Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 499
Ahmet YükselS
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 19:12

Alıntı:
Ahmet yüksel ikiside tarlaydı diyorum birinde mısır ekiyorlardı antalyada narenciye bahçesiydi tarla vasfiındaydı ben antalyalıyım komple boş tarımz arazisydi havalimanı civarı 3 ay içinde imara açtılar verimli tarım arazisi üstüne havalimanı yapan çevresinide gayet imara açar isterse Türkiye burası

Tamam da oralar tarla da olsa şehrin içindeydi. Onu diyorum. Şehrin içinde kalmış arazilere imar vermek kolay.
Evet verimli tarım arazisine havalimanı yapılıyor ama çukurovada verimli olmayan arazi mi var Adana Mersin arasında? Bu mecburiyetten yapıldı, ancak havalimanının etrafına imar vermek için bir mecburiyet yok. Konut yapacak bir sürü yer var, Adana, Tarsus ve Mersinde..

Mustafa Bkrc
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 19:27

Bence de imar verilmez.

Black07
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 22:32

Yok bende aynı şey söyliyorum verilir verilmez bilmem ama bugune kadar verilmiş 55 tarım arazisi çevresi havalimanı çevreesinde bu ülkede siyasi parti önemli değil rant için yapılır çok kolay tabilki mecburi değil verilen imarların çoğu mecbur olduğu için rant içşn yapılıyor ondan ben imar verileceğini düşünüyorum dedim

Black07
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 22:36

Artı bir sürü imar türü var konut bencede verilmez ama uluslararaaı havalimanı çevresi için ticari ve sanayi imarı verilir diye düşünüyorum uluslararası havalimanı tarlaların içinde kalmaz

Ssabrii
2 ay önce - Çrş 30 Arl 2020, 15:23

İnsallh hayirlisiyla az hor tarlasi olan gariban imara sevinir tabi tarım arazileri yok olmasın ama kabul edin az yeri olana bir umut olur imar geçmesi insallah

ali alimi012
2 ay önce - Çrş 30 Arl 2020, 23:14

(+)

Cimilli İbo
1 ay önce - Pts 04 Oca 2021, 17:22

Alıntı:
SEÇER; "ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI MERSİN'İN DEĞERİNE DEĞER KATACAK"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in gelecek vaat ettiğini ve özellikle önemli yatırımlar gerçekleştiği zaman bunun daha da kolaylaşacağını dile getirerek, bu konuda Çukurova Bölgesel Havalimanı'nı çok önemsediğini kaydetti.

Mersin'in limanıyla, lojistiğiyle, coğrafyasıyla, tarımıyla, sanayisiyle çok değerli bir kent olduğunu vurgulayan Seçer, Mersin'in gelecek vaat ettiğini ve özellikle önemli yatırımlar gerçekleştiği zaman bunun daha da kolaylaşacağını dile getirerek, bu konuda Çukurova Bölgesel Havalimanı'nı çok önemsediğini kaydetti. Seçer, "Çok da uzadı. Çok da gecikti. Umut ediyorum, son ihalesi yapıldı, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı, kısa sürede hizmete açılır. Çok önemli katkı yapacak. Dünyanın her tarafından yatırımcı ya da hangi amaçla olursa olsun Mersin'e seyahat edecek dünya vatandaşlarının gelmesi Mersin'in değerine değer katacak" ifadelerini kullandı.

mersiplus.com

gürsel6855
1 ay önce - Cmt 16 Oca 2021, 22:52

2021 yılı Türkiye Bütçesinde ÇBH 16 km.lik bağlantı yolu için bitim yılı 2024 olarak gösterilmiş ve çok az bir pay ayrılmış. Demiryolu ve karayolu bağlantıları, üst yapı ile birlikte havalimanının tamamen bitip işletmeye alınma yılı olarak 2025 bulur gibi.

serkan33

1 ay önce - Cmt 16 Oca 2021, 23:53

Altyapı bitimi seneye gözüküyor, zaten bütçenin çoğu da kullanılmış, apron ve pist seneye kesin bitiyor buna da şükür

Alıntı:
Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı Adana Mersin Apron (200.000 m²), Pist Yapım (3.500 m)
2015-2022

Proje tutarı:478.092.000
Şu ana kadar harcanan: 407.715.000
2021 yılı bütçesi: 28.510.000

https://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2021/01 ...ogrami.pdf

ali alimi012
1 ay önce - Çrş 20 Oca 2021, 11:02

(+)

sayfa 499
ANA SAYFA -> ULAŞIM