Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 498
Meçhul Adanalı
2 ay önce - Pts 28 Arl 2020, 15:51

Alıntı:
Teşekürler arkadaşlar yerleri havalimanına 500 metre çok sağolun hayırlısı insallah

Avrupa Ülkelerinde Havaalanına yakın bölgeler her zaman değerlidir ama malesef bizde ise tam tersi oluyor, bizimde Şakirpaşa Havaalanı yakınında limon bahçemiz var 50 yıldır yerinde sayıyor, arkadaşı üzmek için yazmıyorum ama düşenin derdinden düşer anlar tabiri caizse, belki yeni açılan Havalimanı bölgesi daha cazibesi yüksek bir yerdir bilmiyorum, herneyse Allah müvaffak eylesin.

Black07
2 ay önce - Pts 28 Arl 2020, 23:51

Ya havalimanına göre değişiyor bizim trabzon antalya havalimanı yanında tarlası olan arkadaşların tarları 700.000 binken 14 milyona sattılar 23 dönüm trabzondada 8 dönümü 230.000 liraydı 9 milyona sattılar imar çıktı ikisinede

Ahmet YükselS
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 01:00

Antalya ve Trabzon havalimanları şehir içinde. Oralarda imar var zaten. Ancak Çukurova havalimanı şehir içinde değil, kırsal arazi.. İmarı da yok. Birisi çıkıp imar vermedikçe değeri olması mümkün değil. Ancak, yol güzergahlarında ticari-sanayi imarı olabilir. Tek yolu bu.. Bu da ancak, havalimanına giden bağlantı yolu üstündeki araziler için geçerli olur. Havalimanının etrafındaki her tarla için değil..

AytugOzcan
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 01:05

Oralar imara açılırsa verimli tarım arazilerine yazık olur. Bu kadar kıymetli toprakları beton ile doldurmamak lazım.

Black07
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 10:59

Ahmet yüksel ikiside tarlaydı diyorum birinde mısır ekiyorlardı antalyada narenciye bahçesiydi tarla vasfiındaydı ben antalyalıyım komple boş tarımz arazisydi havalimanı civarı 3 ay içinde imara açtılar verimli tarım arazisi üstüne havalimanı yapan çevresinide gayet imara açar isterse Türkiye burası

Black07
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 12:05

Havalimanı çevresinde ister istemez şehirleşme olucaktır bazı arkadaşlar göremesede uluslararası havalimanı çevresinde şehirleşme olması kaçınılmazdır havalimanı sonrası tarim arazilerrini verimide uçak yakıtları çevre kirliliği ve yoğun azot birikmesiyle zaten düşer bu konuda, yapılmış bir klinik çalışma mevcuttur 55 havalimanı doğrudan tarım arazi üzerine yapılmış ve şehirleşmiştir

önens
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 14:29

Ne kadar heveslisiniz verimli tarım arazilerinin yapılaşmaya açılmasına anlamıyorum.

Black07
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 14:52

Kardeşim tarım arazisi üstüne havalimanı ben mi yaptım devlet yapmış ama bu yapıldıysa sonuç kaçınılmaz diyorum ne alaka hevesle

serkan33

2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 15:38

Havalimanı dediğin şey zaten düz alana kurulmak zorunda doğal olarak da bu düz alanlar tarım arazisi oluyor neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki?

kaan0703
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 17:47

Gercekler acidir, biber de acidir gibi kel alaka bir yorum..her duzluk alanin tarim arazisi oldugunu da ogrenmis olduk butun misir , arabistan, colleride tarim arazisidir ayni zamanda havaalanidir..veya ulkenin her yerinde duzluk tarim arazisinde donum basina uretilen bugday veya pamuk ayni kg olmasi lazim..misal her yerde donum fiyati standart olmadir gibi bir anlam cikar uzar ve uzar..

sayfa 498
ANA SAYFA -> ULAŞIM