese kuracaklar direk dikemiyorlar... Çünkü elektrik tesisatı yok

Laf olsun diye gecekondulara da bir şeyler yapılsın yazmak kolay ve basit !

hkalay
7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 15:49

membran sistemi nedir?

Ayhan
7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 16:19

Erkin üstad haklısın tabii de, gecekonduya yatırım değil, gecekondular yok edilsin isteriz. Sahilin komple çok daha güzel olmasını kim istemez ki, mesela KSK sahili muhakkak tekrar düzenlenmeli, en son sayın Çakmur yapmıştı, üstüne bişey yapılmadı. Böylece daha etkin bir şekilde kullanılmasının da önü açılır. Ama bana Bostanlı'dan Güzelbahçe'ye kesintisiz yeşil alan zor geliyor, çünkü arada Turan ve Liman kısımları var. Alaybey Tersanesi'ne de Cevat başkanın projesi vardı, eş güdümlü gerçekleşirse çok güzel olur tabi...

K.Sürer

7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 16:21

Diger karsi gelen arkadaslari anliyorum ama Dogrusu erdogans ve erkin35 in söyledikleri..
Tüm Sahilin bir bütün, ama yine bölüm bölüm
semt ve bölge kullanim özelliklerini yansitan tek parca izmir simgesi olmali,
bir Mega sehire yakisacak sekilde...
Bu durum zaten Turistin gezdirilip gördügü alanlarin cazibesini , böylece taninmasini da artiracaktir...
zenginlik artikca arka bölgeler zaten daha cabuk degisir.

umut ileri
7 yıl önce - Pzr 11 Nis 2010, 19:35

Alıntı:
Normalde Kadifekale ve civarı heyelan bölgesi diye oturmak yasak fakat benim ödediğim vergi ile adamlar kaçak illegal yapılardan kaloriferli, imarlı, düzenli evlere geçecek....

Hic bir cozum getirilmesin o zaman o bolgelere oyle mi? Oldugu gibi kalsın. Oyle ya vergi vermiyorlar. Ne kadar guzel. Izmir'in ne guzel bir goruntusu var gecekondularıyla. Ben insanlara bedava ev verilsin demiyorum. Ama sehrin bu cirkin goruntuden kurtulması lazım artık. Bunu oralara gecekondu yapanlar icin istemiyoruz. Izmir icin istiyoruz. O zaman oldu olacak sehrin icine sınırlar konulsun. Sahil seridi ayrı bir sehir olsun. Belediye sadece oraya hizmet gotursun. Boyle sacma sey mi olur. Sehir bir butundur. Ustelik Kdıfekale gibi semtlerin tarihi onemi vardır. Sadece basit bir gecekondu mahallesi degildir. Belediyenin sehrin tarihine sahip cıkması icin oraya mutlaka bir cozum getirmesi gerekir. Izmir'de bir suru viran halde bulunan tarihi bina var. Bunlar neden restore edilmiyor mesela? Ama nerde o belediyecilk bizde. Kaldırım belediyeciligine tam gaz devam. Sahildeki cimenler olmamıs bir daha yapalım. Projeye bakın. Ama ne buyuk hizmet. Gozlerim yasardı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet